Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

 1. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Мојата прва врска... имав 15 години, исто и тој. :) Врската ни траеше 2-3 месеци. :D
  Сеуште не знам зошто сме се фатиле кога ни јас го сакав него, ни тој мене. :rofl:
  Ама битно бевме во врска. :!:
  Вистинската љубов ја осознавам со сегашнава врска. :inlove:
   
 2. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  240
  Пол:
  Машки
  Мојата прва врска беше на 13 години.
  Тој беше една година поголем.Тоа не можам ни да го наречам врска,беше чиста глупост.
  Се бакнавме неколку пати и толку.Сега не ни го погледнувам,бидејки воопшто не е мој тип. :| |(
   
 3. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Мојата прва врска беше на 13 години а тој имаше 12 , еднаш се бакнавме мене не ми се допадна и се тргнав а пошто и 2цата си бевме први еден на друг пустиот сфатил дека нешто направил како што не би требало( не дека беше до него и ја не бев нешто поискусна) и не се осуди од тогаш пак да ме залапа,само цмок цмок во уста и мастики си разменувавме , бевме секој ден заедно , доаѓаше кај мене у маало и као беше лудо вљубен во мене , секој ден си пракавме мал милион пораки , он беше посебно романтична душа и секоја вечер седевме у маало со други , знаевме и сами да прошетаме ама јас избегував страв ми беше па да не проба да ме залапа и така неколку месеца додека за ништо као му се налутив само за да не доаѓа веќе пошто јас не бев нешто затрескана , ама он срце беше пак си доаѓаше хх и така тоа ...детска работа :D :D :D
   
 4. K-pozitiv

  K-pozitiv Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  142
  ова ми е прва врска :D :$ ја 15 години , тој сега пред два дена напрај 19 :D си ојме 9ипол месеци и супер ни е :D уште се осеќа ко првиот пат ко го видов а и се чуствува сакано :) срцево ми е полно :$ :D
   
 5. Christina.A

  Christina.A Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2012
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  353
  Па ... на 15 год. во Прва Средно и траеше 1 недела со момче од фризерскиот смер,моја генерација. :D
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.749
  Допаѓања:
  5.360
  летото после втора година гимназија, пред трета :)
  на 16,5 години :inlove: нашата врска сеуште трае поточно мојата прва врска сеуште трае :l:
   
 7. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390
  Правата врска ми беше на 19 години,значи прва година на факс.
  Бев заљубена во тој момент,претпоставувам и тој.
  Бевме генерација.
  Врската траеше 4 месеци,скоро 5,но и тоа се очекува од врска на далечина. :D
   
 8. loveuhateu3

  loveuhateu3 Активен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Два месеци пред да наполнам 15 години.. Врската траеше скоро еден месец. :) :smirk:
   
 9. Kaley

  Kaley Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  1.029
  Допаѓања:
  2.893
  Пол:
  Женски
  На 15 и пол години и траеше една недела, а батето имаше 17 :lol: иста смена бевме на школо така се запознавме. И другаркиве почна да ме заебаваат дека сум немала дечко, сум се немала бакнато што сум чекала уште, многу мирна сум била, а овај ме засакал и ред такви муабети и ме убедија.
  И само еднаш излеговме, и сега тој се доближува до мене да ме бакне јас се тргам, па пак проба- јас пак се тргам, абе смешки беше... и ми вика оти бегаш? Несакаш, се срамиш или нешто друго, што е работава? А пустата несакав не ми беше по кејфот ни убав ништо :drunk: и си ќутев :^) и тој пак ми се доближи и ме бакна а јас здрвена стојам чекам да се одлепит од мене :puke:
  И после не му излегував ко ќе ме викаше "секоја ден за учење имав" :lol: загреота детето само љубовни песни ми праќаше, романтики ми пишуваше на мсн (ех тогаш на времето). Ама јас неможев да го поднесам и по порака му раскинав ]:)
  После тоа тој уште една година досаѓаше, а јас по неколку месеци си се фатив со сегашниов дечко па ми праќаше другари да се скарам со дечко ми за со него да сум била, нервози ми прајше :devil: сакаше да се тепа со срцкава моја :rofl: абе глупости... Е така одвај се отарасив од него :puke:
  Сега вака ко ќе се потсетам што беше, како беше си се смеам :lol:
   
 10. JenniferLove

  JenniferLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  70
  Мојата прва врска започна на 14 год и сеуште трае(скоро 9 години), значи сум имала среќа во потрагата на сродна душа, ма каква потрага што зборам тој ме најде :lol: ми го направи животот поубав :inlove:
   
  На Glossy-girl, problems94 и loveuhateu3 им се допаѓа ова.
 11. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  7 oddelenie nekade 13 godini :P
   
 12. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.349
  Допаѓања:
  3.505
  Пол:
  Женски
  Ако може да се нарече врска :D На 13 години, 7 одделение. Се гледавме месец ипол и му раскинав преку порака... дете :D
   
 13. LalitaGrosa

  LalitaGrosa Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  18
  Јас бев 14 ипол а тој 18 и охохо... Сега за некој месец ке полнам 16 а тој уште две недели 20. Значи одиме година и осум-девет месеци...
   
 14. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  541
  Леле, мојата прва врска... Јас бев 14 години, а он 17. На почетокот ни беше убаво, но после тоа само кавги и кавги, никако не можевме да се заситиме од тие кавги. Да можам да го вратам времето ни на сон со него не би била...
   
 15. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Јас 15, тој 18. Многу често се каравме, па веќе неиздржливо стануваше. Едно - две кавги имавме и на крај сеедно ни стана и на двајцата и раскинавме. Кај типот имаше многу работи кои ми сметаа, па не можев веќе да издржам со него.
   
 16. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  570
  Осмо бев.. врсници. Срам ми беше на образ да го бацам.. деца бе. :D Иначе ко за чудо два месеци траеше ако можи да се наречи врска. Типот Ромео си мислеше дека е.. идеше навечер само за на балкон да излезам, ѓоа да ме видел. :rofl:

  ..оти мајка ми не ме пушташе на вечер да излегувам до касно. :lol:
   
 17. angelaxD

  angelaxD Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  45
  14 години , 1 година средно, идевме една цеела недела и ја му раскинав пошто сакаше како контрола да ми наметне одма, мало сутра небива тоа и лани летото се зближивме пак и се мувавме али он истиот си е за глупости се лути и чаоо друже 8) 8)
   
 18. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Јас 14, тој 15.
  Типот едноставно не ме разбираше. :wasntme:
  Јас му викам "Лелеее ама е ладно..." за да ме гушне, а овој ми одговара "Па не е толку ладно + јакната ти е кожна" :^) .

  :rofl:

  Не, не, не знаеше да ги свати моите пораки и секогаш му требаше долго време пред да си размениме плунка.

  Hell Yeah!
  :D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 19. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  224
  На 18 години и сеуште трае :nod: :l:
   
 20. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  8.455
  а мојата прва врска јас бев 6 одделение,а тој 5. врската траеше 2 недели, за тие 2 недели еден бакнеж колку да ја озваничиме врската, а после тоа врската се сведуваше на тоа што тој ме чекаше после школо секој ден и ме испракаше скоро до дома, ама на разделбата не добивав бакнежи, не се јавувавме, еден на друг, а за раскинување..........................................епа му раскинав лично. :D :D :D :D :D