1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот ден

Дискусија во 'Врски' започната од marama, 8 декември 2010.

 1. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.685
  Пол:
  Женски
  Многу често со другарките разговараме за денот кога се официјализирала врската. Некои сакаат да го означат тој ден со подарок, вечера , некои не. Повеќето се лутат ако дечкото заборавил дека им е месечнина, да не зборувам за годишнина. Според нив тоа е многу важен ден и мора да се означи со нешто посебно. Колку за вас тоа е важно, како го означувате, дали се лутите ако вашиот партнер заборави, дали си подарувате нешто? Дали означувате само годишнина или и месечнини?

  Мене тие дати не ми се многу важни, за среќа и на дечко ми. Порано кога не беше во Ск и се гледавме ретко поради одалеченоста некако се поклопуваше да дојде на ете нашиот ден, па другаркиве паѓаа во несвест колку внимателен бил, заради тоа доаѓал. Понекогаш по неколку дена ќе ни текне еј уште еден месец помина. Но никогаш не си подаруваме нешто со таа цел. Ниту ми се лути , ниту му се лутам, не ни е важно. Секој ден ни е посебен, па нема потреба само еден ден да означуваме како наш.
   
 2. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Јас и дечко ми не одбележуваме посебно, никогаш не сме одбележувале. Посебно не неделнини, месечнини и такви јубилеи. На годишнината ќе се потсетиме што се случи на денот пред толку и толку години и готово. Можеби сме малку чудни, но ете, не ни значи тоа броење. Секако дека се сеќавам на датумот, ама не се сеќавам ни која година беше кога почна нашата врска, па за да знам треба да бројам на прсти :(.
  Искрено, секој ден со него ми е посебен и повеќе сакам да поминеме романтична вечер без никаков повод. Времето што сме го поминале заедно не го сметам за некое неверојатно постигнување. Едноставно биднало да се сакаме долго, и сакам со него да поминам уште многу време, па затоа не го бројам она што поминало.
  Едит, се сетив на нешто. Имав еден другар во средно кој знаеше кога се "фативме" со дечко ми и тој ми броеше и ми честиташе на секој поминат месец |( . Многу ме нервираше. За да не бројам на прсти, ако ми текне ќе го прашам која година беше :lol:
   
 3. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Прославуваме годишнини, такви сме и двајцата, ни значат датите. Романтични души :lol:
  Ја одбележуваме со романтична вечера, црвено вино, некој десерт (да ни биде блага љубовта :$ ) и по некое поклонче.
  Се потсетуваме еден со друг и кога доаѓа датата (месечинки, што би рекле), по некое пораче убаво (ако не сме во моментот заедно) ...и така :$
   
  На Cinderfakinrella, Buterfly2576, FotoLina3 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  недели и месеци искрено не обележуваме, но затоа годишнини да и тоа во знакот на романтиката. секогаш елитен и убав ресторан ние дотерани пицнати. на маса паѓаат слатки зборови, некој деликатес и винце сакаме да си го обележиме тој ден за нас магичен да се потсетиме на првиот бакнеж :*
  а мислам и од следното лето ќе се потсетиме и на денот на оној топол летен ден кога ме побара за жена и реков да :* :$
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  125
  За месечнини може само ако ни текне да си споменеме, а за годишнини си излегуваме на вечера во некое ресторанче и на тој начин ја одбележуваме годишнината. А и по некое поклонче може да прелета :lol: , сепак кај нас постојано има поколони и без причина :inlove: . Па искрено мислам дека е убаво да си ја одбележиш годишнината на некој начин, иако романтични вечери и поклони може да има и без причина :)
   
 6. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Ние одбележавме една година, со скромна вечера кај него дома и бело вино. После тоа падна една партија секс 8) Се надевам од другата година дека ќе почнеме да прославуваме поубаво и малку по луксузно од оваа година, но толку ни се можностите, барем колку да се одбележи :)
   
 7. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  381
  Месечнини не прославуваме, онака само ако ни текне зашто интерсен датум имаме! Ама затоа годишнини и тоа како....со романтична вечера,вино, поклонче, секс :$ и утринско будење! 6та година по ред ни е и ни е ритуал ( има љутење ако се заборави ) :!: И ние сме си романтични души ( поише ја, него он ) ама сака и он, му годи...секоја година обавезно си се потсеќаме како што ни било :angel:
   
 8. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  месечнини неделнини не , изгледа престари сме за тоа :D , а годишнини кога како кога, баш и не сме такви типови на луѓе не броиме воопшто.

  памтам дека пред две години ја погоди датата ама го утна месецот :D али добро слатко беше. оваа година јас скрос заборавив па така милиот мој ме зема во прегратка и ме потсети дека ни е годишнина ах пуста работа ми го зема умот а сакав нешто убаво да спремам :D и да ви кажам не ми се веруваше дека заборавив, ми се плачеше од мака :D пуста да останам шо дочекав он да ме потсетува за годишнина :D .

