1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Варикозни вени

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од softqueen, 12 март 2012.

 1. softqueen

  softqueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 август 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  123
  Какво е вашето искуство со овој проблем ? На моја роднина со само 19 години и се појавија надворешни симптоми пропратени со чешање и болки на одредени места . Не мислите ли дека е премногу рано ? И колку е овој проблем наследен ? Што се презема во врска со ова , остануваат ли естетски некорекции и после подобрувањето на ситуацијата ? :^) Исхрана , вежби ... ?
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.526
  Пол:
  Женски
  За варикозни вени случајно слушнав на топ-шоп дека рекламираат некој си спреј+гратис крема за против варикозни вени само не ми текнува како се викаше, се користи 6-7 недели за целосни да исчезнат варикозните вени и чини 2690 денари. :|