1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Бурни Времиња (Öyle bir geçer zamanki)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од BI-44, 2 јануари 2012.

  1. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Незнам зошто..но серијата ме потсеќа на кога лисјата паѓаат не среќно семејство проблеми..мене ми личи но незначи дека е така...ја гледам серијата...многу ме нервира али јас да сум ко жената му одма го оставам но и не така лесно тоа време со толку деца кај ќе оди...навистина тешки проблеми во семејството и се заради еден човек
     
  2. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Ако ги имам отворено, не значи дека ги гледам глупавиве серии, ми се гади. Гледав нешто од 1001 Ноќ и сега од Величествениот, останатите се ужас.
     
  3. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.285
    Допаѓања:
    101.277
    Пол:
    Женски
    Оваа серија јас мислам дека треба да ја гледам секој маж, пред да му текне да иде со швалерка. Во смисла на тоа колку патат децата. Во натамошните епизоди ќе се покаже правото лице на курвичето, а и Џемиле ќе и се насмее среќата. Ама Али ќе остане сам како ут и ќе се кае за тоа што го направил. Серијата уште игра во Турција, гледајте ја нема да зажалите.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    еллелелеел Се расплаков на делот кога овој и удри шлаканица на Берин,кога Осман плачешеееее ;( ;(
     
  5. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    А и оваа па холанѓанкава од свирипичино па..
    - Ти мене сакаш?
    - Те сакам.
    - Е, и јас тебе сака.
    Марш мори, козо една, кравеста. |(
     
    На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ја не реков ТИ си ги отворила, ти самата го рече тоа...хмм а зашто би ги отварала иначе...заради реклама на телевизиите? :D
     
    На Look му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    :D :D You're my idol :bow:
    Што да правам, се соживувам со ликовите во секоја серија што ја гледам. Не се само турските :$
    Башка оваа серија и не ти е многу евтина
    И оваа серија како и величествениот се серии со бааги голем буџет а и доста се гледани
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Единствена турска серија која ме влече да ја гледам. Зошто? Затоа што единствено за неа неможам да предвидам како би завршила. Одлична глума, Осман како глуми браво. А и многу е убав овој Мете. :*
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  9. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Totally agree...серијата е супер...и на мм му се свиѓа, поинаква е од купот, исто како и лисјата.

    И аманте веќе со тоа ако не се американски, не се скапи и квалитетни...смешни сте, како јазичното подрачје или земјата да диктираат за квалитетот на нешто.
     
  10. Barbica

    Barbica Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2010
    Пораки:
    1.309
    Допаѓања:
    489
    Споредба со американски и латиноамерикански во квалитет не треба да правиме, запад е тоа и се функционира како што треба. Има разлика од американска до американска, како што има разлика и меѓу турскиве серии.
    За намалување на квалитетот на овие серии јас мислам дека најмногу влијае синхронизацијата. Се губи најголемата вредност на сериите со овие македонски гласчиња, кои се повторуваат во секоја серија и кои едноставно не може ништо да доловат како оригиналнот.
     
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    Jaс гледав нешто на јутуб само кратки сцени..

    е сега,
    мислам дека Aли ќе се ожени со оваа Kаролин.. Aма ќе се однесува ко ѓубре со нејзе.
    Oнаа помалата сестра, ќе биде/ ќе се омажи со тој со мустаќите што ја бркаше на забавата, ама после со пиштол
    ќе му отиде ќе сака да го убие :D појма немам што и како не разбирам турски.
    плус денес жената на Aли ќе ја збрца со нож оваа Kаролин, и во затвор ќе заврши
     
  12. keti.kety

    keti.kety Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2011
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    52
    Осман, душа како глуме леле. Серијата ја гледам само заради него мнгоу ми е душичка.
     
