1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. skorpija.1989

    skorpija.1989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    Zenickii sovet...3 meseci probuvame za bebce , pred nedela dena bev vo ovulacija i imavme odnosi ,no sega poslednive 2 dena me boli kicma kako pred ciklus ,a i imam siresto belo pranje ,skroz belo e. E sega poso cekame da se fati bebce ,se plasam da stavam polyginah :(
     
  2. Economylover998

    Economylover998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2019
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, како се измивате со камилица и колку пати може да се користи и на кој начин? Фала однапред
     
  3. *Ива

    *Ива Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    379
    Пол:
    Женски
    Мене ласер не ми спомна воопшто. Мојата докторка не ни обрнува многу внимание на тоа, тука е, мала е, папот уреден и тоа е тоа.
     
  4. thepowerofwill

    thepowerofwill Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6


    Папот е уреден, да, ама разликата е што твојата докторка рекла дека е мала и ме обрнува внимание, а овој Органџиски мене ме извади од памет со тоа што ми направи една многу сериозна фаца и ми рече дека раната била 80 посто зафаќала толку од грлото на матката значи била многу голема и требало да бидам за грижена, а потоа на следниот преглед ми рече контрола за 6 месеци. Поздрав
     
    На Suhan му/ѝ се допаѓа ова.
  5. *Ива

    *Ива Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2018
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    379
    Пол:
    Женски
    Добро, а второ мислење имаш побарано?
     
  6. thepowerofwill

    thepowerofwill Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    6

    Pa da, bev kaj uste eden doktor vo Stip, Ognen i papot izleze dobar. I se smiriv malku, no sepak posle nekoe vreme ovie drugite simptomi mi se pojavija i bolkata pro odnosi i se drugo pa zatoa se isplasiv da ne e ranata zgolemena, no tie mi rekoa samo nemas Cin i toa bese se.
     
  7. Bkpp87

    Bkpp87 Нов член

    Се зачлени на:
    12 мај 2020
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    6
    Zdravo.Vaka imam eden problem
    Vekje podolgo vreme na gakjite zabelezuvam kako belo pranje no vsusnost e mnogu retko i doagja kako podmocano. Neprijatno е bidejki se poznava kako mokro na oblekata sto ja nosam.Ako nekoj se soocil so ovoj problem neka pise.Fala odnapred
     
    На Lence2020 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Zdravo sakam da ve prasam devojki dali nekoja od vas koristila go lekot vagitorii Neo_penotran forte so metronidazol 750mg mi go prepisa ginekolog pomaga li dali imate iskustvo so toa a imam infekcija nekoja mi kaza bakteriska vaginoza ..
     
  9. Acka22

    Acka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2015
    Пораки:
    466
    Допаѓања:
    995
    Пол:
    Женски
    Не знам со тој лек,јас со др лек ја лечев ама се појавува доста често,таман ќе ја излекуваш ќе поминат неколку месеци ете ти ја пак
     
  10. Vekap

    Vekap Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2017
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    A so koj drug lek ja lecese kako se vika
     
  11. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки. Моментално сум на одмор каде има јавни вц-иња и јас бидејки сум "свилена" со здравјево се пазам, но одма осетив чешање и многу исцедок. Кажете ми дали да земам некои вагиналети и кои. Гинекологот ми има кажано кога имам така исцедок да земам полигинакс вагиналети, но никогаш не сум ги користела па ми треба совет од вас или да земам канестен.
     
  12. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Според мене и двата вида на вагиналети се безбедни, до сега не сум имала несакани последици. Само ако е кандида, канестенот е поделотворен
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  13. orevka

    orevka Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2016
    Пораки:
    1.327
    Допаѓања:
    5.405
    Пол:
    Женски
    Слично и мене ми беше земи канестен маст и вагиналетки од кантарион мене ми помогна
     
    На SummerGirl и Darlingzz им се допаѓа ова.
  14. Teaaa875

    Teaaa875 Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Здраво, би сакала да прашам нешто, веројатно има некој тука со исто искуство. Имам 18 години и веќе 2-3години скоро па нонстоп имам бело прање или како и да се вика, и секогаш цело време носам секојдневни влошки.. Имам носено влошка и на нејзе масло од кантарион, имам пробано еднаш и со сода бикарбона мијање, но не помогна. Зборував со мајками неколку пати но таа секогаш ми вели дека тоа е нормално дека и кај нејзе било така кога била на мои години, ама јас сметам дека кај мене трае предолго а не ја знам причината бидејќи внимавам на хигиената. Би било добро доколку ми кажете некој совет, и дали има некој производ во аптеки што би помогнал?
     
  15. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.623
    Пол:
    Женски
    Мој совет ти е да одиш на гинеколог.
    2-3 години, и речиси цело време да имаш исцедок, најдобро да си провериш да не имаш некоја инфекција.
    И не се мачи веќе со „домашни лекови“. Доколку има потреба гинекологот ќе ти препише терапија.
     
    На Darlingzz му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Sweetbaby007

    Sweetbaby007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2019
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    59
    Здраво женски. Деновиве ми се појави вело прање не е баш малце но и мирисот е неподнослив .Читав дека чајот од камилица помага и неделава 2 пати се измив со чајот но како полошо да станува и мирисот да е по јак.Ке може ли за некаков совет некој лек ако знаете што би ми помогнал како да го спречам. Сеуште не сум имала сексуални односи а и хигиената ми е пред се. Ви благодарам.
     
  17. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.623
    Пол:
    Женски
    Најдобро да одиш на гинеколог. Ќе ти дадат соодветна терапија.
    Верувам не е нешто што може дома да се излечи само со чај.
     
    На Sweetbaby007 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Sweetbaby007

    Sweetbaby007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2019
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    59
    Да но до сега немам посетено гинеколог незнам дали ке треба да се прават некакви испитувања но бидејки сум невина сеуште мислам дека нема да можат да ме проверат или пак за ова не треба нешто посебно? Не се разбирам баш околу овие работи не ми замерувај:?:
     
  19. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.623
    Пол:
    Женски
    Ќе му нагласиш на гинекологот дека не си имала односи сеуште, и нема да има никаков проблем. Знаат тие како и што треба да прегледаат.
    Без грижи! :)
     
  20. Sweetbaby007

    Sweetbaby007 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2019
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    59
    Ти благодарам многу ке побам уште 2 3 дена со чајот а од понеделник право на гинеколог. Фала ти.