1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот ден

Дискусија во 'Врски' започната од marama, 8 декември 2010.

  1. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Незнам но некако се случи уште од почетокот да си купуваме подарочиња секој месец за тој ден. И тоа уште трае. А не сум нешто голем романтичар. Знаеме да си купиме и онака нешто - јас скоро секогаш кога се гледаме му носам крембананчиња, а тој ми купува чипс (мала шала)! Е сеа он дека работи ми купува нешто повеќе работи и мене некогаш ми е толку непријатно да ги примам. Имам чувство дека после мојот поклон некако е многу мал.
     
  2. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    Па на нашиот ден гледаме секогаш заедно да си го поминеме,било каде и било тоа да е со друштво или само ние двајца.За поклони сметаме дека немора да е баш тој ден за да има причина да ми подари нешто или јас нему.До сега сме си купиле поклони за 3,6 месеци и 1 година и нашите родендени,но многу повеќе поклони биле подарени на некој обичен ден,на пример некоја ситница (чоколадо,плишано срценце,киндер јајце.. :lol: ) или ако некој од нас отиде во странство па да му купи на другиот нешто од таму. :)
     
  3. Incroyable

    Incroyable Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    31
    Заедно сме 8 месеци. Утре девет :) И да мене ми е многу битен тој датум, а и на него. Не се случило да заборавиме, барем до сега. И секој месец точно во 12 часот треба двајцата да си пратиме романтична порака. И си даваме поклони. Така правиме, нешто како ритуал. Смешното е што веќе немам идеи што да му земам.. На крај краева нема голем избор за поклони за машки. :)
     
    На aprokovic му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lolyta777

    lolyta777 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    2.337
    Допаѓања:
    6.899
    Пол:
    Женски
    Ние ја прославуваме годишнината од бракот, денот од свадбата а не од почетокот на врската.Одиме на вечера во некој ресторан (да не рекламирам), а за да ни биде поубаво ја земаме и ќеркичката.За нас двајцата битно е и таа да биде со нас затоа без неа не сме комплетни, сепак ние сме едно мало семејсво.А десертот јас го серв ирам веднаш по успивањето на детето. :inlove: :devil:
     
  5. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    И ние не го славиме посебно тој ден.26.11.2010.Не сме си купувале многу поклони,тоа што си го имаме подарено ни е најмило и други не ни се битни. :) Само за тој ден ни е битно да се видиме и да не се караме,да си го поминеме заедно тој ден,со гушкање. :inlove:
     
  6. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Не ми е важно дали ќе ми купи или не...ама се разбира дека несакам да заборај дека на тој ден се фативме тоа не ми е убаво..а иначе со ништо специјално не го обележуваме тој ден...ама сакам утрото на тој ден да ме разбуди со реченица памтиш шо се случи пред толку време..не сакам да заборави таков ден..па за среќа досега нема забораено :D
     
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ништо не правиме посебно, паѓа по некој поклон за годишнина, ама за броење месеци, њет. Фала Богу... Кај ми е сметката да мора секој месец да му купувам работи?
     
  8. MSkorpionka

    MSkorpionka Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.972
    Допаѓања:
    4.096
    На почеток славевме недели, месеци, тромесечија, квартали...
    Оваа година ни се случи и двајцата да заборавиме на годишнината, и кога ни стигна порака Среќна Годишнина од една блиска особа, останавме вакви :o :tmi:
     
    На LaraSolare му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Првите 12 месеци нон-стоп си подарувавме нешто, пота веќе не беше интересно па само за годишнини.
    Но според мене тој ден е убаво да си заедно да прошеташ,еден мал знак на внимание.
    А за подарок не треба точно определена дата, за да го изненадиш саканиот.
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    да ...април,секоја година си го обележуваме некако денот и си подаруваме поклончиња :* :inlove:
     
  11. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Првин ги одбележувавме и месечнините, ама како што поминуваше времето, се почесто ги заборававме :lol: Сега ги одбележуваме само годишнините. Секогаш си даваме подарок, и вообичаено одиме на вечера или на кафе. На тој ден одбиваме да излегуваме со друштво, каде и да одиме, одиме сами.
     
  12. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    еее рачунај пример мојов случај 6 години * 12 месеци = 72 подарока :lol:
    аааа с'к су скупе паре с'к је оскудација, доста е роденден,нова година,годишнина, и 1-2-3 така без причина :lol:
     
  13. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Уште немаме славено годишнина но со нетрпение чекам.Ми значи тој ден.11.05.2011г.Иначе многу го сакам 11 ден од месецот,и секако не го заборавам :) И тој не го заборава тоа.Сеа за годишнина ќе му купам некое поклонче се разбира но знаете шо?Мене повеќе ми значи денот кога го запознав :inlove: 1.05 ’11г :)
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Славевме до година,е сеа се договоривме да си славиме за година ипол,две години итн.
     
  15. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Нашиот ден е на мојот роденден :$ зборувам за брак а од официјален ден откако сме во врска не одбележуваме. Секогаш ни текне не да не, и бидејќи е на сред лето 31.07 секогаш се честиме со сладолед :D
    Одбележуваме онака скромно и обично нешто ме изненадува. Оваа год. правиме 5 год брак :P
    Ама брзо лета времетооооо
     
  16. Star19

    Star19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 декември 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    70
    И ние така. Како одминува времето се помалку си купуваме. За родендени, годишнини - да обавезно а за останатите веќе почнавме да не си купуваме. Па луѓе економска криза е какво купување :lol:
     
  17. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    ние пред 2 дена направивме 3 месеци :inlove: , и си подаруваме по нешто
    мал знак на внимание :)
     
  18. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Секоја годишнина си купуваме подароци и одиме на вечера надвор од градот, секоја годишнина ја прославуваме како да е прва тоа е многу значаен дена за нас двајцата.
     
  19. viva.la.vida

    viva.la.vida Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 декември 2011
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Женски
    Првата година и денови дури се бореа хахаха.. но како што поминува времето така и броењето по малку се губи. Иначе за годишнина така како традиција ние да одиме на местото каде што се фативме, и секогаш ми вика нека те донесат другарките како тогаш кога се фативме :lol:
     
  20. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Денес правиме 10 месеци :)
    Колку ми е убав денов :wasntme: