Вашата прва врска

Дискусија во 'Врски' започната од someonenamedmarija, 12 октомври 2012.

 1. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.381
  Допаѓања:
  134.809
  Пол:
  Женски
  На 16 години :D
   
 2. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.955
  Допаѓања:
  20.679
  Пол:
  Женски
  Оф леле мајко беше првата (facepalm) . Јас - 13 тој - 14 годишни . Се гледаме втор пат во животот и ајде не " наместија " да се " фатиме " . Еден бакнеж во уста , и веќе очи не си видовме :rofl::rofl::rofl:
   
 3. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.854
  Пол:
  Женски
  На 17 или 18 не се сеќавам убаво,беше врска на далечина,он во друга држава јас во друга,ми беше прв во се,додека беше со мене си звонеше на друга пред мене,ме изневеруваше,генерација бевме,траеше околу 2-3 години ама јас си излегував со другарки ама не одев со други и затос траеше толку,ама кога ќе размислам траеше многу пократко бидејќи едвај 2 пати годишно се гледавме по 10 тина дена,мислам дека не го ни сакав само некако бев љубопитна или сум мислела дека го сакам,при крајот не ни излегуваше со мене туку само за секс му бев откако си отиде престанав да му кревам на телефон и заврши фала богу.
   
 4. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.771
  Допаѓања:
  16.934
  Пол:
  Женски
  Лелее смешкиии... во 8 оделение, второ полугодие... таква љубов нема... се запизнаваш у диско на јуниор забава се залапуваш и оп имаш дечко и љубов голема.
  Пред некое време го најдов споменарот, а таму: мојата прва љубов се вика .... леле коа фатив да се смеам, мм ме гледа бледо...
  Викам ова мораш да го видиш. Испишано со детски ракопис во срценце... ах бе љубоооов.
   
  На Animali и marchi-cool им се допаѓа ова.
 5. waterllady

  waterllady Популарен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  3.171
  Неколку дена после мојот 15ти роденден. Се запознавме на болница, јас таму на преглед а он на пракса. :) Така започна се, се фативме после скоро 3 месеци, прва и најубава врска, може бевме мали деца ама толку се сакавме, ме чуваше како капка вода на дланка, да можеше светов ќе го срушеше за мене. Не му дозволував да бега од часови, а тој ќе избегаше и ќе дојдеше во моето школо за да ме гледа на одмори, лажејќи ме дека губеле часови а не дека избегал. Чекаше по 45 мин. час, само за да ме види на 5 минутните одмори.
  Ама нели, мали деца.. го навртија против мене и не скараа..

  И денес, после 4 години, уште го сакам и се борам за него, и никогаш нема да престанам.:)
   
  На astrophile, tina2018, busybee и 4 други им се допаѓа ова.
 6. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.816
  Допаѓања:
  12.314
  Пол:
  Женски
  Прв дечко... Јас имав 16 год а тој 15. Бевѓе 1 година заедно се скаравме не знам ни јас зошто,никогаш не се запрашав
   
 7. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  924
  Допаѓања:
  3.514
  Пол:
  Женски
  на 13г. :wasntme: Одевме 3,4 месеци.
   
 8. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.622
  Пол:
  Женски
  Траеше 2 дена :rofl: (facepalm)
  Се запознавме на журка и таму се слапавме.Мене прво лапање па и прв дечко, лудница бев дури и на мајка ми ѝ кажав :D
   
 9. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Женски
  Ljubov od detstvo od mali noze, haha uste ne sum znala sto e ljubov, no na 15 godini se ostvari so istiot toj i traese 3 meseci...
   
 10. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  8.919
  Пол:
  Женски
  На 16, уште трае. :)
   
  На tina2018 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.939
  Допаѓања:
  6.224
  Пол:
  Женски
  Јас имав 16, тој 20. Врска на далечина, доста проблеми, не ми веруваше, не ми ги сакаше другарките и на крај ми раскина. Немам појма како издржавме цела година заедно.
   
