1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални инфекции!?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zizi.lady, 3 декември 2009.

  1. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    да, скоро сите такви инфекции се, и пази на исхрана, благи работи одбегавај
     
  2. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Пап имаш проверено? мене мие страв дане има и хпв немам симптоми на хпв т.е. кондиломи колку шо знам, ама сепак незнам треба да проверам коке завршам со атибиотиков на 14 и после резултати за месец ипол ке имам се уништувам од шо сум опседната сонувам навечер дека мисе појавиле и станувам се проверувам ама нема, нрможам да спијам кошо тррба кесе пореметам ај ова после ке заврши шо ке заврши накрај на психијатар ке завршам :x:x
     
  3. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    неам правено а ми речи матичната ама демек тогаш тоа ми помина и почнав да не се замарам додека пак не се појави, инаку не си играј оди прави пап тест, недај боже да има нешто, а за хпв чисто сумљам не ми се верува
     
  4. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    абе и јас така мислам споделив неколку искуства со феминкиве и ништо не асоцира на хпв све на нешто минливо и плус крвта беше одлична а ако има вирус требаше да покажи баррм на крвта иначе ти што симптоми имаше пред да појдиш на гинеколог?
     
  5. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    кај мене ова и може да е генетски дека мајка ми го има и ја од многу мала го добив, прво почна со чешање и тоа обилно, мн секрет бел, јајници ме болеа некако станував мн нервозна, и благо многу јадев изгл пораади тоа и после разбрав дека уствари кандидата се проширувала со тоа, скрос го откажав благото и сеа искочи на јазикот еве пола година веќе, ти од кога го имаш сето ова?
     
  6. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    јас од пред пет месеци го добив од партнер што не го познавав добро и мислев дека е кандида и неодев на гинеколог ама потоа се смирив со бившиот и инему после три месеци мусе појавија симптоми и веќе сватив дека сум фатила нешто и отидов на гинеколог само едвај чекам да помини :( мојва докторка вика така се учи на грешките :lol: ама се слyчи више и кего решам!
     
    Последна измена: 28 јануари 2018
  7. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    најбрзо шо може да идеш да правиш пап, дека типот кој знае каква инфекција имал и од кој, сето е преносливо само недај боже да се прошири, и после лечење џабе е дека само ќе се повторува, ја имав една комшивка вака нонстоп имаше проблем со инфекции, едвај роди после 3-4 години се мачеше
     
  8. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Леле ќути аман неме секирај штом крвта беше супер а мокрачата пишуваше само ретки бактерии и имав леукоцити 30-35 и штом два дена мачкање со маст помина одма симптомите не е страшно изгледа е само бактеријава неверувам дека до толу заминал тој дотолку барем не е ..
     
  9. Brinetka

    Brinetka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2018
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    7.900
    Пол:
    Женски
    абе не го знаеш со кој и како бил, ја не знам како си издржала мене одма така ме тепаат триста мисли, само иди најбрзо шо може провери се за недај боже
     
    На еленагхс му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Leona88

    Leona88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    51

    Сега видов, истата терапија и јас ја имав. Доксицилин (10 дена по 2 дневно) од прв ден циклус и Полигинакс 6 вагиналети по завршување на менструација
     
  11. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    ијас имам менструација ставив три и добив другите после оф кога ке заврши кеги ставам ама јас имам 10 дена по едно дневно ти со таа терапија веднаш ја излечи?
     
  12. Leona88

    Leona88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    51
    Види, јас се обратив кај гинеколог затоа што посакувам бременост па правев брисеви. Докторката ми рече откако ќе заврши терапијата да имам незаштитени односи за таа цел. според анализите ми рече дека таа бактерија кај мене е домашна и дека кој и антибиотик да ми го даде ќе нема комплетно да ја излечи. Само треба да биде добар имунитетот.
     
  13. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    а твојот партнер не ја добива од тебе?
     
  14. Leona88

    Leona88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 март 2013
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    51
    Не.
     
  15. ЌофтеМофте

    ЌофтеМофте Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Дали знае некој што е тоа клитор?
     
  16. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    клиторис? хаха незнам како дати објаснам сите женски го имаме дел од вагина е тоа
     
  17. ЌофтеМофте

    ЌофтеМофте Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Епа така некако, не се сеќавам баш прочитав на една страна за некоја болест ама изгледа помешав некоја буква..
     
  18. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    а што се случи со другаркати ? беше на гинеколог?
     
  19. ЌофтеМофте

    ЌофтеМофте Нов член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2018
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Па и помина, незнаам што направи
     
  20. еленагхс

    еленагхс Активен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    ама јас и нете прашав дали имала сексуални односи досега? ако немала не е страшно