1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вакцинирање на доилки и трудници против коронавирус

Дискусија во 'Коронавирус' започната од PurpleMind, 17 февруари 2021.

  1. 24.07

    24.07 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    1.624
    Допаѓања:
    33.237
    Пол:
    Женски
  2. kanella

    kanella Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2015
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    10.190
    Пол:
    Женски
    Во петокот примив прва доза Фајзер и продолжив да дојам. Јас освен болка во раката немав никаква друга реакција. А детево, 14месеци е, има дијареа. Можно е да е реакција? Или се филмам само? :D
     
  3. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Искрено не верувам :)
     
    На Bubamaricka и kanella им се допаѓа ова.
  4. Miiaa98

    Miiaa98 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 октомври 2019
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    936
    Пол:
    Женски
    Здраво сакав да прашам доколку некој има повеќе информација , ја сум бремема веќе 5 месец сакам да патувам за Германија но слушнав дека во Македонскиот аеродром морално било вакцина дали имам шанса да ме пуштат без вакцина затоа што сум бремена ?
     
  5. LoneWolfGuy

    LoneWolfGuy Популарен член

    Се зачлени на:
    3 август 2017
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    1.259
    Пол:
    Машки
    Децении и векови на медицинска пракса каде што се советувале бремени жени, и доилки да припазуваат што јадат, пијат (алкохол) или да не смеат да пушат (или дрогираат) односно и да не примаат лекарства во тој период (или да се сведат на минимум) отидоа во ветер пу пу не важи, фрли го тоа што знаеле тие пред 2019 сега е нова ера после 2019 сега ние се знаеме

    "повелете една вакциничка, што е тоа ?а ништо не е страшно како млекце е како водичка, може да се каже дека е и добро за бебето повели еве за блескава иднина за тебе и твоето дете"...нај разочарувачко е што сите веруваат во се што ќе се каже од истите тие што ни ги зацрнија овие децении и векови, истите тие алчни, арогантни, корумпирани, што не владеат кои самите тие се ништо само обични психопати.
     
    На Grimlinko и Осе им се допаѓа ова.