1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата коса преку слики

Дискусија во 'Коса' започната од heart.stealer, 11 јануари 2013.

 1. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  сакав да ја отворам од многу одамна темава ама се предомислував бидејки нема никаква функција само за забава се надевам дека темава ќе се прифати ако не се знае каде ќе оди :lol: Целта на темава ми е да си ги сликате вашите коси и да ги прикажете на форумов ,ако ви остави впечаток некоја слика можете слободно да дискутирате :) бидејќи сум опседната со мојата коса јас ќе го скршам мразот
   

  Прикачени фајлови:

  • SAM_3664.JPG
   SAM_3664.JPG
   Големина на фајлот:
   131,9 KB
   Прегледи:
   8.297
  На ***nekoja***, angelche16, sasaSasa и 15 други им се допаѓа ова.
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  браво што прва го скрши мразот морам да признаам убава тема :talk: баш ми се допаѓа твојата коса фарбана е или таква ти е природна :nod: ? Aко не е ми изгледа баш убава нијансата :) :clap:
  Hемам многу убава :headbang: коса многу ми е разлетана а инаку ми е права косата со мали таласи
   
  На fashionbaby му/ѝ се допаѓа ова.
 3. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  фарбана ми е косата :) па ајде можеш и ти да не почестиш со една твоја слика :) АЈДЕ ДЕВОЈКИ НЕМА НИКОЈ ДРУГ КАНДИДАТ ЗА ТЕМАВА :(
   
 4. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Ова е твоја коса или имаш надградба ставено?
  Инаку убава ти е :)
   
  На fashionbaby и heart.stealer им се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.724
  Допаѓања:
  102.197
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  еве сум и јас :) стандард вака ја носам косата пуштена и со шишка 8) само да напоменам дека од позади косата ми е многу подолга :!: ( и често ја носам степенасто иако сега планирам боб фризурче да си направам :D )
   
  На diskreten32, V!ncent>v@n<G0gh, angelche16 и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Еве ја мојата коса, најтазе слика, од пред некој ден.
  Темно кафеава, со некој чуден златен сјај, кој сакав да го постигнам, речиси рамна, со степен кој не се познава скоро ич. :)

  Деновиве планирам да направам баш степен, кој ќе се познава.

  П. С. Не се чудете што сум по кратки ракави, дома е толку топло, што морам да седам по маичка. :D
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_1125.JPG
   IMG_1125.JPG
   Големина на фајлот:
   209,8 KB
   Прегледи:
   7.885
  На SexyGirl2, V!ncent>v@n<G0gh, <3 pleza4e <3 и 24 други им се допаѓа ова.
 7. Little-Mk

  Little-Mk Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2012
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  327
  Ова е мојата коса , виткана :(
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_2221.JPG
   IMG_2221.JPG
   Големина на фајлот:
   76,9 KB
   Прегледи:
   7.789
  На CarrieBradshow, flawless-98, Anacid и 24 други им се допаѓа ова.
 8. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  косата е лично моја немам надградба :)
  koritsaki мене ми се допаѓаш секако и со црвена и со црна сеа незнам како би ти стоела плава :)
  lepaaa природно ти е права косата ? инаку во право си за степенот може до поубав израз ќе ти дојде косата
  Little-MK какво е тоа натажено човече ? девојко ти треба да се гордееш со косава колку само ти е долга и убаво виткана и плус убав степен имаш знаеш колку девојки сонуваат да имаат таква коса како тебе ?
   
  На Lella, fashionbaby, Chiwawa1208 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  heart.stelaer ......kosava ti e NAJNAJNAJNAJUBAVA :*
   
  На heart.stealer му/ѝ се допаѓа ова.
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.724
  Допаѓања:
  102.197
  Пол:
  Женски
  heart.stelaer и јас си се свиѓав црвенокоса ама другиве ме премислија, а бев и плавуша лани сакав да достигнам плава бисерна ама пак ме премислија дека и таа не ми стои :lol: А инаку сите имате убави долги коси , блазеси ви , се надевам и јас еден ден ке ја исчувам толку косата :D
   
 11. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  Природна ми е темно кафеава,средно виткана :D
  Ама мојава коса има претпено мнооогу промени, од кафеава во портокалова, па црвена , па безуспешен обид за плава, па пак црвена, и сеа пак постепено одам на кај плаво :D :) :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 52163.jpg
   52163.jpg
   Големина на фајлот:
   243,6 KB
   Прегледи:
   2.105
  • cxv.jpg
   cxv.jpg
   Големина на фајлот:
   278,7 KB
   Прегледи:
   2.072
  • mal.jpg
   mal.jpg
   Големина на фајлот:
   331,5 KB
   Прегледи:
   2.066
  • pl.jpg
   pl.jpg
   Големина на фајлот:
   247,6 KB
   Прегледи:
   2.087
  • prirodna.jpg
   prirodna.jpg
   Големина на фајлот:
   348,4 KB
   Прегледи:
   2.080
  На MarioCasas, CameliaMiller, sasaSasa и 14 други им се допаѓа ова.
 12. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  И виткана со фолија..
  Неможе повеќе од 5 слики во еден пост па затоа морав нов
   

  Прикачени фајлови:

  • 693.JPG
   693.JPG
   Големина на фајлот:
   89,6 KB
   Прегледи:
   1.975
  На Acka92, sasaSasa, I.D и 10 други им се допаѓа ова.
 13. Mermaid90

  Mermaid90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  1.049
  Talita-убава ти е косата,и мојата е така средно виткана,но ретко ја носам така :)
  Инаку најмногу ми се допадна бојата на првата слика,како златна што е ,и онаа кадешто си во бела маичка со наочари :)
   
 14. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  4.392
  Пол:
  Женски
  vakva mi e frizurata sega a za pushtena pokasno ke objavam ^.^
   

  Прикачени фајлови:

  На sasaSasa, oneday и Sara123 им се допаѓа ова.
 15. Talita

  Talita Популарен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2011
  Пораки:
  940
  Допаѓања:
  1.396
  Пол:
  Женски
  Моментално ваква :) ( виткана со преса од петокот :!: ) :D
   

  Прикачени фајлови:

  • hjm.JPG
   hjm.JPG
   Големина на фајлот:
   78,2 KB
   Прегледи:
   1.810
  На Anacid, Ники., CameliaMiller и 57 други им се допаѓа ова.
 16. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.822
  Допаѓања:
  7.045
  еве ја и мојата :D
   

  Прикачени фајлови:

  • kosichee.jpg
   kosichee.jpg
   Големина на фајлот:
   268,6 KB
   Прегледи:
   1.706
  На Ники., <3 pleza4e <3, missbotwin и 34 други им се допаѓа ова.
 17. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  браво девојки :clap: сите имате долги и сочувани коси :)
   
 18. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.860
  Допаѓања:
  11.236
  Пол:
  Женски
  Какви трансформации , помислив за различни луѓе се работи :lol:
  За преиод од колку години е ова ?
   
 19. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
   

  Прикачени фајлови:

  • DSCF0705.JPG
   DSCF0705.JPG
   Големина на фајлот:
   221,6 KB
   Прегледи:
   1.487
  На diskreten32, Lux и Mermaid90 им се допаѓа ова.
 20. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  797
  Допаѓања:
  837
  еееееееј како бе вака со фолија...ај демонстрирај ми јака е ептен