Вашата коса преку слики

Дискусија во 'Коса' започната од heart.stealer, 11 јануари 2013.

 1. happygirl

  happygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  3.115
  Допаѓања:
  13.223
  Пол:
  Женски
  FB_IMG_1566658828731.jpg
   
  На Irreplaceablee, MarigoldA, elimkd и 57 други им се допаѓа ова.
 2. eli.karameli

  eli.karameli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2012
  Пораки:
  551
  Допаѓања:
  960
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.916
  Пол:
  Женски
  20190830_231113.jpg

  Ако ви кажам дека пред 1ипол месец ставив црвен прелив ке ми верувате? :D Брзо експресно магично ми падна :?:

  Еве каква бев... 20190830_234617.jpg
   
  На JuLleE, Irreplaceablee, deliza и 55 други им се допаѓа ова.
 4. Alishan30

  Alishan30 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2018
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  49.207
  Пол:
  Женски
  На Irreplaceablee, mssuniquee, Pcelka1315 и 4 други им се допаѓа ова.
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.916
  Пол:
  Женски
  Фала :* Сега ми е таква, требало црвена да ставам за да ја добијам посакуваната :D А ваква сакав од старт ама никако да ја добиев :rofl:
   
  На mal.ecka и Alishan30 им се допаѓа ова.
 6. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.222
  Пол:
  Женски
  FF3B0A62-EF53-449C-93AC-633DFF995976.jpeg

  Омбре,омбре.. оп,целосно плавуша.
  Ќе се фарбам некоја медова боја, многу ми е досадна плавава.
   
  На Irreplaceablee, Ваљдрин., lovemme и 34 други им се допаѓа ова.
 7. Iva9612

  Iva9612 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  219
  Допаѓања:
  286
  Пол:
  Женски
  преубава :inlove:
   
  На Chanell* му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  5.053
  Како толку брзо ти падна?
  Пред да ја правиш црвена каква боја беше и правеше нешто?

  Јас црнава ја вадам со витамин ц и шампон, ама ако има нешто побрзо би пробала:emo:
   
 9. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.916
  Пол:
  Женски
  Прелив беше и затоа брзо падна. Пред тоа ми беше слично нешто како сега што ми е.
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Bebushka135

  Bebushka135 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2014
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  18
  Кој прелив го користеше?
  Преубава боја. :inlove:
   
 11. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.308
  Допаѓања:
  58.916
  Пол:
  Женски
  Поима немам, на фризер ме правеа... и само реков сакам црвена :D
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.758
  Допаѓања:
  11.106
  Пол:
  Женски
 13. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  5.675
  Пол:
  Женски
  Многу убава боја на коса имаш. Каде ја правеше и со каква фарба?
   
 14. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.317
  Допаѓања:
  17.222
  Пол:
  Женски
  Во Неготино во еден салон..
  Ич не знам со какви фарби работи детето..

  Ти благодарам :)
   
 15. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.151
  Допаѓања:
  24.437
  Пол:
  Женски
  Прво престанав да се фарбам и оставив мојата боја да ми израсне од коренот,а остатокот во Hair House ми го средија ..Само знам никад више црна,едвај излезе мојата природна боја.:sweat:
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  5.053
  Да се вмешам и ја. (facepalm)
  Јас црната боја ја извадив на 2 пати. Со шампон и витамин Ц
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.151
  Допаѓања:
  24.437
  Пол:
  Женски
  Сега видов и во Дм има нешто за отстранување на боја,таму фарбите кај што се.
   
  На SunnyGirl2 и Justicija им се допаѓа ова.
 18. Justicija

  Justicija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  2.758
  Допаѓања:
  11.106
  Пол:
  Женски
  Е какооо? Можеш да објаснеш ?? Како е тоа возможно?
  Мене преку глава ми е од црнава ..
   
 19. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.060
  Пол:
  Женски
  Шишана пред 1 месец :) IMG_20190923_162650.jpg
   
  На Irreplaceablee, girl-miri, Ваљдрин. и 17 други им се допаѓа ова.
 20. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.496
  Допаѓања:
  5.053
  1000mg vitamin C се толчат- прав се прават. Се додава шампон Head&Schoulders
  Се става на коса и стои од 30 до 60 мин.
  2 пати јас ја повторив постапката во 1 недела немам никакво ослабување на влакново се е по старо освен бојата
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.