1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. tina2018

    tina2018 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2018
    Пораки:
    1.923
    Допаѓања:
    3.629
    Пол:
    Женски
    Овулација.
     
  2. Bela Vela

    Bela Vela Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите и ве молам некој ако имал слична ситуација за помош
    Кога имам добиено и ако се напијам една чаша вино (или што било алкохол) менструацијата ми се прекинува, разговарав со повеќе другарки кај сите повеќе им тече при пиење. Претпоследен пат кога имав незнам кај бев ама при крај ми беше циклусот и се напив една чашав и ми престана, последниот пат имав само еден ден добиено и бев на девојачка и повторно нормолано испив некоја чаша и ми престана .. сега после 2 недели имам кафеав исцедок ... што тоа значи ???/ а и стомакот привремено ме боли
    знам дека нее е во ред да го прекинувам циклуост ,за следен пат повеќе ќе внимавам но што е сега со кафеавово
     
  3. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Тоа кафеаво ти е овулација. Нормално е
     
    На Bela Vela му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bela Vela

    Bela Vela Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    фала мн, ми беше страв да не сум си направила проблем
     
  5. GirlLove

    GirlLove Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    5.136
    Допаѓања:
    14.386
    Пол:
    Женски
    За време нс плодни денови дали ви се има случено првин кафено на гаќите и после да прокрварите?
    Прееска како да испадна цела топка од мене додека бев вц.
    Инаку уште 2 недели ќе добијам
     
  6. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Ova Kako Jas da sum go pisuvala, I Mene mi SE slucuva istoto, SE prasuvam I Jas Sto e I zosto mi SE slucuva. Mi SE ima slucuvano I porano, koga Ja prasuvav pokojnata mi maticna mi kaza deka mi pagjale hormonite, NE mi doobjasni nisto, no seuste NE mi e kasno Sto SE mi SE slucuva. Ako nekoj e pozapoznaen neka spodeli.
     
  7. Ана_Петровска686

    Ана_Петровска686 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2019
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки! Имам 17 години и имам проблем со менструацијата. Минатата менструација ми дојде 5 дена порано (тоа беше пред една недела) и денес на гаќичките забележав темно-жолт исцедок, но подоцна тој исцедок се претвори во розев вагинален секрет. Секретот станува сѐ поцрвен и ме фаќа паника. Инаку не сум сексуално активна. Ако некој има ваков проблем ве молам да ми помогне. :(
     
    На Milebi и Ivzi@ им се допаѓа ова.
  8. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Kafeav bled iscedok imav denes, a za nedela vreme treba ciklus da odbijam. Inaku imam imano odnosi. Dali e okej toa da se slucuva?
     
  9. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Тој кафеав блед исцедок значи дека ќе добиеш порано менструација најверојатно за ден или два најдоцна бидејќи менструацијата некогаш може да дојде порано или подоцна поради стрес,промена на клима или употреба на некои лекови.Мислам дека нема место за паника,ќе добиеш порано менструација,индивидуално си е тоа,не се секирај.Ако нешто се сомневаш тогаш оди на гинеколог откако ќе ти заврши менструацијата,но јас мислам дека сепак се е во ред и дека ќе добиеш набргу порано менструација.
     
    На mila7 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. mila7

    mila7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    486
    Fala ti, mi olesna
    Ke odam, ama nema za skoro, zatoa sakav da prasam
     
    На atala му/ѝ се допаѓа ова.
  11. & girlinlove &

    & girlinlove & Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2019
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    27
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakam da ve prasam imam bel iscedok nema ni miris ni cesanje ni pecenje ni nisto..samo toa istekuva na gakjickite. Sto bi mozelo da e? Nekoja infekcija nesto ili e nesto normalno?
    P.s. izvinete za latinicava, od tel sum :/
     
    На Ivzi@ му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Aschenputtel

    Aschenputtel Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2012
    Пораки:
    1.152
    Допаѓања:
    7.731
    Јас имам таков исцедок, без мирис и не е густ за време на овулација. Ден, два, потоа прекинува. Види кој ден ти е од циклус, може е тоа. Мислам немаш причина за грижа.
     
  13. Bela Vela

    Bela Vela Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јули 2017
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Женски
    Што значи безбоен вагинален секрет без мирис ? Дали е нешто сериозно? не сум имала односи скоро

    дали ви се има случено некогаш?
    Мене до сега 2 пати ми се има случено и имам забележано дека ми се јавува во стресен период кога сум нервозна, ама чуден ми е па си реков да прашам овде (ке го прашам и геникологот) .
     
  14. Ulove

    Ulove Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2015
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Девојки имам еден проблем. Имав кандида пред две недели,но само што купив вагиналетки и само што ја ставив првата, утредента добив.По добиеното ми ја снема ,но подоцна приметив повторно бели парчиња,ама немав ниту чешање ниту печење и ставав на влошка јогурт. Имав нормално односи со дечко ми и последниов пат имавме незаштитен однос,и осетив како да ми ја потегна кожичката бидејки бев сува,тоа се случи пред 5 дена од тогаш имам печење на вагината и болки и печење при мокрење дури и ми се појавија доле на три различни места црвени како брунчиња се и ме чешаат а истовремено и болат малку... Дали знаете што значи тоа?
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Значи не си ја продолжила терапијата и си имала незаштитен однос и уште повеќе си ја влошила состојбата. Најдобро е да посетиш гинеколог ради брунчињата, а пожелно е и партнерот да оди.
     
  16. An43

    An43 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2020
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Zdravo na site.
    Sakam da ve prasam, imam 20godini, sum nemala odnosi do sega. Za 8 dena treba da mi dojde mens, momentalno imame belo pranje so svetlo zoltenikava boja koj nekogas znae da bide i malce gust. Mislam deka predizvikuva cesanje na intimniot del. Sakam da ve prasam za mislenje shto bi mozelo da bide. Da napomena do sega sum nemala vakov slucaj ova e poslednite denovi. Pozdrav
     
    На TeonaZ му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Најверојатно е кандида.
     
  18. MackaaaRistov

    MackaaaRistov Активен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2019
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    1
    Здраво девојки сексуално сум активна и имам односи без заштита меѓутоа со партнерот 3 години внимаваме и фала му на господ до сега немало ништо.
    Но денес ми се случи чудна работа. Менструалниот циклус ми заврши на 5 јануари, денес кога бев во вц се избришав и имам кафеав исцедок кој ме зачуди премногу, прв пат ми се јавува вакво нешто.Па да прашам дали е поради овулација ( иако никогаш претходно сум немала) или можеби станува збот за бременост. (Односи имаме во неделата еднаш)
     
  19. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    898
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Од кога ми заврши добиеното (пред 5-6 дена) не престанува да ми тече секрет, без боја и многу редок, како вода. Нема ни мирис.. Немам ни чешање, ништо. Не знам дали да одам на гинеколог веќе преку глава ми е од лекари... Мислење што може да биде?
     
  20. Lostinparadise

    Lostinparadise Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2019
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    2.030
    Пол:
    Женски
    Се додека нема боја, мирис и чешање е нормален исцедок.
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.