1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВМРО-ДПМНЕ - Што направиле во изминативе 9 години

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Orianna, 15 февруари 2015.

?

Дали живееме под диктатура со сегашната власт ?

 1. Дa

  140 глас(а)
  76,5%
 2. Нe

  43 глас(а)
  23,5%
 1. Orianna

  Orianna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2015
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  Дали сегашната партија што е на власт се луѓе патриоти и кои мислат на државата и народот,или луѓе кои работат против народот и за свое лично богатање
   
  На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  8.152
  Допаѓања:
  11.415
  Најголеми квази патриоти.
   
 3. MaryAntoaneta

  MaryAntoaneta Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2014
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  68
  Пол:
  Женски
  Уште пред 7/8 години смрдеше на диктатура и сега се докажаа дека се вистински диктатори. Прислушкуваат, премолчуваат убиства, убаваат....и многу работи за кои ни самиот народ не е свесен што се работат и каков криминал прават. Се надевам дека ќе им дојде крајот веќе, па нека дојде кој сака на власт само да биде навистина добар за сите нас и да не извади од овие го*на.
   
  На biGirl, JustBeautiful, anakonda88 и 5 други им се допаѓа ова.
 4. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  [​IMG]
  ова направија
   
  На КикиМаус, Love...music и dragan4eDR им се допаѓа ова.
 5. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Како не направија , си добија милионски приврзаници и младина која трча да им бацува задник за да ги вработат ,младина која се кара со роднините и пријателите за партијата , за да си ја оправдаат членската книшка и новата работа . Дотичниве донесоа многу странски инвеститори , на големо најавуваа нови вработувања и високи плати а ништо од тоа нема , единствено пензионерите си добија бенефиции за превоз , за бањи , за одмор каде сакаат и тн.
   
  На steffriss, biGirl, mynameislove и 7 други им се допаѓа ова.
 6. Robin25

  Robin25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2014
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  138
  Само ова ќе го напишам овде, можеби поголемиот дел од вас веќе го има прочитано, но освен напишаново во статијата јас не гледам ништо подобрување во државата.

  http://www.slobodnaevropa.mk/content/article/26680529.html
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 7. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Gi unistija site televizii i mediumi.
  Samo nacionalnata Makedonska televizija stoi nepreomeneta,i samoto toa ja oravi sega podobra od drugite.
  Dobra strategija.
  Neka prodolzat drugite so reprizite na indiskite i turskite serii.
  Zadolzitelno so dvete malecki nevesti.
   
  На ♡BuBaLe♡, Love...music, dragan4eDR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  1.721
  Пол:
  Женски
  Да ви кажам многу направи, направи скандали, афери, споменици од бакар, барокни фасади од стиропор, прислушкувања, ги направи богати Бонева, Зоки, Гоца, Тодоров, Саше, Коте итн. направи да има бесплатно скијање за пензионери и ПЛУС секој петок и вторник БЕСПЛАТНО возење у ЈСП, направи да умираат млади деца, направи да немаме просперитет у сопствената држава. Малку ви е?! Што сакате повише да направи размезени едни!
   
  На biGirl, JustBeautiful, Gosh и 15 други им се допаѓа ова.
 9. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.357
  Пол:
  Машки
  [​IMG]
   
  На biGirl, spacegirl92, Ane-Goki1 и 6 други им се допаѓа ова.
 10. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  GOOD

  FOR

  NOTHING
   
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Многу имаат направено, изградено, уште се гради, ќе се гради. и градииииии..крадииииииии...Треба до утре да набројувам:rofl:
   
  На ♡BuBaLe♡, КикиМаус, biGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  Кога ке се случи ова , ке апелирам тој ден да се прогласи ДЕНОТ НА СЛОБОДАТА НА Р.М .
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ЖитиСфе?

