1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Atmosphericdisor

    Atmosphericdisor Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Eve sega zborev so majka mi oreeska mi dade antibiotik toj bil flazil ispiv eden kolku gi piese na den? Po edno i kolku vreme.dali nadoknadno da gi kupam i tie vaginaletki ili moze i so ovie da projdam
     
  2. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    @Atmosphericdisor
    Флажил вагиналети и таблети ми препиша, плус антибиотик.
    Немој ништо да земаш на своја рака без консултација со гинеколог.
     
  3. Atmosphericdisor

    Atmosphericdisor Активен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2020
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Pa bev mi dade vaginaletki i tolku,a ovigledno treba neso poise
     
  4. Iv@nn@

    Iv@nn@ Нов член

    Се зачлени на:
    28 март 2021
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Dobro vecer feminki, jas sum nova na forumov no i imam problem sto se nadevam deka ke mi pomognete ako ste go imale toa iskustvo. Vaka porodena sum pred 9 meseci seuste nemam dobieno pred 3 dena pocna dole da me cesa i da mi tece sekret bel so neprijaten miris kako na riba, no i osekjam tapi bolki vo dolniot predel na stomakot itoa konstatno celo vreme. Na ginekolog bev pred 2 meseci se bese vo red i mi kaza deka nema da dobijam za brzo sega povrorno zakazav za brisevi. Pa ke moze li da mi kazete sto bi mozelo da bide go imala li nekoja istiot problem?
     
  5. No Makeup

    No Makeup Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2017
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е бактеријата гаргандела бар така мислам дека се викаше, ја имав и јас се исчисти со Флажил,но треба гинеколог пак да види

    Имам прашање. Минатата недела имав циклус ,ми заврши се тоа,ама од понеделник наваму имам кафеав и црвенкав исцедок. Имам закажано гинеколог дури нареден четврток,а баш се мислам што може да е. Дали може од стрес и физички напор,во понеделник почина татко ми,па околу погребот имав доста обврски.
     
    Последна измена од модератор: 2 април 2021
  6. eli.karameli

    eli.karameli Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2012
    Пораки:
    2.007
    Допаѓања:
    5.524
    Доилка сум,6 месеци немам добиено. пред 2 недели правев Пап ок беше. ставав 4 дена Бетадине вагиналети. Пред 4дена ицедок проѕирен имав, денес на бришење кафеав. Од бетадинето не е,помина долго време. Од што може да е ова?
     
  7. mar3q

    mar3q Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јули 2014
    Пораки:
    578
    Допаѓања:
    471
    Пред 8 месеци сум породена. Пред 6 месеци добив и се си беше во ред. Пред 1 месец почнав да пијам јасмина контрацептивни апчиња. Последните 2 недели имам кафеав исцедок, болки во јајници, вртоглавици, изнемоштеност.. Вчера и денес исцедокот е стррашен (кафеаво крвав, густ). Можно ли е да е од апчињата? Да ги имам пореметено хормоните? Не верувам да сум трудна нели затоа и ги пијам..
     
  8. SnezanaPet

    SnezanaPet Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    104
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Kkao sto pisav cetvrtok sum.na ginekolog ama ne mkzam da se smiram.Piev dva meseci cikloproginiva poradi HSC i se imav normalen ciklus.Sega mi docni 8 dena i veke dva dena imam nekakov bel kako nakaj kafeav i crven iscedok.Sto ne mirisa nikako :( Dali mozi da e od hormonskite apcina ili pak nesto ne evo red so mene. Vo januari pravev brisevi pap i se bese cisto.
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Доцна овулација, сите се пожалија од доцнење на менструација последниве месеци. Мене пак еднаш ми доцнеше 10 дена и на крај добив. Штом можноста за цисти и бременост е исклучена,тогаш ќе добиеш.
     
    На SnezanaPet му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ***delfina***

    ***delfina*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2021
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Девојки, да го споделам мојов проблем. Имав бело прање кое се јавуваше највеќе за време на односи, иначе скоро и да немав. Бев на гинеколог и ми направи само пап и ехо, бидејќи беше доцна за брисеви. Ми даде Макмирор, па после циклус Лактогин вагиналети. Пап-от беше во ред. Мене белото прање не ми помина, дури сега имам повеќе, на гаќи постојано. Други симптоми немам. Сте имале ли ваков проблем? Некое решение?
     
  11. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Jas od prv moment koga dobiv imam non-stop belo pranje. Samo sto vo ovulcija i pred da dobijam imam mnogu. Ama kako i da e nikogas ne mi prestanuva. Ako e normalno bez miris bez boja togas e vo red.
     
  12. ***delfina***

    ***delfina*** Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2021
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Имав своевремено и јас, меѓутоа во 30тиве до сега немав, треба да одам брисеви да ми земат, ама не ми се оди :)
     
    На Monitka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Da odis:)
     
  14. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    Му се јавив на докторот вика можно е да е циста .
     
  15. Maki5123

    Maki5123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    На 15.05 имав секс со заштита на 26.05 требаше да добијам но еве веќе ми касни 7 дена (некогаш добивам точно на денот, а некогаш ми доцни дури и по 10 до 12 дена) исто и на 29.05 имавме секс со заштита, 3 дена имам болки во долниот дел од стомакот и вчера и денес имам некој розево-кафеав секрет. Дали тоа е дека ќе добијам или можи да е нешто друго во прашање, се плашам бидејќи дечко ми мислеше дека се скинал кондомот но колку што проверивме и двата пати се беше во ред.
     
  16. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Мислам да не се секираш нема ништо. Мене редовно ми касни по пола месец баш денес ми дојде исто и јас имав болки во стомакот и градите и бело прање неколку дена. Сигурно си во ПМС не се секирај, ништо не е 100%
     
    На Maki5123 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    И јас мислам дека нема ништо. Не размислувај на тоа,опушти се ќе добиеш.
     
    На Maki5123 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Maki5123

    Maki5123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    Незнам малку чудно ми е два дена имав розево - кафеав секрет денес веќе немам ништо, а сеуште ми нема дојдено.. :|
     
  19. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
    Штом проверивте и било океј значи нема место за паника. Не доцни само од бременост туку и од многу други причини. Хормони стрес начин на живот итн..
    Ќе добиеш за брзо сигурно.
     
    На Maki5123 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Maki5123

    Maki5123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2019
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    18
    Пол:
    Женски
    А дали е нормално да го има тој розево-кафеав секрет пред добивање 2 дена го имаше третиот ден воопшто и еве повторно сега ... не е во голема количина но го има повремено и имам болки постојано во долниот дел на стомакот, а исто и осекам некое помрднување кај јајниците и веќе 9 дена ми доцни. Вакви симптоми до сега не сум имала освен тоа да ми доцни подолго време но тогаш немав односи.