Брух или кила

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Koteska1234, 13 септември 2014.

 1. Koteska1234

  Koteska1234 Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Здраво да ве прашам дали некој имал до сега брух пошто јас имам веќе 4 години но не ме оперираат последно бев на хирургија ми кажаја за 2 недели да дојдеш можно е и операција да се правам ама се прашувам зошто кај мене се отекува местото не расте тоа и го прашав на хирургиот ми кажа дека не е кај сите исто. Да не знае некој дали е ризично ова кај женски пошто имаме и јајници тука и се да не знае некој ?
   
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.092
  Допаѓања:
  263.330
  Пол:
  Женски
  Керка ми ја оперираа кога имаше три год.Операцијата траеше некои 30-40 мин и дома ја пуштиа истиот ден.Колку е опасно по здравјето незнам но нас ни рекоа ако се приклешти килата може да се појават страшни болки.Да сум на твое место би се решила одма да го отстранам проблемот и мирна глава :)
   
 3. Koteska1234

  Koteska1234 Нов член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2013
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  и јас тоа го сакам верувај ми пошто многу боли скоро 1 ипол недела секој ден ме боли 16 години имам јас и ми викаа дека било мало да не сме го оперирале сеа ама тоа ми викаа порано а ова стои исто е не расти само се плашам да не е ризично ради тука јајници што имаме од тоа се плашам ја ..