Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

 1. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.010
  Пол:
  Женски
  Не знам дали е за мене темава, бидејќи мојата прва и единствена врска сеуште трае и се разбира се очекува да се заврши со брак. :D Инаку имав 16 години, само што ги наполнив изминатиот месец. А тој 20 ипол. :inlove:
   
 2. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.315
  Допаѓања:
  70.045
  Пол:
  Женски
  16 години , официјално во врска :D али не траеше долго
   
 3. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  Мојата прва врска беше на 15 години и сеуште сум во таа врска, се надевам ке останеме заедно засекогаш :)
   
 4. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  68
  На 16 години и траеше 2 недели :)
   
 5. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.721
  Пол:
  Женски
  На 19 години. Година и 5-6 месеци. Заврши трауматично за мене. Не можев да прифатам и да се опоравам но после станав посилна и попаметна.
   
  На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.118
  Пол:
  Женски
  Na 14god traese 4god.Imavme pauza nesto poveke od 2 god. pa povtorno zaedno i zavrsivme vo brak :inlove:
   
  На SummerGirl, Petar80, rose60 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.394
  Допаѓања:
  46.680
  Пол:
  Женски
  На неполни 15 години беше мојата прва врска,заедно бевме само една недела:D ама затоа пак после неколку години надохнадивме за се со истиот дечко,кога имав 22 години повторно започнавме врска која траеше 7 месеци,пак се скаравме...и после тоа имавме "уште обиди за врска",ама како рекле скршеното колку и да го лепиш се крши...ете помина доста долг период,а јас уште некаде длабоко во мене се надевам дека и покрај се ,судбината некаде ми запишала да бидам со него8)8-|
   
  На 2212 и Adi888 им се допаѓа ова.
 8. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  1.713
  Пол:
  Женски
  Мојата прва врска беше во седмо одделение! :!:
  Па имаше едно дете многу ме свиѓаше, па цело време ми се пушташе и заедно седевме по паркови (уште на времете со бев јас андерграунд лол) и бевме на роденден на неговата бивша и упорно ми се пушта, јас не та не, срам ми е, бегај, итн. И после роденденот се шетавме низ центар и накрај “случајно“ останавме сами и едно добри 15 минути ме молеше да му бидам женска и ми вика “Сега за последен пат те питам, ќе ми бидеш ли женска?“ и јас едно такво срамежливо, мутаво викам “Да!“ и овој се доближува да ме баце и мене тука паники ме фаќат и само еден-два чекори наназад и викам “Ааа не, чекај, сакам да раскинеме!“ и овој целиот збунет, а јас патот под нозе и дома.
  Па лонг стори шорт, мојата прва врска беше на 13 години и траеше само 10 секунди. :smoke:

  (инаку чисто информативно дечкото ден денес врте глава кога и да ме виде..:emo:)
   
  На Kimberly11 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 9. Zeynep

  Zeynep Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  784
  Допаѓања:
  1.100
  Пол:
  Женски
  Почна на 16 години и заврши фала богу на 18 :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  21.976
  Пол:
  Женски
  17 години, идевме 3,5 год и завршивме,и среќна сум поради тоа:rofl:
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.721
  Пол:
  Женски
  Edit: сум пишала на 19, изгледа сум го важела ,,вториот датум'' :D Имено, врската ја почнав на 18, но од тогаш до 7 месец од врската таа всушност не беше баш врска во вистинска смисла, имаше многу контра љубовни испади. :)
  Битно заврши.
   
 12. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  63
  Исто! :D
   
 13. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  16.531
  Пол:
  Женски
  На 18 години, траеше дури цели 3 месеци. :rofl:
   
 14. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.768
  Допаѓања:
  40.150
  Пол:
  Женски
  На 18 години и сеуште трае
   
 15. Avalin

  Avalin Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  На 15 години, траеше неполни девет месеци и ме гушеше таа врска,било па се не поновило :)
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.525
  Допаѓања:
  30.958
  Пол:
  Женски
  На 16 години и траеше 2,5 години и прекинавме.
   
  На Aleksandar1212 и fallenangel им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.331
  Допаѓања:
  123.471
  Пол:
  Женски
  На 19 години и траеше 2,5 години
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. CrazyGirl23

  CrazyGirl23 Активен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  На 14ипол години, се смувавме на Нова Година, идевме од Нова Година значи негде до 18ти Февруари ќе да беше. Значи идевме 2 месеци, ми беше убаво ама се има почеток и крај :worried:
   
 19. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Уште трае, еве скоро 1 година :inlove:
  Прва и последна хуху:inlove:
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  2.904
  Пол:
  Женски
  Na 17 ipol godini prva ljubov prv decko prv vo se :lol: mnogu go sakav i on mene kratka bese vrskata 6 meseci imavme isti gledista za zivotot za se ....imase se intelekyualni razgovori segi prijatelstvo vernost no pusto EGO se rasipa se odalecivme eden od drug popoleka ne komuniciravme za problemite vo vrska i taka si se razdelivme :( mi trebase godina 2 da go zaboravam ama pomina...raskinavme na kulturen nacin i se sme vo relativno dobri prijatelski odnosi :)
   
  На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.