  ЖитиСфе? Нов член

  Се зачлени на:
  21 август 2016
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Во моментов има техничка власт, транзиција од МВРО во ВМРО (како што било на почеток) пошо во претходните 9 години имавме коалиција на ВМРО со судовите и полицијата. Значи буквална коалиција, ко "десничарски" блок. Узурпација на се што се нарекува институција, и воедно создавање на паралелна структура во секој битен сегмент од опшественото уредување.

  Прв чекор (и најтежок) е да се уништи секоја политичка метастаза во судството. Значи хемотерапија. Само политичар кој се плаши од судот може да биде домаќин, државник.

  Секаква друга реторика е бегство од реалноста.
   
  На Anon и marince87 им се допаѓа ова.
 14. Olgica.bu

  Olgica.bu Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  261
  I partijata sto e vo opozicija ista bese prethodno, ovie segasnite samo ja doteraa rabotata uste podobro da izgleda. Isti se i dvete, mislat samo za sebe. Do koga? Niednata od niv ne cini, grupa lazlivci.
   
  На Anon му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Olgica.bu

  Olgica.bu Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  261
  Ako dojde partijata sto e vo opozicija na vlast, ke bide poloso, ke treba da cekame tie da se zbogatat, zosto gi potrosija parite sto gi ukradoa vo prethodniot period. Zatoa bidete realni, dosta so lagi. Ovoj narod ne veruvam deka ke trpi vo idnina vakvi raboti, preju glava mu e se.
   
 16. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  7.424
  Пол:
  Женски
  Имаш друга причина зашто да се гласа за овие сегашниве?
   
  На biGirl, blackwave и anakonda88 им се допаѓа ова.
 17. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  Од каде ти е информацијата дека ке биде полошо со сегашната опозиција ? Опозицијата е нова гарнитура , нови личности , ги нема старите Политичари ... Јас ке гласам за опозицијата , бидејки сакам промени , сакам слобода , демократија , сакам во ЕУ .. И итн. А не како сега , само лижење и пушење за вработување , а образованите млади бегаат надвор , а простата раја е вработена во државните институции.
   
  На biGirl, cresa-jagoda, blackwave и 2 други им се допаѓа ова.
 18. HUNK

  HUNK Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2016
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  1.028
  Многу ми е интересно што ВМРО-ДПМНЕ ги обвинуваат за диктатура а не ја познаваат историјата на СДСМ.
  СДСМ имено,е партија-наследничка на КПМ(Комунистичката Партија на Македонија),која по распадот на СФРЈ го смени името во СДСМ.Онаа КПМ која по својата идеологија(Комунизам) се залага за еднопартиска држава-диктатура.
  А новите личности на поранешната диктаторска партија...
  Едните сами на себе издаваат станови,прават бомбони бизниси,во две од три општини каде што се на власт имаат најскап превоз во Европа..
  Лидерот е единствен кој е аболициран криминалец во цела држава (другите сите ги побараа да се повлечат аболициите и им ги повлекоја)..
  Оние кои над 300.000 оставија без работа...
  Сменија име,знаме,устав..
  Се залагаат за Албански јазик на територија на цела РМ,онаму каде што дури има Македонци кои над 95%..
  Направија територијална поделба каде што истите тие Албанци станаа мнозинство.. им дадоа 100.000 пасоши..

  Што би рекле нашите Северни Соседи: ,,Знам те пушко кад си пиштољ била''. :)
  Ако нешто од ова не е вистина,нека се изјасни некој :)
  Ако не.. може само да зборите нешто за кое појма немате.Сака знаење а не... :)
   
  Последна измена: 15 септември 2016
  На Dzevelekova, JustBeautiful, Safira26 и 7 други им се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.500
  Пол:
  Женски
  Мерцедес се тресу у твој мерцедесу. ;)
   
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Ако не си имала промени првиот пат од опозицијата кога ти била на власт, не очекувај дека би видела промени и кога би дошле по втор пат...ветер и магла се тие:)
   
  На Olgica.bu, Elissa и Outlook им се допаѓа ова.