1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Б- комплекс

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од HoneyHoney, 19 февруари 2014.

 1. HoneyHoney

  HoneyHoney Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 април 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Користи ли некој вакви апчиња? Ми кажаа дека биле добри за стрес и кршливи нокти(мене баш и затоа ми се потребни),и дека не биле штетни. Сакам да почнам да ги пијам,бидејќи сум многу нервозна. Па кажете ако ги користете,и дали се корисни. :) Фала
  П.С ако има ваква тема,слободно бришете ја :)
   
 2. hurrem

  hurrem Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2012
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  10
  Jas bi ti preporacala b6 za stres :)
   
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.057
  Пол:
  Женски
  Витамини се. Можеш слободно да ги пиеш, ќе те смират во стресни и нервозни ситуации.
  Е сега Б6 се добри исто се витамини, само што овие Б-комплекс ќе ти отворат апетит.
   
 4. chips.for.free

  chips.for.free Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  37
  Јас од овие таблети се здебелив кога ги пиев пред две години.. Апетитот ми се зголеми, почнав да јадам дупло од тоа што го јадев претходно, 4 кила накачив.. И уште не можам апетитот да си го вратам во нормала..

  Не би ти ги препорачала
   
 5. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.491
  Б-комплексот е група од 10 витамини и се препорачува кај луѓе кои имаат проблеми со кршливи нокти, сува кожа исто и со опаѓање на косата, е сега го зголемуваат и апетитот, па можно е да се качи и некое килце :)
  Од цела група на Б витамини најважен за работата на мозокот и централниот нервен систем е витаминот Б6. Не се штетни, така да можеш да ги употребуваш при стресни ситуации. позз :hai:
   
 6. Saricko

  Saricko Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  1.137
  јас почнав да пијам б-комплекс пред 4 години ги пијев постојано некое време ќе прекинев па повторно почнував зошто имав многу стресни ситуации матичниот ми велеше да ги пијам зошто не се штетни и зошто сум бев многу слаба и немам апетит..ете кај мене не деловаше апетитот остана ист а имам иста килажа за жал :( ..а во повеќе стресни ситуации си земав Б6 и навистина ми помагаа :)
   
 7. peperutka7

  peperutka7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  91
  Јас исто ги зимам пред испити, пред да добијам исто многу ми помагаат ме смируваат, а на апетитот воопшто не ми влијаат исто јадам со години ја имам истата килажа :)
   
 8. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Дали смее да се дава на 3год дете апчиња Б-комплекс,и ако смее по колку на ден?
   
 9. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Мене многу ми се кршат ноктите, па затоа сакам да почнам да ги пијам.
  Оние кои ги пијат по колку пијат во ден и дали се пијаат пред или после јадење?
   
 10. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Јас планирам да почнам да пијам Б6 витамински апчиња поради стрес и поради опаѓањето на косата и се надевам дека многу ќе ми помогнат бидејќи порано повремено ми ги препорачуваа поради недостаток на Б6 витаминот,а сега имам потреба за него поради стресот и опаѓањето на косата.А,во врска со прашањето од феминката претходно на колку часа се пијат и дали се пијат пред или по јадење јас мислам дека во кутивчето внатре има упатство за употреба до коешто треба да се придржуваме за да апчињата имаат резултати. :!: :)
   
 11. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  5.012
  Допаѓања:
  35.978
  Пол:
  Женски
  Против опаѓање на косата ти ги препорачувам шампоните на Фолтене и Еуген Перма.
   
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Не се во кутивче и нема никакво упатство затоа прашав
   
 13. Love86

  Love86 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  520
  Допаѓања:
  195
  за возрасни 2 до 3 на ден,јас ги пијам после јадење
  позз...
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 14. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.575
  Допаѓања:
  5.706
  Пол:
  Женски
  јас користам ми помагаат да се смирам кога ќе сум нервозна и те опуштаат како да те заспиваат малку.. имам чуено дека се добри за ноктите и за косата многу .. мислам Б витамин е се подразбира :^) .. можеш и секој ден да ги пиеш немаш гајле мене онака ме опуштаат добро :)
  иначе за нервоза апчиња би препорачала Б6 тие се појаки од Б- комплекс
   
  На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
 15. littleflower

  littleflower Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  1.480
  Пијам Б комплекс некои 2 ипол месеци. Качив 5 кила! Знам дека зголемува апетит, и баш затоа внимавам многу колку јадам и јадам идентично како и претходно. И физичката активност/неактивност ми е иста. Се прашувам, дали навистина е можно заради витаминиве да се килограмиве... Но нема што друго, немам сменето ништо друго во навиките...
   
 16. lara-s

  lara-s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2012
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  11
  Jas Gi koristam, za stres I energija Se dobri
   
 17. kataleja1

  kataleja1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  Дали некој има користено Магнезан Б6 и како сте задоволни од производот?После колку време со користење на таблетите се осеќа подобрување (опуштање на организмот)?
   
 18. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Јас употребував магнезиум шумливи таблети и Б 6, само пооделно( валјда за иста терапија се работи), не осетив некое подобрување, а можеби и ќе излажам. На моменти се чувствувам подобро, а за што точно се работи, ако кажам можеби ќе излажам.
   
 19. kataleja1

  kataleja1 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2014
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  13
  DR. VITON – МАГНЕЗАН-Б6
  Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчеви во мускулите. Ја подобрува работата на нервниот систем, срцето и мусклите. Го намалува стресот. Витаминот Б6 ја забрзува абсорпцијата на Магнезиумот за 40%.(па за тоа дали се ефикасни ме интересира ако некој ги има користено да даде свое мислење за ефикасноста)
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.863
  Допаѓања:
  198.120
  Пол:
  Женски
  Јaс ги имaм пиенo. Дoбри се, имaaт ефект, бaрем кaј мене зa крaткo време се примети. Ги пијaм и сегa вo бременoст, еднaш дневнo, плус редoвнaтa дoзa мaгнезиум штo си јa земaм. Ми пoмaгaaт прoтив грчеви и ствaрнo ме oпуштaaт.
   
  На kataleja1 му/ѝ се допаѓа ова.