1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинален секрет

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од maja8, 3 јануари 2010.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.991
    Пол:
    Женски
    Тоа не е проблем, тоа е нормална појава. Тој исцедок е резултат на овулацијата, т.е прскањето на фоликулот и ослободувањето на јајце клетката. Фактички тоа е течноста од самиот фоликул, колку што се сеќавам, и се јавува обично од таму некаде 10-14 ден од циклусот, значи на почетокот на плодните денови. Немаш причина за грижа, тоа е присутно кај сите жени ;)
     
  2. zagrizena23

    zagrizena23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    ZNaci da ne se mijam so soda i kamilica dosega se imam samo 2 pati po 10 den ne e strasno taka?sega samo so kamilica se mijam i mi e podobro a ph ke si se vrati pak vo normalata kako sto sei bese prethodno ako vejke se namalila so sodata?pozzz
     
  3. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.706
    Имам и јас едно прашање...Веке неколку дена на гаките забележувам нешто како бело пранје но е мн потецно.Менструацијата ми касни неколку дена има нередовна менструација.Немам земано никакви антибиотици,а ги имам сите симптоми дека требит да добијам веке подолго време.поздрав
     
  4. Scarlet88

    Scarlet88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    328
    Јадете лук!!! :lol:
     
  5. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски

    normalna pojava e nema pricina za nervozi i zagrizenost, stom ne e gusto ke dobies sigurno, pozdravce :clap:
     
  6. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски
    И јас да си прашам.Менструацијата ми касни веќе една недела ама имам забележано дека белото прање ми е многу изразено.Никогаш вака не било.
    Имам многу,дури и како парчиња почнаа да ми излегуваат.Почнаа и да ме печат усничките на интимниот дел и многу сум исплашена,не знам што е проблемот.Дали некој може да ми објасни? :doh:
     
  7. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Да не имаш кандида?
     
  8. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.084
    Допаѓања:
    6.783
    Пол:
    Женски

    Хммм...како се пренесува оваа болест и што претставува?
    Досега не сум имала сексуални односи... :?:
     
  9. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Кандидата се јавува кога се нарушува нормалната микрофлора. Односите немаат никаква врска, иако може и преку секс да се пренеси. Не е ништо страшно, само појди си на гинеколог.
     
  10. zagrizena23

    zagrizena23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    da se nadovrzam i jas isto ijas nemam odnosi megutoa belo pranje imam denes bev na ginekolog i mi se iznasmea doktorkata :) mi vika nema mesto za strav i panika koga nemas odosni mi zede bris go odesov vo medicina na trudot i mi rece ako e negativen ok e ako e pozitiven da se javam kaj nea pa ke vidime do ponedelnik treba da gi cekam rezultatie.Megutoa mi rece deka beloto pranje go ima kaj sekoja zena a jas imam vejke podolgo vreme
     
  11. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    абе срц а како ти земаа брис а немаш и си немала односи....?тоа не ми е јасно....а за мене да си казжам бело прање имам само пред да ми дојде...и во фаза на овулација азнам дека преголемо количество означува знак на инфекција
     
  12. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    и мене ми кажаа така
     
  13. ludoooto

    ludoooto Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2010
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    1
    i jas go imam istiot problem sakam da odam na ginekolog ama se plasham i se sramam :worried:
     
  14. romanti4na.riba

    romanti4na.riba Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Бело прање

    Здраво! Јас немав никаков проблем со белото прање до предпоследниот пат кога имав односи со дечкото и од тогаш почна да ме чеша доле и ми се вцрви. Потоа пак имавме односи и почна да ми испаѓа грутки бело прање со боја како бојата на ноктот, а утрото пак, беше лигаво и светло зелена боја и после пак почна да ми испаѓаат грутки. Уште немам отидено на гинеколог, ако некој знае што е проблемот ве молам кажете ми. фала... :sweat: :(
     
  15. nesa

    nesa Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    842
    Допаѓања:
    1.223
    Пол:
    Женски
    Бело прање

    Најверојатно имаш закачено некоја инфекција и моја препорака ти е веднаш да одиш на гинеколог.
    Поздрав
     
  16. romanti4na.riba

    romanti4na.riba Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    Бело прање

    Во план сум само неможам да најдам време. Фала многу ;)
     
  17. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    Бело прање

    кога се работи за тоа ,мора да се најде време...
     
  18. capri

    capri Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    23
    Бело прање

    ako imas zgolemeno belo pranje,i ako ima neprijaten miris i zoltenikava boja..togas sigurno se raboti za infekcija :^)
     
  19. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Бело прање

    vaka i jas go imav istiot problem otidov na genikolog i za zal mi rekoa deka imam infekcija kandida koja moze da bide mnogu opasna...mi dadoa lekovi,gi piev i se povlece se toa,no za zal da znaete deka sekogas pri pagjanje na imunitetot se povtoruva eve i sega go imam pak toj problem i ne mozam da se spravam so toa mora non stop da se pijat tie lekovi koga se pojavuva toa...a za genikolog obavezno zosto ne znae sto infekcija imas,mora toa da go znaes a i + rizicno e moze i da ne moze da se zabremeni od infekcii zatoa pazi
    p.s.+ prenoslivo e ako imas odnosi imaj so zastita zosto moze i partnerot da prefati!!!
     
  20. Lovely

    Lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2009
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    1.057
    Пол:
    Женски
    Бело прање

    Јас во последно време имам многу бело прање со мирис на кромид (озбилно). Може ли некој да ми каже што значи тоа, дали има причина за грижа?