1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вагинални инфекции!?

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од zizi.lady, 3 декември 2009.

  1. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Кондиломи се. Направи типизација за ХПВ
     
  2. Sara.Be

    Sara.Be Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    220
    Допаѓања:
    143
    Пол:
    Женски
    Откако ми заврши менструацијата немав чешање. Имавме односи и пак почна да ме чеша.
     
  3. Cherry333

    Cherry333 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2019
    Пораки:
    2.492
    Допаѓања:
    7.359
    Пол:
    Женски
    Да де, и мене така прекинуваше да ме чеша, си викав супер. Ама не беше супер дооолго време. Апстиненција е најдобар лек, проверено
     
  4. Tw<3

    Tw<3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2016
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Не е можно да е ХПВ. А и ми поминаа, сигурно некоја иритација беше.
     
  5. Hristinakiki02

    Hristinakiki02 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2020
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Ne znam kade da go pisam problemov,veke edna godina imam cesanje kaj klitorisot,site brisevi urinokultura se e ok,sto bi mozelo da bide problemot dali imal nekoj vakov problem,nema nikakvi znaci na iritacija,promeniv se od toaletna sapun vloski..nema nikakvo podobru anje,maticniot mi predlozi edino biopsija da napravam
     
    На Hurikanke20 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. blackmamba^

    blackmamba^ Активен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2020
    Пораки:
    38
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки, можеби прашањево не е за тука но морам да прашам.. правев пап тест и ми се јави гинекологот ми кажа дека брисот е стерилен.. може ли некој да ми објасни што поточно значи тоа?
     
  7. joyful

    joyful Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2017
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    2.556
    Пол:
    Женски
    Дека во ро ред ти се резултатите
     
    На blackmamba^ му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tigrica92

    tigrica92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2014
    Пораки:
    637
    Допаѓања:
    549
    Пол:
    Женски
    Zdravo. Pred 4 meseci bev bremena pravev pap test ispadna deka imam kandida drugoto bese vo red. Kandidata ja lecev so vaginaleti, vo meguvreme imav spontan abortus i kiretaza.
    Sega (posle 4 pominati meseci) pri seks imam bolki, samo togas , inaku pri mokrenje nisto ni bolka ni pecenje. Pravev kvantna analiza na celo telo ispadna deka imam infekcii na bubrezi i urinaren trakt. Go preprasav doktorot dali e moze nesto vaginalno, rece nema takvo nesto ovde gledam na urinaren trakt.
    Posle toa pravev mikrobioloska detalna analiza na urina i ne pokaza nisto.
    Se prasuvam kako e toa mozno i sto moze da bidi i sto drugi ispituvanja da pravam?
     
  9. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    Zdravo na site imam krvarenje 10dena otkako mi zavrsi menstruacija i bolki vo dolniot del od stomakot. Krv mi teci kako menstruacija,kako da mi e 3den..
     
  10. Summerlove@2016

    Summerlove@2016 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2017
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    310
    Пол:
    Женски
    Јас не сум имала ваков проблем, но мајка ми пред 1 месец исто така и беше, потоа отиде на гинеколог и и најдоа дека има полип и мораше итно на операција. Не сакам да те плашам, ако има некој сличен проблем нека пише. Мене ми се виде иста ситуација па пишав, се надевам сѐ ќе е добро кај тебе. Мој совет ти е да разговараш со гинеколог.
     
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.182
    Може да е пак менструација.
    Една другарка кога имаше испитна сесија, добиваше два пати месецот.

    Не мора да значи дека е нешто страшно.
    Оди на гинеколог.
     
  12. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Ај оди на гинеколог, те молам. Никој на форум не може да ти го реши проблемот, а не е за занемарување.
    Сум имала вакви случаи неколку пати, кај мене било од цисти.
     
  13. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    Imam odeno no koga treba da napravam vaginalen pregled jas umiram od bolki, znaci nemozam da istrpam mnogu me boli. A isto i za vreme na odnosi mi e taka sekogas imam bolki, nekogas i krvaram za vreme na odnos..
     
  14. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Гинеколошки ти е проблемот и само гинеколог може да ти го реши.
    Барај некој добар гинеколог, болката за преглед ќе ја истрпиш, ќе стегнеш заби. Мора да откриете што е проблемот и да го решите.
    Мене ми звучи на ендометриоза зашто имав исти симптоми, ама не мора да значи. Никој овде не може да ти даде дијагноза.
     
    На kravce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    И така те пушти гинекологот дома? без дијагноза без преглед, без чекај ова не е во ред???
    Ниедна болка не е во ред, има помали спекулуми со кои може да се направи прегледот, да биде помалку болен. Обавезно да одиш на гинеколог, затоа што сите овие работи што ги наведе се со некоја причина и мора да се лечат
     
    На cresa-jagoda и LivingGlam им се допаѓа ова.
  16. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    Mi rece ne e strasno,mi prepisa dva pati Dabroston koi voopsto ne mi pomognaa i im posociv deka uste od prvata kutija nemam podobruvanje,mi prepisa jazz bez da znae sto navistina e problemot. Mi kaza hormonsko poremetuvanje ke gi pies 6meseci pa ke vidime no ne gi pocnav. Imam samo 18godini a naglo mnogu se zdebeliv, strii imam do kolena... Ne me soslusa voopsto, uste mi se derese koga mu rekov me boli bidete ponezni... Razbiranje 0.
     
  17. coolgirl123

    coolgirl123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 ноември 2019
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Mnogu me interesira kaj koj doktor ides ....
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  18. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    Одма барај друг доктор.
    Хормонско пореметување, а хормони ти измерил за да знае? Брисеви ти направи да види да не е од инфекција? Ехото што покажа?
    Не оставај така. Оди кај друг доктор што побрзо, и барај некој добар.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Cute bunny

    Cute bunny Активен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2020
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    28
    Odev kaj eden mlad,vo Kicevo... Sega sakam da zakazam na privatno, Aleksandra Ekler,vo Prilep mnogu mi ja pofalija ama me koci toa sto celo vreme krvaram i nema da moze da me pregleda a toj samo eho mi napravi..
     
  20. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Да појдеш и да и раскажеш се, од почеток до крај, сите симптоми, крварење, болки. Сексот не треба да боли, прегледот знае да биде нелагоден, ама и тој не треба да боли. Може грлцето ти е воспалено, може имаш некоја инфекција, а за крварењето може да се одговорни хормоните, а може и тоа да е од инфекција. Све се лечи, само појди си побрзо. Млада си, нема зошто да трпиш такви болки и да се секираш цело време.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.