1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот ден

Дискусија во 'Врски' започната од marama, 8 декември 2010.

  1. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Нас секој 2ри ни е наш ден
    тој ден ни значи многу истиот ден на двајцата ни е роденден(само различен месец) и годишнина..
    тој ден е само за мене и него..бидејки сме од исто друшво и имаме едно место така како клуб каде што се собираме сите..и тој ден..ние го имаме клубот само за нас..и се случуваат романтики..некогаш знаеме и да забегаме..па ќе ги собереме сите па славиме.:D
     
  2. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Се потсетуваме на месечнината и гоодишнината, но поклони не сме купувале, не сме биле при пари :D ... Поминаа 2 годишнини, а за другите дај Боже здравје можеби ке сполета некое поклонче,вечера :)
     
  3. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Си ги прославуваме и годишниците и месеците.Сега секако ако сме во можност бидејќи секогаш не ни се погодува датумот (кога тој е на работа) инаку одиме на вечера и си подаруваме по некој поклон.Не мора да е кој знае што но важно да е дадено со љубов.Инаку нашиот ден кога ја започнавме врската е 1 Март. :))
     
  4. homealone

    homealone Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    1.286
    Допаѓања:
    361
    Пол:
    Женски
    24 е нашиот ден многу работи се имаат случено на 24
     
  5. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    12 јулиии , заедно сме само 2 месеци :D
     
  6. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Додека да направиме една година на сите месеци се потсетувавме... Еднаш тој ми кажа дека од кога ке направиме 1 гони после немало толку да се обрнува внимание на месеци, а јас си мислев дека нема да е така,но така било. Понекогаш ке се потсетиме денес е нашиот ден, но повеке не се потсетуваме или ке се сетам дека утре ни е а до утре ке заборавам :D ... за годишнини не си купуваме поклони, најчесто си седиме кај него.. :)
     
  7. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.178
    Допаѓања:
    10.785
    Пол:
    Женски
    Нашиот ден од сам почеток сум рекла дека ќе биде еднаш годишно. Месечнини не сме славеле, стварно ми е смешно да славиш еден месец заедно...
    На годишнината единственото правило ни е да сме заедно. Лани на 5тата годишнина првпат и си купивме поклони (нешто ситно, и тоа случајно без да се договориме), а годинава првпат не ја славевме официјално зошто дента бевме на свадба. Битно си бевме заедно. :inlove:
     
  8. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Секој 14 во месецот е битен. :D Не го забораваме,обавезно си честитаме но не си купуваме поклони,ако ми купува нешто немора да е за 14ти. Ама за годишнина обавезно си купуваме. :)
     
  9. an4ii

    an4ii Популарен член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2013
    Пораки:
    604
    Допаѓања:
    441
    Пол:
    Женски
    5.08.2010 нашиот ден и од тогаш секој 5 е посебен но најпосебен е 5 Август :D и така еве веќе 3 годни си прославуваме годишнина со срценцето... Секој 5 август си го правиме посебен си го обележуваме со некој посебни детали за да си ги памтиме цел живот :D
     
  10. anonymous16

    anonymous16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2013
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    921
    16 март - Ден кој ќе го паметам цел живот нашиот прв бакнеж кој премина во врска истата ноќ.
     
  11. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.120
    Допаѓања:
    76.420
    Пол:
    Женски
    Месечнина хахах. И на двајцата тоа ни е ептен глупо. Секој месец да славиме и подароци ова она. Како не. Демек некое големо постигнување е. Годишнина има смисла ама месечнина...
     
  12. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Си се потсетуваме за месечинките, понекогаш и по некое поклонче знае да падне, најчесто хоум-мејд од моја страна.
    Првата годишнина ја прославивме во ресторан. :)