1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Б- комплекс

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од HoneyHoney, 19 февруари 2014.

  1. HoneyHoney

    HoneyHoney Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 април 2013
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    Користи ли некој вакви апчиња? Ми кажаа дека биле добри за стрес и кршливи нокти(мене баш и затоа ми се потребни),и дека не биле штетни. Сакам да почнам да ги пијам,бидејќи сум многу нервозна. Па кажете ако ги користете,и дали се корисни. :) Фала
    П.С ако има ваква тема,слободно бришете ја :)
     
  2. hurrem

    hurrem Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2012
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    10
    Jas bi ti preporacala b6 za stres :)
     
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Витамини се. Можеш слободно да ги пиеш, ќе те смират во стресни и нервозни ситуации.
    Е сега Б6 се добри исто се витамини, само што овие Б-комплекс ќе ти отворат апетит.
     
  4. chips.for.free

    chips.for.free Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2013
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    37
    Јас од овие таблети се здебелив кога ги пиев пред две години.. Апетитот ми се зголеми, почнав да јадам дупло од тоа што го јадев претходно, 4 кила накачив.. И уште не можам апетитот да си го вратам во нормала..

    Не би ти ги препорачала
     
  5. SiMpAtIcNaTa

    SiMpAtIcNaTa Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    329
    Допаѓања:
    1.580
    Б-комплексот е група од 10 витамини и се препорачува кај луѓе кои имаат проблеми со кршливи нокти, сува кожа исто и со опаѓање на косата, е сега го зголемуваат и апетитот, па можно е да се качи и некое килце :)
    Од цела група на Б витамини најважен за работата на мозокот и централниот нервен систем е витаминот Б6. Не се штетни, така да можеш да ги употребуваш при стресни ситуации. позз :hai:
     
  6. Saricko

    Saricko Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2013
    Пораки:
    330
    Допаѓања:
    1.137
    јас почнав да пијам б-комплекс пред 4 години ги пијев постојано некое време ќе прекинев па повторно почнував зошто имав многу стресни ситуации матичниот ми велеше да ги пијам зошто не се штетни и зошто сум бев многу слаба и немам апетит..ете кај мене не деловаше апетитот остана ист а имам иста килажа за жал :( ..а во повеќе стресни ситуации си земав Б6 и навистина ми помагаа :)
     
  7. peperutka7

    peperutka7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2013
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    91
    Јас исто ги зимам пред испити, пред да добијам исто многу ми помагаат ме смируваат, а на апетитот воопшто не ми влијаат исто јадам со години ја имам истата килажа :)
     
  8. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Дали смее да се дава на 3год дете апчиња Б-комплекс,и ако смее по колку на ден?
     
  9. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се кршат ноктите, па затоа сакам да почнам да ги пијам.
    Оние кои ги пијат по колку пијат во ден и дали се пијаат пред или после јадење?
     
  10. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Јас планирам да почнам да пијам Б6 витамински апчиња поради стрес и поради опаѓањето на косата и се надевам дека многу ќе ми помогнат бидејќи порано повремено ми ги препорачуваа поради недостаток на Б6 витаминот,а сега имам потреба за него поради стресот и опаѓањето на косата.А,во врска со прашањето од феминката претходно на колку часа се пијат и дали се пијат пред или по јадење јас мислам дека во кутивчето внатре има упатство за употреба до коешто треба да се придржуваме за да апчињата имаат резултати. :!: :)
     
  11. poenta

    poenta Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 ноември 2013
    Пораки:
    5.012
    Допаѓања:
    35.978
    Пол:
    Женски
    Против опаѓање на косата ти ги препорачувам шампоните на Фолтене и Еуген Перма.
     
  12. Polsko

    Polsko Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2012
    Пораки:
    935
    Допаѓања:
    573
    Пол:
    Женски
    Не се во кутивче и нема никакво упатство затоа прашав
     
  13. Love86

    Love86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    520
    Допаѓања:
    195
    за возрасни 2 до 3 на ден,јас ги пијам после јадење
    позз...
     
    На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
  14. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    јас користам ми помагаат да се смирам кога ќе сум нервозна и те опуштаат како да те заспиваат малку.. имам чуено дека се добри за ноктите и за косата многу .. мислам Б витамин е се подразбира :^) .. можеш и секој ден да ги пиеш немаш гајле мене онака ме опуштаат добро :)
    иначе за нервоза апчиња би препорачала Б6 тие се појаки од Б- комплекс
     
    На Polsko му/ѝ се допаѓа ова.
  15. littleflower

    littleflower Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    1.480
    Пијам Б комплекс некои 2 ипол месеци. Качив 5 кила! Знам дека зголемува апетит, и баш затоа внимавам многу колку јадам и јадам идентично како и претходно. И физичката активност/неактивност ми е иста. Се прашувам, дали навистина е можно заради витаминиве да се килограмиве... Но нема што друго, немам сменето ништо друго во навиките...
     
  16. lara-s

    lara-s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2012
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    11
    Jas Gi koristam, za stres I energija Se dobri
     
  17. kataleja1

    kataleja1 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    Дали некој има користено Магнезан Б6 и како сте задоволни од производот?После колку време со користење на таблетите се осеќа подобрување (опуштање на организмот)?
     
  18. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Јас употребував магнезиум шумливи таблети и Б 6, само пооделно( валјда за иста терапија се работи), не осетив некое подобрување, а можеби и ќе излажам. На моменти се чувствувам подобро, а за што точно се работи, ако кажам можеби ќе излажам.
     
  19. kataleja1

    kataleja1 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2014
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    DR. VITON – МАГНЕЗАН-Б6
    Помага при нервоза, раздразливост, блага анксиозност, нарушен сон и грчеви во мускулите. Ја подобрува работата на нервниот систем, срцето и мусклите. Го намалува стресот. Витаминот Б6 ја забрзува абсорпцијата на Магнезиумот за 40%.(па за тоа дали се ефикасни ме интересира ако некој ги има користено да даде свое мислење за ефикасноста)
     
  20. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.010
    Допаѓања:
    198.821
    Пол:
    Женски
    Јaс ги имaм пиенo. Дoбри се, имaaт ефект, бaрем кaј мене зa крaткo време се примети. Ги пијaм и сегa вo бременoст, еднaш дневнo, плус редoвнaтa дoзa мaгнезиум штo си јa земaм. Ми пoмaгaaт прoтив грчеви и ствaрнo ме oпуштaaт.
     
    На kataleja1 му/ѝ се допаѓа ова.