1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

  1. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Мојата прва врска... имав 15 години, исто и тој. :) Врската ни траеше 2-3 месеци. :D
    Сеуште не знам зошто сме се фатиле кога ни јас го сакав него, ни тој мене. :rofl:
    Ама битно бевме во врска. :!:
    Вистинската љубов ја осознавам со сегашнава врска. :inlove:
     
  2. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Мојата прва врска беше на 13 години.
    Тој беше една година поголем.Тоа не можам ни да го наречам врска,беше чиста глупост.
    Се бакнавме неколку пати и толку.Сега не ни го погледнувам,бидејки воопшто не е мој тип. :| |(
     
  3. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Мојата прва врска беше на 13 години а тој имаше 12 , еднаш се бакнавме мене не ми се допадна и се тргнав а пошто и 2цата си бевме први еден на друг пустиот сфатил дека нешто направил како што не би требало( не дека беше до него и ја не бев нешто поискусна) и не се осуди од тогаш пак да ме залапа,само цмок цмок во уста и мастики си разменувавме , бевме секој ден заедно , доаѓаше кај мене у маало и као беше лудо вљубен во мене , секој ден си пракавме мал милион пораки , он беше посебно романтична душа и секоја вечер седевме у маало со други , знаевме и сами да прошетаме ама јас избегував страв ми беше па да не проба да ме залапа и така неколку месеца додека за ништо као му се налутив само за да не доаѓа веќе пошто јас не бев нешто затрескана , ама он срце беше пак си доаѓаше хх и така тоа ...детска работа :D :D :D
     
  4. K-pozitiv

    K-pozitiv Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    462
    Допаѓања:
    143
    ова ми е прва врска :D :$ ја 15 години , тој сега пред два дена напрај 19 :D си ојме 9ипол месеци и супер ни е :D уште се осеќа ко првиот пат ко го видов а и се чуствува сакано :) срцево ми е полно :$ :D
     
  5. Christina.A

    Christina.A Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2012
    Пораки:
    552
    Допаѓања:
    354
    Па ... на 15 год. во Прва Средно и траеше 1 недела со момче од фризерскиот смер,моја генерација. :D
     
  6. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    летото после втора година гимназија, пред трета :)
    на 16,5 години :inlove: нашата врска сеуште трае поточно мојата прва врска сеуште трае :l:
     
  7. sadgirl21

    sadgirl21 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    7.354
    Допаѓања:
    8.477
    Правата врска ми беше на 19 години,значи прва година на факс.
    Бев заљубена во тој момент,претпоставувам и тој.
    Бевме генерација.
    Врската траеше 4 месеци,скоро 5,но и тоа се очекува од врска на далечина. :D
     
  8. loveuhateu3

    loveuhateu3 Активен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2013
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Два месеци пред да наполнам 15 години.. Врската траеше скоро еден месец. :) :smirk:
     
  9. Kaley

    Kaley Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2013
    Пораки:
    1.262
    Допаѓања:
    3.022
    Пол:
    Женски
    На 15 и пол години и траеше една недела, а батето имаше 17 :lol: иста смена бевме на школо така се запознавме. И другаркиве почна да ме заебаваат дека сум немала дечко, сум се немала бакнато што сум чекала уште, многу мирна сум била, а овај ме засакал и ред такви муабети и ме убедија.
    И само еднаш излеговме, и сега тој се доближува до мене да ме бакне јас се тргам, па пак проба- јас пак се тргам, абе смешки беше... и ми вика оти бегаш? Несакаш, се срамиш или нешто друго, што е работава? А пустата несакав не ми беше по кејфот ни убав ништо :drunk: и си ќутев :^) и тој пак ми се доближи и ме бакна а јас здрвена стојам чекам да се одлепит од мене :puke:
    И после не му излегував ко ќе ме викаше "секоја ден за учење имав" :lol: загреота детето само љубовни песни ми праќаше, романтики ми пишуваше на мсн (ех тогаш на времето). Ама јас неможев да го поднесам и по порака му раскинав ]:)
    После тоа тој уште една година досаѓаше, а јас по неколку месеци си се фатив со сегашниов дечко па ми праќаше другари да се скарам со дечко ми за со него да сум била, нервози ми прајше :devil: сакаше да се тепа со срцкава моја :rofl: абе глупости... Е така одвај се отарасив од него :puke:
    Сега вака ко ќе се потсетам што беше, како беше си се смеам :lol:
     
  10. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    Мојата прва врска започна на 14 год и сеуште трае(скоро 9 години), значи сум имала среќа во потрагата на сродна душа, ма каква потрага што зборам тој ме најде :lol: ми го направи животот поубав :inlove:
     
    На Glossy-girl, problems94 и loveuhateu3 им се допаѓа ова.
  11. zaljubena18

    zaljubena18 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 септември 2013
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    139
    7 oddelenie nekade 13 godini :P
     
  12. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Ако може да се нарече врска :D На 13 години, 7 одделение. Се гледавме месец ипол и му раскинав преку порака... дете :D
     
  13. LalitaGrosa

    LalitaGrosa Активен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2013
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    18
    Јас бев 14 ипол а тој 18 и охохо... Сега за некој месец ке полнам 16 а тој уште две недели 20. Значи одиме година и осум-девет месеци...
     
  14. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Леле, мојата прва врска... Јас бев 14 години, а он 17. На почетокот ни беше убаво, но после тоа само кавги и кавги, никако не можевме да се заситиме од тие кавги. Да можам да го вратам времето ни на сон со него не би била...
     
  15. richgirl998

    richgirl998 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    286
    Јас 15, тој 18. Многу често се каравме, па веќе неиздржливо стануваше. Едно - две кавги имавме и на крај сеедно ни стана и на двајцата и раскинавме. Кај типот имаше многу работи кои ми сметаа, па не можев веќе да издржам со него.
     
  16. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Осмо бев.. врсници. Срам ми беше на образ да го бацам.. деца бе. :D Иначе ко за чудо два месеци траеше ако можи да се наречи врска. Типот Ромео си мислеше дека е.. идеше навечер само за на балкон да излезам, ѓоа да ме видел. :rofl:

    ..оти мајка ми не ме пушташе на вечер да излегувам до касно. :lol:
     
  17. angelaxD

    angelaxD Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    46
    14 години , 1 година средно, идевме една цеела недела и ја му раскинав пошто сакаше како контрола да ми наметне одма, мало сутра небива тоа и лани летото се зближивме пак и се мувавме али он истиот си е за глупости се лути и чаоо друже 8) 8)
     
  18. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Јас 14, тој 15.
    Типот едноставно не ме разбираше. :wasntme:
    Јас му викам "Лелеее ама е ладно..." за да ме гушне, а овој ми одговара "Па не е толку ладно + јакната ти е кожна" :^) .

    :rofl:

    Не, не, не знаеше да ги свати моите пораки и секогаш му требаше долго време пред да си размениме плунка.

    Hell Yeah!
    :D
     
    На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
  19. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    На 18 години и сеуште трае :nod: :l:
     
  20. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.948
    Допаѓања:
    20.770
    а мојата прва врска јас бев 6 одделение,а тој 5. врската траеше 2 недели, за тие 2 недели еден бакнеж колку да ја озваничиме врската, а после тоа врската се сведуваше на тоа што тој ме чекаше после школо секој ден и ме испракаше скоро до дома, ама на разделбата не добивав бакнежи, не се јавувавме, еден на друг, а за раскинување..........................................епа му раскинав лично. :D :D :D :D :D