  накратко не сме мн романтични за датите не купуваме поклони не правиме ништо посебно, ама па затоа секој ден си имаме романтични вечери исполнети со секс бакнувања и све остало :D
   
 9. Mini.girl

  Mini.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 ноември 2010
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  12
  15.08.2008 :inlove: Тогаш нашите усни се допреа за прв пат :) Првата година отидовме на вечера во ресторан. А втората се погоди да бидеме на одмор, на Крф, така што јас однапред малку се подготвив. Купив едни интересни свекички, прво вечеравме во апартманот, а ноќта заврши со прошетка на плажа :l:
   
 10. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Не одбележуваме месечнини, а за годишнината - го гледавме истиот филм дома, како и пред 365 дена. :P
  И добив букет од 12 лижавчиња, зашто многу ги сакам.
  Мене ми беше и повеќе од доволно, не сакам многу помпезности и церемонии, просто ме нервираат.
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  637
  Не им придаваме некое посебно значение на датите во нашата врска! Месечнини, неделнини, јубиљеи :^) И нема лутење дека заборавил, дека не сме си купиле подароци,дека не сме излегле! Подароци си купуваме само за роденден,а за годишнини воопшто не ни текнува дека треба да се изненадиме со некој букет или сл.
  Годишините ги одбележуваме со вечера и винце, во некое ресторанче... Ама искрено не сум нешто посебно возбудена дека ете годишнина имаме! Па веќе 6 годишнини поминаа... уште неколку месеци и седмата ќе ни дојде и не верувам дека на различен начин ќе ја прославиме!
   
 12. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Многу често знае да ми се јави и да ме каже, денес е наш ден! Кога ќе го прашам зошто денес, он ми вика па зар треба да постои причина? На таквите денови сме максимално посветени еден на друг, од сабајле идеме во парк или зоолошка, идеме во ресторан на ручек, па во Апче на десерт и лимонада и вечерта ја поминуваме кај него. Обавезно знае да ме изненади со некоја ситница, поклонче или киндер јајце пошо знае дека ги обожавам и на крај изморени си се опуштаме кај него во соба. Вакви наши денови сме поминале многу, а годишнини, месечнини баш и не ни значат многу...
   
 13. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Бидејќи годишнината ни е на денот на љубовта и виното - Св. Валентајн и Св. Трифун, си купуваме по некое поклонче за да го одбележиме денот. Лани му купив чоколатца во кутија во форма на срце (по повод Валентајн), црвено вино кое многу го сака (по повод Св. Трифун) и часовник (по повод годишнината).

  Не сум некоја ептен роматична душа, а богами ни дечко ми, па се случува и без повод да отидеме на некоја убава вечера. Месечнините веќе одамна не ги бројам, а да бидам искрена дури и ги заборавам :$
   
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  199
  Не сме некој тешки романтичари, ама нашиот ден си е наш ден и тоа мора да се прослави. Ако сме и двајцата во можност обавезно го поминуваме заедно, ако не цел ден сме на телефон и разговараме што би правеле доколку би биле заедно. До година обавезно и поклончиња си купувавме секој месец. Чудно за едно машко ама до сега никогаш нема заборавено ни една месечнина :inlove: . За годишнините да не правам муабет тоа е настан што го спремам најмалку 1 месец. Е тогаш мора се да е совршено, од поклон и вечера до долна облека :tmi: :$
   
 15. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204
  Па не сме до толку за да прославуваме и месечнини.. Ако славевме и тоа и си подарувавме секој месец по нешто, ехеее до сеа ќе немав место се да приберам по дома :) Така да, си славиме само годишнина, обавезно со поклончиња и романтики, црвено вино, вечери и слично, а на крај се знае со што се завршува :$ :tmi:
   
 16. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.685
  Допаѓања:
  64.982
  Пол:
  Женски
  Ние немаме дата. Прво се мувавме, па се фативме, па раскинавме, па пак се мувавме, па пак се фативме... И поради тоа што изгубивме поим за датите се договоривме само кога ќе правиме свадба таа дата ќе ја одбележуваме. Не сме романтичари и двајцата, мене ме нервираат некако овие работи, а и да имавме дата чисто сумњам дека би ја памтела.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. caroline.costa

  caroline.costa Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  2.587
  Мммм баш сега оваа сабота ни беше годишнинааа... Многу убаво си поминав... На вечера во кафана :) за мала пажња по едно поклонче.... Ммм ептен убаво ми беше со него ..... :inlove:
   
 18. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  155
  па наш ден кај нас нема потреба од такви работи иако ние си одбележуваме си купуваме по некој поклон одиме на вечера ама тоа се случува почесто и без некоја причина знам понекогаш да му купам нешто ако ми се допадне исто така и тој така да не мораме да чекаме да се случува нешто да си размениме поклони и да седнеме некаде да се почестиме.
   
 19. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.499
  Допаѓања:
  80.526
  Пол:
  Женски
  Богами, двајцата сме големи романтичари, нашиот ден нема шанси да се заборави :D Си ги одбележуваме месечнините, знае да ме изненади со по некој поклон, знае што сакам морам да го пофалам, а најчесто целиот ден го поминуваме заедно во прошетки низ град или неретко јадеме нештичко.
  Па сега дај боже да стигнеме до годишнината, нема уште многу :angel:
   
 20. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  За месечнини не, но за годишнината му купив поклон а и тој ми приреди изненадување.