    На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Victorian

    Victorian Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    5.357
    Пол:
    Женски
    E гледаш има разлика помеѓу ова и „евтини турски серии“.
    Едно е серијата да е квалитетна а да ја уништат нашиве со снихронизацијата а сосема друго е да кажеш дека не е квалитетна серијата :!:
     
    На esperanca и creshicka им се допаѓа ова.
  14. LaDyDoLl

    LaDyDoLl Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    4.217
    Допаѓања:
    30.201
    Пол:
    Женски
    Алал да му е на детенцево за издржливоста. Стварно оваа епизода направи да плачам цело време.... Ова е само еден доказ за големината и потребата за родителска љубов...
     
  15. Jewel

    Jewel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    144
    Не го загледав филмов ама само од рекламите можам да кажам дека го обожавам детенцево, толку е мило и искрено глуми, просто не може да не се соживее човек. А и гласчето што го синхронизира ми е многу мило :) Бај д веј, колку епизоди има серијава? Да знам дали да почнам да ја гледам :D
     
  16. Look

    Look Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    1.034
    Допаѓања:
    884
    Леле мила Теси капа ти симнувам. :bow: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :D
    Алал да ти е.
    Абе може си ги рекламира телевизиите, па и ти, немора да значи дека ги сака филмовите.Еве девојчето по милионити пат се има изјаснето дека не ги поднесува. :rofl:
    Желна за внимание, ама многу провидно. ;) Преку глава ми дојде на секоја тема за филм да го гледам лицемериево од Барбикава ни.

    Инаку филмов сега за сега ми е прекрасен.
     
    На tessie и creshicka им се допаѓа ова.
  17. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    А богами, има неколку сличности со Лисјата. :wasntme:
    Берин, ми е иста Фикрет. Ајлин, ми е збир од Лејла и Неџла. Мете, па и нема многу голема сличност со Шефќет. И Осман со Ајше. И секако, старава, со Џеврие. :wasntme:
    А серијава, баш ме заинтересира, ќе си продолжам да ја гледам. :rofl:
     
  18. Glossy-girl

    Glossy-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 март 2012
    Пораки:
    3.196
    Допаѓања:
    8.925
    Пол:
    Женски
    Кутриот Осман,зар заслужува да има онаков татко?
    Онаа Каролин,да не се изразам некултурно,права к....... :lol: ц,ц,ц...овај Али,значи да му ја врзам една воспитна,гледа какви маки има Осман,се обвинува самиот себе издржува секакви караници,тепачки,не заслужува...баш ме интересира што ќе биде кога еден ден ќе порасне и ќе свати што се случувало,и кој всушност е неговиот татко.
    Каролин,неможам да ја смислам,на што личи ова бе,да расипуваш семејство?Ама и овај е крив,наместо да ја откачи,да и го покаже патот,тој ќе спие со неа,и од жена му ќе бара да му даде време.
    Ајде бе...некако интересно ми беше,ама се е видено...и да,има сличности со Лисјата.
    Ајлин ми е слатка,а Мете симпатичен.Другарката на Ајлин е љубоморна,што мисли со надворешниот изглед ќе го придобие тој што ја мерка Ајлин,и не е преголем за неа? :D
     
  19. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    А Каролин е Ферхунде :D

    Испаѓа дека само јас имам разбирање за однесувањето на Али. Се оддалечил од семејството поради самата природа на својата работа, му дошла mid life crisis и ете, кризира човекот така што се заљубил во љубовницата. Ситуацијата е многу реална. А тоа што не е присутен кога малото се разболе, па тој ионака не е присутен скоро никогаш поради честите патувања со бродот. Ова семејство ќе успее само ако знае независно да се справува со сите невољи додека тој отсуствува.


    Инаку, тоа Каролин што била криминалец, е затоа што публиката такво нешто би посакала. Еве гледате колку и се нафрлија само овде на форумот :D Ружна била, одвратна, ... не заборавајте дека сепак тоа е физиономија на една актерка.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  20. LakeGirl

    LakeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2012
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    44
    Генерација на татко и. :D