  На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  10.558
  Пол:
  Женски
  Кога имав седумнаесет. Воопшто не го сакав и не знам зошто бев со него.
   
 13. _eni

  _eni Нов член

  Се зачлени на:
  5 мај 2020
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Прва врска 9 месеци..на 17 години.
  Убави моменти пред се!
   
 14. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.031
  Допаѓања:
  3.902
  Пол:
  Женски
  15год.
  Прв бакнеж, прв дечко и тука има точка.
  Идевме околу две години, детски, со искачања во маало (мое маало), дремење по влезови кога беше грч надвор, а клупи остатокот од годината. Си делевме се’, 100 денари ни беа секогаш за сокче, два чипса од 10 ден. и нешто благо.
  Искрено се сакавме, он пола Скопје го пешачеше за да се видиме, смени и средно за да бидеме поблиску, а јас му пишував писмени македонски и го форсирав да учи.
  Раскинавме зошто ја надраснавме врската (ако воопшто од овој аспект може и така да се нарече зошто немавме односи), различните карактери станаа и те како добра причина за прекин.

  Денес (после многу години хејт од негова страна:D) сме супер другари. Бевме деца, ама имавме искрена љубов и баш поради тоа засекогаш ќе ми остане драг.
   
  На tina2018, cresa-jagoda и piksooki им се допаѓа ова.
 15. Sanci92

  Sanci92 Активен член

  Се зачлени на:
  13 август 2020
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Na 18godini, so postojani prekini okolu godina ipol dve traese, ne znam veke tocno, so postojani prekini. Postoese izneveruvanje od negova strana, ljubomora obostrano, prvo jas bev zaljubena mnogu potoa toj. Mnogu posesivnovst, napnatost, ljubomora, strast, seks od vreme na vreme pak pomisluvam na nego, mislam deka premnogu se sakavme, no ne mozevme nitu zaedno nitu razdeleni. Na kraj jas raskinav i staviv tocka, ne mozev da preminam preku nekoi raboti, osobeno izneveruvanjeto na pocetokot, sepak mi bese prv vo se sega me demne javno na socijalnite mrezi iako e zenet so deca hahahahaha a jas nego skrisno od tug profil cat pat. Verena sum go sakam verenikot znaci toj e najdobroto nesto sto mi se slucilo, no nekogas ke si spomnam za prviot
   
 16. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.767
  Допаѓања:
  58.094
  Некаде на крај на основно школо.
  Заедно бевме во клас.
  Голема љубов беше тоа :lol: На сите раскажувавме дека сме се фатиле. А за првпат се .,смувавме'' во школски двор. Сигурна бев дека некој ќе не види ама во тој момент не ми беше гајле. На крај испадна дека навистина сме имале публика :)
  Врската, ако може така да се нарече, траеше неколку дена. Не се ни сеќавам зошто раскинавме... Но убав спомен ми е ова. :)
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.183
  Допаѓања:
  8.919
  Пол:
  Женски
  Утка, не било ни врска. Пресреќна сум што завршило. :P
  16 годишна тинејџерка без грам искуство.
  Спонатана и најубава истовремено, ама нека. :rofl:
   
 18. Cacii123

  Cacii123 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  14 години бевме и двајцата всушност генерација бевме и прва година средно, учевме во иста гимназија,но во различни класови. Се запознавме на часот по музичко, се погодивме да имаме заедно час, седеше зад мене,почна да ме задева така и да ми се пушта хахах и од тогаш секој ден ме задеваше. Потоа требаше да одиме за Скопје преку училиштето, тој седеше на седиштето пред мене и се држевме за рака, а другарките и другарите не зафркаваа и така еден ден после часови се договоривме да се видиме, еден бакнеж и во врска сме хахаха. Одевме 1 месец и јас му раскинав само не памтам поради која причина и сега сме другарчиња.:D
   
 19. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  583
  Допаѓања:
  2.055
  Пол:
  Женски
  Сум ја немала :(;(:D
   
 20. cavalli

  cavalli Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  1.335
  Пол:
  Женски
  Прва сериозна врска на 18.