1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата куќа во иднината

Дискусија во 'Форумски игри' започната од My.Cloud, 14 август 2012.

 1. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Ми текна да побарам на гоогле интересни квизови па најдов една.Како ќе изгледа вашата куќа во иднината!

  [​IMG]

  Luxurious and big
  This amazing house has 4 bedrooms, 1 MASTER bedroom, 3 bathroom, an amazng backyard with a great big pool, and a covered deck with and outdoor fireplace, nice outdoor furniture, a BBQ grill, and even a 42" flat screen tv!!
  WOW, what a great house!!

  Линкот е
  http://www.quotev.com/quiz/804900/What-will-your-future-house-look-like/
  ]:)
   
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  63
  Убаво! ;) А како напиша за да го најдеш квизот :$ :wasntme:
   
 3. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.986
  Допаѓања:
  27.301
  Пол:
  Женски
  Luxurious and big
  This amazing house has 4 bedrooms, 1 MASTER bedroom, 3 bathroom, an amazng backyard with a great big pool, and a covered deck with and outdoor fireplace, nice outdoor furniture, a BBQ grill, and even a 42" flat screen tv!!
  WOW, what a great house!!

  [​IMG] :D
   
 4. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  134
  This amazing house has 4 bedrooms, 1 MASTER bedroom, 3 bathroom, an amazng backyard with a great big pool, and a covered deck with and outdoor fireplace, nice outdoor furniture, a BBQ grill, and even a 42" flat screen tv!!
  WOW, what a great house!! Па на сите исто :P
   
 5. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  1.707
  Допаѓања:
  3.481
  Пол:
  Женски
  Small 1 storie
  This is a one storie house with two bedrooms, 2.5 bathrooms and no garage, and a small backyard.
  Not the best house, but it could be good.........
   
 6. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  120
  Пол:
  Женски
  This is a one storie house with two bedrooms, 2.5 bathrooms and no garage, and a small backyard.
  Not the best house, but it could be good.........
   
 7. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  188
  Пол:
  Женски
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.332
  Допаѓања:
  63.982
  Пол:
  Женски
 9. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  :)
   

  Прикачени фајлови: