1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Ajla11

    Ajla11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    46
    Пол:
    Женски
    Од како ке завршам и со двете врсти на апчиња веднаш се оди на контрола или се чека повторно да ти дојди и помине за да одиш или јас сум погрешно разбрала
     
  2. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.146
    Допаѓања:
    14.392
    Пол:
    Женски
    Денес сум во овулација.
    Се чувстувам напнато и ми се плаче , имам некои болки во долниот дел од стомакот, имам кафеав исцедок па морам да ставам влошка. Баш е темно кафеав.
    Дали знаете штом би можело да биде?
     
  3. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.418
    Допаѓања:
    42.794
    Пол:
    Женски
    Баш тоа. Во овулација си. :)
     
    На buba4e89 и GirlLove им се допаѓа ова.
  4. positive vibes

    positive vibes Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2018
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    @Ajla11 да откако ке завршиш со терапијата можеш да одиш веднаш на контрола само докторите препорачуваат да не биде денес го ставив последната вагинална утре на контрола тие советуваат да помине бар 5 до 6 дена од последната вагинална заради веродостојност на испитувањето. Позз и убав ден :*:

    Девојки за совет како би направиле примав вагинални ги завршив и се разбира контрола без односи додека трае терапијата тоа јасно и откако завршив да поминат бар 5 до 6 денови ама бев свесна дека во тие денови ке ми започне циклусот не поминаа ни 5 дена на 3 ден од завршетокот со терапијата започна циклусот и ајде ке заврши за 5 дена и таман на контрола па државниот празник и нема контрола и сега сум во дилема дали да имаме односи со партнерот или да го исчекам понеделник? Како би постапиле? Благодарам однапред. Поздрав. Убав ден :sun::f:
     
    Последна измена од модератор: 15 јуни 2019
  5. Hrabrata

    Hrabrata Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2019
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Zdravo devojki ,mozebi temava ne e za tuka no vekje dva dena cekam odgovor i nikako da dobijam

    Mi docni vekje 7 dena a koga mi docnese 2 dena imav odnos so decko mi i za prv pat bez kondom ... Toj svrsi nadvor no sepak mi e strav . Vecra napraviv test za bremenost no bese negativen... Dali ima sansi da sum bremena i od sto moze da bide ova ?
     
    На mache007 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. mache007

    mache007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2018
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    621
    Пол:
    Женски
    Здраво, не би требало да си чим свршил надвор од тебе а и плус не си била ни во овулација.
     
  7. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Здраво женски. Пред менструација сум и имам малку жолто зелено секрет. Немам никакво чешање или други знаци на инфекција. Можно ли е исцедокот да е бидејќи треба да имам менструација?
     
  8. *Ива

    *Ива Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    379
    Пол:
    Женски
    Жолто-зелен изцедок не ме асоцира на добивање, повеќе на некоја инфекција. За жал не е само кандида инфекција и има многу кои не се манифестираат со јадеж туку се приметуваат преку исцедокот. Обрни внимание на мирисот, убаво би било брис да си направиш
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Наредниот месец треба да правам ПАП тест, но исцедокот исчезна. Имав само еден ден и тоа беше многу малку.
     
  10. Totce

    Totce Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Zdravo zenski
    Dali nekoja od vas e imala slicen problem kako mene?.
    Elem, prethodnite nekolku mesece za vreme na ovulacija t.e na plodni denovi mi se pojavuvase kafeav iscedok koj za 3 4 dena pominuvase.
    Posledniov mesec isto za vreme na ovulacija(dve nedeli pred dobivanje) eve veke 5 dena imam kafeav iscedok,koj nema namera da prestane, ne e obilen ama go ima,prosleden so blaga bolka vo jajnici i polovina .
    Dali nekoja od vas znae sto e prob ?? Na ginekolog mozam da otidam duri za dve nedeli,bidejki dum vo stranstvo.Ve molam za sovet,ako nekoja od vad znae.
     
  11. Bubu111

    Bubu111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2018
    Пораки:
    139
    Допаѓања:
    117
    Јас многу често за време на овулација имам кафеав исцедок, но тоа е нормално бидејќи јајце клетката не се оплодила. Се консултирав со мојот гинеколог и истото ми го кажа.
     
  12. Totce

    Totce Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ме загрижува само дали е нормално толку долго да го има тој исцедок.Еве денес е веќе 6ти ден ?!
     
  13. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Јас лани кога имав кандида имав таков исцедок, ко лигав (на мрсул личеше само кафеав) а немав никакви други симптоми.
     
  14. Totce

    Totce Активен член

    Се зачлени на:
    14 август 2018
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    candy.cane имав и јас кандида пред околу 4 месеца,но со терапија сите симптоми ги снема.
    Дали е возможно овој исцедок да е знак дека таа се вратила?!
    Симптоми на кандида(чешање и слично немам).
    Како го реши ти ваквиот проблем ?
     
  15. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    На гин. бев и ми кажа да се напијам апчр едно (не памтам име) така се пие, само еднаш. Апчево инаку како капсула сино со розево. Можно е и со канестен да се мачкав.
     
  16. ViktorijaG

    ViktorijaG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Feminki moi dragi,
    Otsekogas imam neredovna menstruacija. Periodicno mi se normalira i potoa pak maki macam. Prethodniot mesec dobiv nekolku dena porano i imav samo 2-3 dena malku. Nekni dobiv na datata no mnogu malku i eve sega veke nemam. Dali e mozno da se raboti za nesto seriozno?? Zagrizena sum mnogu
     
    На positive vibes му/ѝ се допаѓа ова.
  17. cvekence123

    cvekence123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2018
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    2.048
    Пол:
    Женски
    @ViktorijaG на гинеколог да си испиташ :)
     
  18. Marti96th

    Marti96th Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Здраво
    Последнава недела имам пело прање ама не е бело малку жолтеникаво. Досега сум немала односи Некој совет ако може што би можело да биде . Дали чај од брусница може да ми помогне
     
  19. eta

    eta Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    1.958
    Допаѓања:
    5.362
    Пол:
    Женски
    Најубаво е да се консултираш со некој гинеколог. Нема да ти прави вагинален преглед, може само површински брис да ти земе. Нема ништо да осетиш.
     
    На Marti96th му/ѝ се допаѓа ова.
  20. VoodooGirl

    VoodooGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    4.176
    Пол:
    Женски
    Оди на гинеколог, доколку сите прегледи ти се во ред ќе ти препише хормонска терапија за да ти се регулира циклусот.