1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

  1. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.263
    Допаѓања:
    8.690
    Летото прва према втора година средно. Беше мил и фин,ама ич не бев заљубена во него. Мислам дека го одбрав само затоа што знаев дека нема да ме нервира и растажува. Заедно бевме 6 месеци. Многу другарски го третирав. Само почна многу да ме опсипува со лигаво внимание,некако се претопи со мене.По природа бев подоминантна од него. Па некако беше се како јас ќе кажам. Се изгуби и најмалата хемија.Не сакав до мене некој што само ќе потврдува се што ќе кажам од страв да не ме изгуби. Последните 2-3 месеци ги поминав во обиди да му раскинам. Тогаш уствари сфатив колку како личност е лош спрема самиот себе. Беше постар 2 години ама не беше созреан и немаше самодоверба.

    После тоа уште долго ме бараше ,пробуваше да се смириме и сл. Сега не сме ни на здраво. И многу непријатно се чуствувам заради тоа. Се надевам ќе дојде ден кога ќе созрееме доволно за да можам да му се извинам без тоа да е протолкувано погрешно.
     
  2. kettygirl

    kettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    244
    на 15 години :)
     
  3. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Мојата прва љубов..
    Се почна во 5то одделение. Учевме во исто школо, во различен клас. Според него, тој се заљубил во мене кога сум била во двор со мајка ми, тој ме видел бидејќи живее блиску до мене. А јас не знам како се заљубив, не ми текнува. :?:
    Тогаш тоа не можам да го наречам врска, затоа што "врската" се состоеше само од погледи и намигнувања и понекогаш разменување на 2-3 збора. И така траеше 2 години. Летото во 7мо одделение премина во врска и траеше до почетокот на прва година. Значи може да се каже дека мојата прва врска траела 4 години. |( Тој замина во Скопје, таму се запиша гимназија, јас останав овде и така се разделивме.
    Сега, постојано ме гледа со истиот поглед како што ме гледаше во 5то одделение, а и јас него. Никогаш нема да го заборавам. Тоа беше искрена детска љубов.
     
  4. antonina

    antonina Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    809
    Пол:
    Женски
    Сеуште трае. Една и единствена :l: . Го сакам :angel:
     
    На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Сеуште ништо од врска. Ма није то за мене. :D
     
    На Dream-Girl, Sara123, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    7-мо ќе да беше најверојатно.
    Тој беше една година постар од мене, но сепак се дружеше со брат ми... Најверојатно и така се загледавме и „заљубивме“ еден во друг. Често доаѓаше дома.
    И така откако помина една година со погледи и едвај изустено срамежливо „Здраво“ и подадена рака, излеговме демек муабет да прајме. Така испадна „нешто“ и на крај имавме „врска“ која траеше една година и си се разделивме на цивилизиран начин.
    Едно време немавме ич прозборено, ама сега си имаме најнормален муабет. :D
     
  7. marija.directioner

    marija.directioner Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2012
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    24
  8. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    на 15год...врска 2ипол месеци ахахах дечиња :$
     
  9. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.073
    Допаѓања:
    17.216
    Пол:
    Женски
    Уште трае :inlove:
     
    На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Lilla.98

    Lilla.98 Активен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    точно памтам..дека прв пат се смував во 8 одд..мислам дека беше 2 ноември..знам дека се смувавме со него само 2-пати ама ако тоа може да се каже врска...подобро се да се забоорави... :D
     
  11. moni.red

    moni.red Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    7 odd, prva ljubov prva vrska, odevme 1 dena i ne se zalapavme niednas, samo vo usta se bacuvavme. Moze i zatoa raskinavme haha :o
    [mod-kirilica:j57pl2sk][/mod-kirilica:j57pl2sk]
     
  12. TheGirlNextDoor

    TheGirlNextDoor Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2011
    Пораки:
    191
    Допаѓања:
    81
    на 15 години, одевме година и 2-3 месеци а раскинавме појма неам зашто, али врски од типот како таа више нема, баш штета
     
  13. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.240
    Допаѓања:
    5.688
    Пол:
    Женски
    Па, имав една врска-неврска во 8мо одд :lol: Деца сме биле, и сме имале љубов "на далечина" .. Тој таму уџум во Радишани, јас тука до центар, кутрата собирав секој ден пари за да отидам до Радишани .. :tmi:
    И не, не беше официјално сакаш да се фатиме, него затоа реков неврска, зборевме 24 часа на ДОМАШЕН :!: а се гледавме само еднаш во месец 8) .
    А официјална врска .. па во прва година, таму пред нова година беше. И што е најтрагично, раскинав точно на месец. :wasntme: Па досадно ми беше веќе :wasntme: :wasntme:
     
  14. Nicki95

    Nicki95 Активен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Првата и единствена врска која ми трае и до ден денеска ( се надевам дека ќе трае уште многу) ми беше во 2 година средно, тогаш за прв пат и се измував, сирота јас :lol: мислев сум заостаната :rofl:
     
  15. xoxo..gossip-girl

    xoxo..gossip-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2013
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    642
    8мо одделение година и некои си 10 месеци..изневерување , глупости.
     
  16. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Трае сеуште...
    Сакам да трае до крајот на животот.
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.586
    Допаѓања:
    80.673
    Пол:
    Женски
    Со оглед на напредноста на новиве генерации, неретко знам да речам дека јас всушност си фатив прв дечко кога остарев. :lol:
    На неполни осумнаесет, се затрескав асално во навидум зрел дечко, со кој ни се поклопуваа и интересите и музичките вкусови, па сакавме да одиме и на истиот факултет прилично добар период.
    Сега кога ми текнува, си велам - фала Богу, сум се опаметила на време. :D
    Врската беше колку да се рече.
    Беше тотално спротивно од тоа што го замислував и можам да речам дека ме уништи.
    Траеше кратко, некои два месеци и прекинав. Зашто едноставно ми дојде преку глава од несозреаноста и бев тотално разочарана од тоа како првичниот впечаток може добро да залаже.
    Затоа чинам, ми требаше подолго време за да се опуштам и повторно да почнам да верувам некому.
     
    На thelittle17 и Trendafilka им се допаѓа ова.
  18. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ќе ја памтам секогаш :)
    Мала бев 8 за 1-ва, ама ако би можело, нека траеше уште, можи бев мала, ама искрено многу се сакавме,Понекогаш и криво ми е шо ги дознав тие работи и шо моравме да прекиниме.
    Беше лето, секој ден по цел ден бевме заедно, и искрено многу ми беше интересен и мил, ме држеше на дланка едноставно.
    Денес е еден зрел момак кој искрено е многу поубав од тогаш :wasntme: , и баш пред неколку дена раскина со женската :D , не ме бендисва друштвото шо се дружи моментално. :worried:
    Нека биди среќен. :)
     
  19. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Прва врска, и засега единствена во прва година средно.
    Toчно на св. Валентин :lol:
     
  20. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    На мои 17 години и еве трае сеуште :)