1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бугарија и нејзиното влијание врз врските во Македонија

Дискусија во 'Врски' започната од Yipman2, 29 јануари 2011.

  1. yanartgoth

    yanartgoth Активен член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    5
    Јас живеам во студентски град и за овој 1 месец можам да кажам дека не ми ни текнува на Македонија..Самиот град, лугето, студентскиот дом се такви места каде што неможе да ти е досадно, нема шанси да си сам или да нема што да правиш..Бев минатата недела во Скопје и кога влегов уште невлезена ме фати депресија, цело време мислев на Софија, на лугето..Сега имам многу пријатели и многу ми е убаво тука..Факултетот ми е лесен, градот ми е убав, се осеќам послободно и дури и побезбедно од дома..
    Инаку дека Бугарија влијае врз Македонија неможам да кажам..Тој што е дојден да изневери, да најде дечко или девојка ќе најде и во Скопје или било каде..
    Уште кога дојдов знаев дека ќе ми биде убаво..Сакам кога се будам и одиме на факултет со цимерите, јадењата на паузите,средината во која што е невозможно да не се зближиш..Сакам кога седиме до касно по собите, кога јадеме во Фантастико,кога шетаме низ Софија..Низ мојата дома :inlove:
    Иако е слободна земја таа нема влијание врз Македонија..Ако се почитуваш и сакаш со некого ни Бугарија ни ништо нема да те раздели..Затоа си ја сакам мојата Софија, сакам кога си одам од Скопје, и највеќе од се обожавам кога во 6 часот ќе се стигнам во Књажево и ќе го видам трамвајот 5 и ќе си речам добредојдов дома.....
     
    На Need for Speed, Аргентина * и Bescheiden им се допаѓа ова.
  2. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Oh, no... I na Femina li imalo predrasudi kon Bugarkite...
    Se nekoj drug odnadvor e opasnost za Makedoncite chak i vo privaten zhivot im se mesha :lol:
    Ne bidete tolku zatvoreni i ksenofobni.
     
    На Mikha4 и Цобра им се допаѓа ова.
  3. Need for Speed

    Need for Speed Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јули 2021
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    1.080
    Ne znam dali e do mene no ne ja razbiram temava, zasto takvi predrasudi kon Bugarkite?
    A sto u Srbija ako idat na provod?
     
    На Цобра и Аргентина * им се допаѓа ова.
  4. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    1.265
    Петрич и ќустендил се поќето македонци али во софиа и благоевград не сакаат да слушнат дека си од Македонија или од Албанија. Одма мешат политика без разлика машки или женски. За разлика од Босна Херцеговина, народот во Босна е далеку по културен и девојките се каде каде посредени и полични и подружливи и можиш полесно да се вклопиш во друштво. Не ги интересира ниту вера ниту од кадеси, битно им е да си чоек од збор.
    Влули Бугарија летен период е хаос.
     
    На t.a.m му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.771
    Пол:
    Женски
    Мислев темава е скоро отворена и за заебанција ама стварно се дискутирало :D :D.
    Ако сака да ве вара, не му треба Бугарија, може на 5 мин од дома да најде некоја.
     
    На martine, Need for Speed, AAKG и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Мене ме интересира за тие што патувале во Бугарија:
    Дали сте имале негативно искуство како македонец, да ве понижуваат во Бугарија на било каков начин, бидејќи сте македонец?
     
  7. Компир Манџа

    Компир Манџа Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    2.835
    Допаѓања:
    4.291
    Пол:
    Машки
    Во Бугарија сеуште се со силикони по градите, усните, задниците. На се личат, освен на нормална жена/девојка.
    Мене неколку пари ми се има случено да ме понижуваат во Софија и во Несебар. Во главном дека сум македонец и им зборам на македонски.
    До пред короната одев често на шопинг во Софија.
     
    На AAKG му/ѝ се допаѓа ова.
  8. AAKG

    AAKG Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2019
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    1.265
    2019 бев петрич али таму се поќето македонски народ али итаму налетавме на изроди кој ги делат луѓето. Софиа многу се како заостанат народ, уште живеат во беда. Многу се опаднати али гордоста им е до плафон. Зимен период чупина по 25 години голи шетат се тресат од студ али деколтето мора да е испакнато. Премногу одат на шминка и пластики. За разлика од Босна, бугарите се за грев.
     
    На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.305
    Пол:
    Женски
    Да,имам пријателка добра Бугарка но еднаш во лице ми кажа нема таква држава Македонија ,не постоела . Зборувам за период од пред многу години,но ете тоа е што лично го имам доживеано
     
    На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Често патуваме таму, и немаше проблеми за тоа "вие сте македонци" дури не почна Заев да потикнува прашања што порано ги немаше. Сега се осеќа многу разлика.

    За дали имаат влијание, немаат. Ако сте во врска и малку сте полиберлани ви препорачувам посета на стриптиз клубови низ Бугарија, супер ќе си поминете .

    На морето исто е супер. Е сега тој нивен стил повеќе ми е сељачки отколку секси. Муцки, силикони а што е најјако се жени со низок раст. И кога ќе ги видам метро и пеесе ставила силикони во цицки и гз ми изгледа смешно.

    Повеќе би се плашела ако дечко ми оди сам за Белград, таму се јаките женски.