1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Брух или кила

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Koteska1234, 13 септември 2014.

  1. Koteska1234

    Koteska1234 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    Здраво да ве прашам дали некој имал до сега брух пошто јас имам веќе 4 години но не ме оперираат последно бев на хирургија ми кажаја за 2 недели да дојдеш можно е и операција да се правам ама се прашувам зошто кај мене се отекува местото не расте тоа и го прашав на хирургиот ми кажа дека не е кај сите исто. Да не знае некој дали е ризично ова кај женски пошто имаме и јајници тука и се да не знае некој ?
     
  2. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.334
    Допаѓања:
    316.790
    Пол:
    Женски
    Керка ми ја оперираа кога имаше три год.Операцијата траеше некои 30-40 мин и дома ја пуштиа истиот ден.Колку е опасно по здравјето незнам но нас ни рекоа ако се приклешти килата може да се појават страшни болки.Да сум на твое место би се решила одма да го отстранам проблемот и мирна глава :)
     
  3. Koteska1234

    Koteska1234 Нов член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    0
    и јас тоа го сакам верувај ми пошто многу боли скоро 1 ипол недела секој ден ме боли 16 години имам јас и ми викаа дека било мало да не сме го оперирале сеа ама тоа ми викаа порано а ова стои исто е не расти само се плашам да не е ризично ради тука јајници што имаме од тоа се плашам ја ..
     
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.386
    Допаѓања:
    5.845
    какви симптоми имавте ?
     
  5. MG3

    MG3 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 август 2016
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    2.691
    Пол:
    Женски
    Каде се испитува ова? Не сум сигурна дали ми е тоа ама сакам да испитам.
    Какви се симптомите кај жени?