1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Сеуште го имам секретот.. и еве ми касни веќе 7ми ден.
     
  2. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    Да не си вакцинирана?
     
  3. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Не, сеуште немам примено ни една доза
     
  4. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    А зошто не одиш на гинеколог ?
     
  5. dejziii

    dejziii Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    117
    Исцедокот мислев дека е поради тоа што ми започнала овулацијата, поради тоа не ни замарив. А сега веќе бидејки 7 ми ден ми касни ќе морам да закажам утре термин за до крајот на неделава да видам до што е
     
  6. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Nekoj da kaze oskustvo so mikoril vaginaleti za kandida pomagaat?
     
  7. Powerpuff_Girl

    Powerpuff_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Што може да биде жолт исцедок со киселкаст мирис при неодамна направен нормален пап?
     
  8. Anastasia9228

    Anastasia9228 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Mozebi vo megju vreme si dobila nekoja infekcija...
     
  9. Аничкаa

    Аничкаa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2020
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    442
    Пол:
    Женски
    Јас сигурно околу 2 години имам некаков исцедок или е жолто лигаво а одоколу само мокроо (на влошката) или само мокро, сум била на лекар ми рекоа ништо не ми е ама не смеам да излезам од дома без влошка протекува и преку фармерки а што е едно непријатнооо да ми извините ама како помочана се осеќам.. решение?
     
  10. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.836
    Пол:
    Женски
    Ако на гинеколог ти е кажано дека е ок значи е нормално, не се работи за инфекција.
    Јас со години назад си имам секогаш исцедок и е нормално тоа. Кај некој го има кај некои не. Решение освен секојдневни нема, освен кога ќе бидеш бремена тие 9 месеци нема воопшто да имаш, барем јас немам, ама затоа после порагај некој месец ќе бидеш утоп од исцедок.
     
    На Аничкаa му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Fancy_Nency 22

    Fancy_Nency 22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2021
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    Дали некогаш ви се има случено да имате сив вагинален исцедок со изразена боја?Читав на Фемина дека таквата боја на исцедокот не е нормална.
     
  12. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Секоја друга боја, освен проѕирен исцедок, не е нормална и е показател дека постои некаква инфекција.
    Провери се, направи си брисеви.
     
    На Fancy_Nency 22 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Powerpuff_Girl

    Powerpuff_Girl Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2019
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Ќе пишам и во оваа тема. Девојки ве молам помош. Веќе 2 3 месеци константно имам жолт исцедок а папот и брисевите се негативни. Што друго да испитам, од што може да се појави жолт исцедок? Инаку немам чешање. Ако е поради пад на имунитет дали пак треба да одам кај матичната да ми даде терапија или?
     
  14. Bin4e123

    Bin4e123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Zdravo,imam eden problem i ova prvpat mi se slucuva ..pred nekolku dena imav ciklus i mi zavrsi sekogas mi traj po 4-5 dena no odkako mi zavrsi ima 3dena i fazla mislam.. i denes gledam kafeav iscedok imav no neznam zosto ova prvpat mi se slucuva sekogas pred da mi dojdi i pred da mi zavrsi imam kafeav iscedok a sega e obratno imav kafeav iscedok koga mi zavrsi i ciklusot mi e zavrsen pred 4 dena i fazla a denes gledam kafeav iscedok temno kafeav amaa imam mnogu neznam zosto ako imate iskustvo spodelete..
     
  15. poi

    poi Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2019
    Пораки:
    1.189
    Допаѓања:
    2.390
    Пол:
    Женски
    Можеби останала недочистена крв и се засушила. Мислам дека не е нешто страшно. Се надевам веќе немаш таков исцедок.

    Мојот проблем е следен: Веќе 2-3 месеци имам постојано жолтеникав исцедок со мирис, а на моменти и многу лошо се осеќа во околината (барем јас го осеќам, не знам дали и другите). На почетокот занемарував, менувам редовно секојдневни влошки, но еве не поминува. Има денови кога е малку, денови кога е обилно. Заклучокот ми е дека е инфекција, но не можам да појдам на гениколог. Што би можела сама да направам? Дали гинекологот би можел преку телефон да ми каже што и како? Претходно кога се јавив за нешто банално ми рече не може вака, мора преглед, а причината е очигледна: прегледот мора да го платиш...
     
  16. malasimba

    malasimba Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2018
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    127
    Пол:
    Женски
    Мора прво секојдневните да ги фрлиш и да одиш на преглед за да ти земат брис да се види која бактерија ја имаш. Докторот не може по тел ништо да ти каже додека не види. Врз основа на анализите ке ти даде терапија. Оди побрзо зашто 3 месеци не е мал период.
     
    На Miy3, buba4e89, poi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. NewMama

    NewMama Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2019
    Пораки:
    1.234
    Допаѓања:
    3.079
    Пол:
    Женски
    Луѓе имав некоја инфекција со пецкање и мн малце непријатен мирис. Гинекологот ми препиша нео пенотран. Дојам ама проверив дека смеат а и тој ми рече океј е. Е сега два пати ставив. Двата пати многу ме печеше кога ми дотекоја. И сега зелено дури ми течи таков секрет. Како полошо да ми е. А неам кај да одам денес сабота навечер. Дали е тоа нормално ? Мајка ми ми рече дека тоа било чистење на долу одело се. Ама јас сум скептична. Знае ли некоја нешто ?
     
  18. Miy3

    Miy3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2022
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    33
    Odi si na ginekolog da ne si ja napravis polosa rabotata...
     
    На poi му/ѝ се допаѓа ова.
  19. angel4444

    angel4444 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2016
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    421
    Пол:
    Женски
    Дали е можно поради Јасмин терапијата да ми се поремети вагиналниот секрет?
    Никогаш не ми бил вака.
    Течен и со бледо жолтеникава боја. Без мирис.
    Во самото упатство на апчињата пишува дека можно е вагинална инфекција итн..
    Искуства?
     
  20. RenamEme

    RenamEme Нов член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2022
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Devojki pomos…Imam redoven ciklus i e vo traenje od 4 dena, na cetvrtiot den imav zastiten odnos so mojot decko a seuste ne mi bese skroz pominat ciklusot. Posle toa imavme zastiten odnos i vo slednive 3/4 dena i posle edna nedela od zavrshvanje na ciklusot imam kako crvenkasta kafeava tecnost..ve molam dali ima prostor za panika i dali ima sansi da sum bremena? Helpp sto moze da e