Форумџика на годината 2019: НОМИНАЦИИ

Вашата коса преку слики

Дискусија во 'Коса' започната од heart.stealer, 11 јануари 2013.

 1. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.899
  Пол:
  Женски
  Ау не :D ја би обновила омбре :wasntme: само греота многу здрава коса имаш :inlove:
  Нешто вака
  Screenshot_20191020-200209.png
   
  На zalosna, kuc, Cinnamon Bun и 2 други им се допаѓа ова.
 2. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.323
  Допаѓања:
  58.992
  Пол:
  Женски
  Не ми прави вака :rofl: Ај со колор шампон ке си ја затемнувам, па ке осветлува, па пак ако сакам ке затемнам пак и така додека не сфатам што сакам :D А нема шанса пак да ја горам...
   
  На Mari* му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  11.068
  Допаѓања:
  16.542
  Пол:
  Женски
  20191026_195146-1.jpg
   
  На mariz, Milobebence, Girl-Rabbit и 3 други им се допаѓа ова.
 4. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  4.741
  20191026_232146.jpg
  20191026_232324.jpg
   
  На Rabbit, referentka, Blue.Sky и 43 други им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.994
  Допаѓања:
  83.392
  Пол:
  Женски
  Само што излегов од фризер. Се вратив црна, таа најубаво ми стои.
  IMG_20191029_153348.jpg
   
  На Blue.Sky, zalosna, hermosa и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Dreamerbaby

  Dreamerbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2016
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  1.371
  Пол:
  Женски
 7. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  4.741
  Thnx :f:
  Не се фарбам, тоа е моја природна боја :)
   
  На poppie и Dreamerbaby им се допаѓа ова.
 8. Annora

  Annora Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  765
  Допаѓања:
  3.860
  Пол:
  Женски
  Многу ти е убава бојата бубаче, но ми падна во око тоа што краевите ти се многу изретчени, да не речам преполовена е косата во долниот дел. Претпоставувам по твоја желба. Мое мислење и предлог е дека би ти била многу поубава доколку краевите се погусти. :)
   
  На piksooki, NESKAFE25, Skorpija25 и 7 други им се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.994
  Допаѓања:
  83.392
  Пол:
  Женски
  Мојата коса е многу густа и многу ми паѓа, не се шишав 4 месеци. Барав да се острани оштетеното и врвовите.
  Инаку, не сакам густа коса ама тоа е.
   
  На Annora му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.215
  Допаѓања:
  626
 11. WhiteAngell

  WhiteAngell Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2012
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  1.061
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам, во студио Инфинити во Кисела Вода
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  8.101
  Допаѓања:
  88.399
  Пол:
  Женски
  На BlackMistery, MrenaRiba и deliza им се допаѓа ова.
 13. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  4.741
  Благодарам мила :f:
  Вака ја носам веќе 10 години и не можам да се замислам со друга фризура :D
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  4.542
  Вака ти е нај нај нај нај нај убава, требаше да ја оставиш, ептен делува здраво и убаво. Црна коса ич не сакам, според мене прави да изгледа постаро особата и косата да изгледа ко да не и обрнуваш внимание воопшто.
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  13.994
  Допаѓања:
  83.392
  Пол:
  Женски
  Таа боја ми спадна, а и портокалово ми изгледаше после некое време плус оштетени врвови, катастрофа ми беше.
  Инаку црна најубаво ми стои на се до сега, ама секој со изборот.
   
  На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
 16. An-na

  An-na Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  18.337
  Пол:
  Женски
  Уште поцрвена од претходно :inlove: со домашен прелив made by me :wasntme:

  20191119_123020 copy.jpg
   
  На Love 83, Роберт 7, Yowannty и 24 други им се допаѓа ова.
 17. Mari*

  Mari* Популарен член

  Се зачлени на:
  8 април 2016
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  41.899
  Пол:
  Женски
  20191201_203448.jpg
   
  На Lolipop23, Love 83, IM.TMKQ и 24 други им се допаѓа ова.
 18. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Популарен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.253
  Допаѓања:
  91.525
  Пол:
  Женски
 19. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.745
  Допаѓања:
  10.670
  Пол:
  Женски
  Wow :inlove:
  Поправи ме ако грешам, ама порано имаше долга кафена коса, така?
  Како стигна до прекраснава blond нијанса? :)
   
 20. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  12.323
  Допаѓања:
  58.992
  Пол:
  Женски
  20191208_011637.jpg 20191208_011609.jpg

  Многу брзо ми порасна, а обично ептен споро ми расте.. :)
   
  На Love 83, Hellobeautiful, Coco31 и 10 други им се допаѓа ова.