1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бруталноста на полицијата кон црните луѓе

Дискусија во 'Канта' започната од The Saturdays, 2 јуни 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. The Saturdays

  The Saturdays Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  692
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум дека во последниве неколку денови сите сте во тек со настаните што се случуваат во Америка. Не е прв пат полицијата да ги убива црните луѓе без причина, но после бруталното убиство на Џорџ Флојд, кое беше капка што ја прелеа чашата, почнаа масовни протести против расизмот. Според мене никој не заслужува да биде третиран како црнците што се третирани во Америка, а и не само таму и се надевам дека ќе се изборат конечно да добијат еднакви права.
  Кое е Вашето мислење на оваа тема?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.085
  Допаѓања:
  61.960
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.