1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бришење од социјални мрежи

Дискусија во 'Разделби' започната од Frosi333, 10 март 2018.

  1. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Ги тргнав од фб, на инста нека стојат за коа ќе опнам некоја оган слика да имаат што да видат ;D
     
    На ReMly, Lepotajce, Justicija и 2 други им се допаѓа ова.
  2. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Јас нов фб си направив ( го имав сменето пасвордот на стариот енд гес уат .. го заборавив :drunk: ) и од бивши , само бивши другари/ки имам :^) :rofl: . Кој заслужил би го додала или прифатила ( неботно ) , кој не , не нормално :hai: .
     
  3. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Како ти е новиот фб? :?::lol:
     
  4. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Купуз Манџа:P:rofl:
    Се зезам :D се надевам не си лутко :D .

    Исто како и стариот ми е , само со презимето на мм :D .
     
    На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Мислам дека нема правило и сум бришела луѓе и сум оставала. Нема некое правило според кој треба човек да се води , своја платформа е и бираш што сакаш да гледаш и што не. Сум имала случаеви и повторно да додадам личности , се е релативно, и не е показател на слабост и нервоза освен ако ние не го гледаме тоа како така.
     
  6. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Во одредени ситуации може да биде слабост, само ако му даваш многу значење на тоа, а тоа се случува кога се обидуваш да добиеш многу следачи, да добиваш лајкови,а тоа го правиш ако сакаш да станеш популарен или постираш некакви твои творби. Тогаш замеруваш и кога некој не ти ставил лајк на слика, иако тоа е само тапкање два пати на екранот на некоја личност која незаинтересирано срола надоле. Влијанието на социјалните мрежи е многу големо во поглед на нашата психа, колку сме задоволни од себе, споредувањето со други и многу комплексна тема.
     
    На Justicija, Victorian и Ivanna23. им се допаѓа ова.
  7. Inzenerka27

    Inzenerka27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2018
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    4
    Имам бивши со кој што бевме кратко заедно, јас му раскинав, меѓутоа по раскидот повторно се имавме случајно среќавано, доаѓаше и на места на кои знаеше дека ќе бидам, за на крај да се испокараме страшно и да сфатиме дека и на двајцата не ни е сеедно, но сепак не се смиривме. Некое време потоа најдов дечко со кој бев долго, а истиов бивши дури година од кога фатив дечко, ме избриша од социјални мрежи. Уште се прашувам зошто дури после толку време?!
     
  8. Besmrten

    Besmrten Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2019
    Пораки:
    269
    Допаѓања:
    616
    Пол:
    Машки
    Додека те имал на социјалните мрежи сеуште имал чувства за тебе, сега те избришал бидејќи му поминале. А тебе зошто те загрижува тоа кога веќе имаш друг дечко?
     
  9. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Можеби не е така, и јас чував некои за кои веќе немав чуства долго време, но решив дека не ми требаат многу пријатели на социјални мрежи па со тие што не зборам ни едно "здраво" ги избришав, знам дека можеби е глупаво некој да те избрише од нигде никаде, но мое право и веќе не ми се социјалните мрежи за многу пријатели/следачи и лајкови, некако ми помина то време :):)
     
    На Besmrten му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Мислел дека ќе има пак шанса кај тебе, се дур не си фатила нов дечко. Тогаш шансата отишла по Брегалница.
     
    На Lepotajce и buba4e89 им се допаѓа ова.
  11. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    816
    Пол:
    Женски
    Onie so koi sum se razdelile kako lugje gi imam, duri si lajkuvame povremeno.
    Onie koj ne me ispocituvale sum gi izbrisala.
    Ne ja gledam pricinata zosto nekoj koj me povredil bolno i ne me ispocituval da go imam vo prijateli.
    Ne mi ni treba da gi gleda moite uspesi na nekoj nacin, zasto site sme vo najdobro izdanie na socijalni mrezi iskreno.
    Onoj koj ne gi uvidil kvalitetite koga sme bile zaedno, nema potreba nikogas da gi uvidi.
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  12. en5

    en5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2022
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    2.726
    Пол:
    Женски
    Ги избришав сите бивши, не ми требаат. :d:
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Dzovani

    Dzovani Активен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2022
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    35
    Пол:
    Машки
    Нека си стојат не бараат јадење ќе затребаат може некогаш :D