1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ВМРО-ДПМНЕ

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Deni87, 14 јануари 2019.

 1. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Во оваа тема може да дискутираме за актуелни настани поврзани со ВМРО-ДПМНЕ.

  Во овој момент најмногу ме интересира ваше мислење за колку време ВМРО ќе дојде повторно на власт?
   
 2. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Дпмне додека не ги исчисти сите фотељо љубци ... и додека не го исчисти гнилото џаба е нема аир од тоа...Ако сака да направи нешто не треба се еден ист човек да биде на листа за пратеницк на листа за советници или кандидат А висока функција....
  Мора постојано да се менува тимот и да се освежува...Инаку ќе забегаат како Гоца , Миле , Нинот
   
 3. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Вмро да престане воопшто да постои.
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 4. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Taka ti odgovara :P
   
 5. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Оф оф, немој да ми речеш барем се градело во Скопје..
   
 6. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Во цела држава се градеше!!!
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 7. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Хахахахахха да и тоа ни донесе екстра здравство, образование и економија.
   
 8. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  100% Беше поарно од сега...
  Криминалот цвета , ги пуштија сите убијци од затвор.Убијците на децата од Смилковско ги ослободија , секој дневно убиства , колку само деца и родилки умреа на пораѓај.Младите екстремно си заминуваат во странство 83 % од граѓаните сакаат да ја напуштат државава.Градежништвото е на нула, растот на економијата е најнизок во последниве 20 год.
  Што уште сакаш да ти зборам да не е добра политикава, продадоа се што беше од национален интерес, маме и ебаа на државичкава а сега уште кантонизација ни фали и ја ебавме Љуба за Божиќ ;(
   
  На zuto, *Ane* и Shmizla94 им се допаѓа ова.
 9. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  А не ти е криво што патриотот Грујо си ужива кај Орбан со наши пари?
   
  На cresa-jagoda и Cinnamon Bun им се допаѓа ова.
 10. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  Да, не ми е криво!
   
  На zuto и *Ane* им се допаѓа ова.
 11. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Браво за тебе и твоиве размислувања.Епа затоа сме до ова дереџе.Ти рмбај за 200 евра.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 12. A.27

  A.27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  740
  Пол:
  Машки
  hehe.Па ти јаки размислувања имаш;)
  Ти не кажа нешто оаметно јас ти набројав еден куп на аргуненти а ти што кажа
   
  На zuto му/ѝ се допаѓа ова.
 13. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Читај ме во други теми и постови за нив па види што аргументи имам;);)
   
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.102
  Допаѓања:
  106.998
  Пол:
  Женски
  Пошто Мицко не игра баш паметно,по начин по кој би збрал незадоволни.... Не ќе да е скоро.
   
 15. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  1.929
  Пол:
  Машки
  @Deni87 Ај сега отвори теми и за другите политички партии, за да биде се рамноправно, без дискриминација.
   
  На lovestoneddd и baba Rada им се допаѓа ова.
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.235
  Пол:
  Женски
  Ова само треба да се разјасни малку, не се 83% од државата, во анкетата учествувале само 1400 гласачи, од нив 83% се изјасниле така. :)
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.235
  Пол:
  Женски
  @afrodita94 и јас на почетокот велев дека Груевски избегал кукавички и не оправдував, ама кога всушност разбрав како стојат работите, одма има смисла постапката. И не верувам баш дека си ужива таму, со оглед на фактот што му мислат. Му спремаа ликвидација, само цели човекот да спаси жива глава, не да ужива.
   
  На zuto, Јаневски и ocicka2014 им се допаѓа ова.
 18. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  528
  Даа сирот он, со пари на граѓаните од што ја сакаше државава.Зошто баш избега последниот ден пред да оди во затвор?Процесот траеше 2 год и сеуште трае.
  Ама се се враќа кога тогаш, си играа он и сите други со животни судбини.
  Тоа е и жално што луѓето уште го величаат, ама додека има овци има и стрижење
   
  На sparklie, cresa-jagoda, lovestoneddd и 2 други им се допаѓа ова.
 19. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.053
  Допаѓања:
  13.105
  Пол:
  Женски
  А другите за греови се немаат пари наши.
  Разликата е само што овие тука ги трошат и на одмори и зимовања во странство, а овој е побегнат одделен од фамилија и неможе да ги ужива парите како другите.
  На кој му е поубаво?
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.192
  Допаѓања:
  70.235
  Пол:
  Женски
  И Заев е моментално на одмор со пари од кутрите граѓани. Си го лади после продажбата на државава, за разлика од овој што немаше друг избор. Зошто избегал последниот ден, па заради отворените закани. Следи малку што велат и други политичари, не само овие западниве. Што го спомна сега величањето и стрижењето? Да не мислиш јас го величам и правдам или сум овца само затоа што сум разбрала поента и го оправдав што одлучи да замине?
   
  На zuto, Јаневски и ocicka2014 им се допаѓа ова.