Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

 1. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.637
  Летото прва према втора година средно. Беше мил и фин,ама ич не бев заљубена во него. Мислам дека го одбрав само затоа што знаев дека нема да ме нервира и растажува. Заедно бевме 6 месеци. Многу другарски го третирав. Само почна многу да ме опсипува со лигаво внимание,некако се претопи со мене.По природа бев подоминантна од него. Па некако беше се како јас ќе кажам. Се изгуби и најмалата хемија.Не сакав до мене некој што само ќе потврдува се што ќе кажам од страв да не ме изгуби. Последните 2-3 месеци ги поминав во обиди да му раскинам. Тогаш уствари сфатив колку како личност е лош спрема самиот себе. Беше постар 2 години ама не беше созреан и немаше самодоверба.

  После тоа уште долго ме бараше ,пробуваше да се смириме и сл. Сега не сме ни на здраво. И многу непријатно се чуствувам заради тоа. Се надевам ќе дојде ден кога ќе созрееме доволно за да можам да му се извинам без тоа да е протолкувано погрешно.
   
 2. kettygirl

  kettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  244
  на 15 години :)
   
 3. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.615
  Мојата прва љубов..
  Се почна во 5то одделение. Учевме во исто школо, во различен клас. Според него, тој се заљубил во мене кога сум била во двор со мајка ми, тој ме видел бидејќи живее блиску до мене. А јас не знам како се заљубив, не ми текнува. :?:
  Тогаш тоа не можам да го наречам врска, затоа што "врската" се состоеше само од погледи и намигнувања и понекогаш разменување на 2-3 збора. И така траеше 2 години. Летото во 7мо одделение премина во врска и траеше до почетокот на прва година. Значи може да се каже дека мојата прва врска траела 4 години. |( Тој замина во Скопје, таму се запиша гимназија, јас останав овде и така се разделивме.
  Сега, постојано ме гледа со истиот поглед како што ме гледаше во 5то одделение, а и јас него. Никогаш нема да го заборавам. Тоа беше искрена детска љубов.
   
 4. antonina

  antonina Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  809
  Сеуште трае. Една и единствена :l: . Го сакам :angel:
   
  На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.933
  Сеуште ништо од врска. Ма није то за мене. :D
   
  На Dream-Girl, Sara123, LittlePinky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  7-мо ќе да беше најверојатно.
  Тој беше една година постар од мене, но сепак се дружеше со брат ми... Најверојатно и така се загледавме и „заљубивме“ еден во друг. Често доаѓаше дома.
  И така откако помина една година со погледи и едвај изустено срамежливо „Здраво“ и подадена рака, излеговме демек муабет да прајме. Така испадна „нешто“ и на крај имавме „врска“ која траеше една година и си се разделивме на цивилизиран начин.
  Едно време немавме ич прозборено, ама сега си имаме најнормален муабет. :D
   
 7. marija.directioner

  marija.directioner Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2012
  Пораки:
  108
  Допаѓања:
  24
 8. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  на 15год...врска 2ипол месеци ахахах дечиња :$
   
 9. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  14.576
  Пол:
  Женски
  Уште трае :inlove:
   
  На Greeen му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Lilla.98

  Lilla.98 Активен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  точно памтам..дека прв пат се смував во 8 одд..мислам дека беше 2 ноември..знам дека се смувавме со него само 2-пати ама ако тоа може да се каже врска...подобро се да се забоорави... :D
   
 11. moni.red

  moni.red Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  7 odd, prva ljubov prva vrska, odevme 1 dena i ne se zalapavme niednas, samo vo usta se bacuvavme. Moze i zatoa raskinavme haha :o
  [mod-kirilica:j57pl2sk][/mod-kirilica:j57pl2sk]
   
 12. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  78
  на 15 години, одевме година и 2-3 месеци а раскинавме појма неам зашто, али врски од типот како таа више нема, баш штета
   
 13. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.334
  Допаѓања:
  2.108
  Пол:
  Женски
  Па, имав една врска-неврска во 8мо одд :lol: Деца сме биле, и сме имале љубов "на далечина" .. Тој таму уџум во Радишани, јас тука до центар, кутрата собирав секој ден пари за да отидам до Радишани .. :tmi:
  И не, не беше официјално сакаш да се фатиме, него затоа реков неврска, зборевме 24 часа на ДОМАШЕН :!: а се гледавме само еднаш во месец 8) .
  А официјална врска .. па во прва година, таму пред нова година беше. И што е најтрагично, раскинав точно на месец. :wasntme: Па досадно ми беше веќе :wasntme: :wasntme:
   
 14. Nicki95

  Nicki95 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Првата и единствена врска која ми трае и до ден денеска ( се надевам дека ќе трае уште многу) ми беше во 2 година средно, тогаш за прв пат и се измував, сирота јас :lol: мислев сум заостаната :rofl:
   
 15. xoxo..gossip-girl

  xoxo..gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  642
  8мо одделение година и некои си 10 месеци..изневерување , глупости.
   
 16. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  Трае сеуште...
  Сакам да трае до крајот на животот.
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  16.774
  Допаѓања:
  76.507
  Пол:
  Женски
  Со оглед на напредноста на новиве генерации, неретко знам да речам дека јас всушност си фатив прв дечко кога остарев. :lol:
  На неполни осумнаесет, се затрескав асално во навидум зрел дечко, со кој ни се поклопуваа и интересите и музичките вкусови, па сакавме да одиме и на истиот факултет прилично добар период.
  Сега кога ми текнува, си велам - фала Богу, сум се опаметила на време. :D
  Врската беше колку да се рече.
  Беше тотално спротивно од тоа што го замислував и можам да речам дека ме уништи.
  Траеше кратко, некои два месеци и прекинав. Зашто едноставно ми дојде преку глава од несозреаноста и бев тотално разочарана од тоа како првичниот впечаток може добро да залаже.
  Затоа чинам, ми требаше подолго време за да се опуштам и повторно да почнам да верувам некому.
   
  На thelittle17 и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.862
  Допаѓања:
  19.890
  Пол:
  Женски
  Ќе ја памтам секогаш :)
  Мала бев 8 за 1-ва, ама ако би можело, нека траеше уште, можи бев мала, ама искрено многу се сакавме,Понекогаш и криво ми е шо ги дознав тие работи и шо моравме да прекиниме.
  Беше лето, секој ден по цел ден бевме заедно, и искрено многу ми беше интересен и мил, ме држеше на дланка едноставно.
  Денес е еден зрел момак кој искрено е многу поубав од тогаш :wasntme: , и баш пред неколку дена раскина со женската :D , не ме бендисва друштвото шо се дружи моментално. :worried:
  Нека биди среќен. :)
   
 19. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.908
  Прва врска, и засега единствена во прва година средно.
  Toчно на св. Валентин :lol:
   
 20. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  На мои 17 години и еве трае сеуште :)