Вашиот маж седи со швалерката

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 6 ноември 2018.

 1. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Ајде дајте одговори, што би направиле вие, кога некој непознат ќе ви се јави од непознат број и ќе ви каже дека вашиот маж седи со швалерката во тој и тој ресторан !?

  - Веднаш му вртите на мажот или партнерот на телефон и љуто го прашувате каде е и со кого е?
  - Палите колата, велосипедот или трчате до наведениот ресторан за да ги фатите живи?
  - Чекате дома со сукало позади врата да се врати сопругот?
  -ииииииииии што на пр....


  Јас одма би пламнала, викам такси оти не би можела со притисок 200 да возам, би направила покољ низ улиците и одам на двобој со дотичната кокона, правам скандал, чупам коси......:@..а тој мојот ќе го зажали денот кога ме запознал:devil:
   
  На M&M и Јаневски им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  9.573
  Допаѓања:
  142.745
  Се јавувам на адвокат, па после одам до ресторанот да ја известам дамата дека од утре маж ми е целосно нејзин :)


  Среќа па мојов не оди по швалерки. Не можам и онака од дома да го извадам..
   
  На piksooki, Hellobeautiful, Petar80 и 31 други им се допаѓа ова.
 3. mira.mira

  mira.mira Популарен член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2016
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  5.607
  Bi otisshla vo restoranot I ko slucajno bi sednala na masa I bi si pravela muabet so zenata. Ke I GI Kazam site slabi tocki na muz mi, taka sto samata ke si stane. Toj ako reshil da se majmunira ja nemam potreba od nerviranje.
   
  На Herrera, Petar80, Bozica1980 и 6 други им се допаѓа ова.
 4. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.136
  Допаѓања:
  120.249
  Пол:
  Женски
  Тој шо тера швалерај не седнува на јавно место со швалер/ка. ;)
   
  На Macito007, Luciferovog zlo♧, samovila.red. и 24 други им се допаѓа ова.
 5. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.942
  Допаѓања:
  101.648
  Пол:
  Женски
  Не ми јавил нити кажал никој, ја имав таа (не)среќа да се најдам случајно на "местото на злосторот", шетајќи едно дете во количка и со стомак до заби со третото.
  Ја оставив количката и им пријдов на масата. Таа прва ме виде и затреперено ме поздрави. Тој беше со грб према мене и го држеше телефонот в раце. Кога ме виде се сепна, јас само му реков "одма оди дома", искористив прилика и му го зедов од раце телефонот ( најпосле го начекав без лозинка ) и тргнав да си одам и одминувајќи го детето во количка му реков " ти го препуштам син ти" и си заминав.
  На раат расчитав што се пишувало некое време...
  Си продолжи животот најнормално, си го родив третото, го потпораснав, најдов работа, се отселив, поднесов барање за развод и си фатив друг 8)
  И така
   
  На Ackkaa ^^°, melissa, ❤ Lollipop90 ❤ и 121 други им се допаѓа ова.
 6. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Блазе си ти, јас па мојов неможам дома да го приберам..море партали ќе летаат а развод нема да му дадам...ке ги мачам двајцата, ќе ги бламирам кај ќе стигнам, ѕрцките ќе им ги извадам:punch:
   
  На Johndeer, Petar80 и toogood им се допаѓа ова.
 7. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Не им направи сценааааа??????

  Зарем само така лесно си отишла од местото на злосторството????

  Ваууууу..која си ти смирена жена..чудооооо(y)
   
  На Petar80, sj *O*, M&M и 4 други им се допаѓа ова.
 8. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.942
  Допаѓања:
  101.648
  Пол:
  Женски
  Да им направам сцена????
  Ај каде тој ме понижил веќе со таа па уште и јас самата да и дадам на значење?? :shake:
   
  На Sejfullai, Sarka10, Petar80 и 36 други им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски

  Грешка си душо, и те како седат..ете и на Бубале нејзиниот седел:@
   
  На Petar80 и WildMk им се допаѓа ова.
 10. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.136
  Допаѓања:
  120.249
  Пол:
  Женски
  Ретки се бабе. Исклучоци се. На тие веќе побитно им е да се разведат него да се кријат. Швалерај е фактички тајна врска меѓу двајца кои веќе имат партнер.
   
  На Petar80, Bozica1980, galapce и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  не бре мила моја, ги гледам јас многу од таа сорта..прво одат на пијалок негде, ручаат, па на семинари, па на конгреси...сите знаеме кој со кого е...и знаш што, се однесуваат како баш да им е гајле..
   
  На Petar80, alana и WildMk им се допаѓа ова.
 12. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.829
  Допаѓања:
  161.223
  Пол:
  Женски
  А никому не му паѓа на памет дека во сценариово може и да е некој што сака да ви наштети на бракот, или дури и некоја будала да се зафркава по телефон? Одма би поверувале на зборот од непознат човек со непознат број, дека мажот ви е со швалерка и ќе барате адвокати, или па ќе се спремате за тепачка и не знам што? Сериозно? :^) (facepalm)
   
  Последна измена: 6 ноември 2018
  На tessie, sj *O*, Jas! и 9 други им се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Штом тој непознат ти јавува таква вест, нормално е дека не ти мисли добро и сака да ви наштети...но,кој го врти него, ќе платат прељубнициве...јас барам одмазда веднаш, одам на лице место на терен и проверувам.
  (едно време сакав детектив да бидам)
   
  На srhsejbsk, La.loca, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.622
  Пол:
  Женски
  Мене да ми каже било кој дали познат дали непознат дека маж ми седи со швалерка во ресторан ќе збеснам.Со краток фитиљ сум мислам дека тогаш cè е проголтам, ќе отидам и ќе ги направам ЛОМ и двајцата.Ќе ги обрукам највеќе што можам.После развод и чао чао.Нека си брка после какви сака кокошки.
  @https://forum.femina.mk/members/♡bubale♡.101225/ алал да ти е :bow: не знам кои нерви ги имаш ти ама јас не би можела така..
   
  На minneymouse82, Milobebence, CameliaMiller и 3 други им се допаѓа ова.
 15. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.922
  И лом да го направи што ке постигне со тоа?ништо.и така е понижена.да ја разбере цел ресторант што стока чувала дома за повеке да биде понижена.
   
  На sj *O*, PaLaVa, Victorian и 9 други им се допаѓа ова.
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.890
  Допаѓања:
  19.622
  Пол:
  Женски
  За себе зборам..не зборам за Бубале.А што да го потапшам по рамо и да му кажам:Браво цуци наредна сестра ми да не е?
  Избувлива сум многу, да ми спои жички ич нема да размислувам каде се наоѓаме.Ако он мисли дека од мене ќе прави глупача тој филм нека им го врти на кокошките што спие со нив кога не може со мене.
   
  На mira.mira, sj *O*, Oscar Lady и 2 други им се допаѓа ова.
 17. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.488
  Пол:
  Женски
  Лелеее..и јас сум иста..пламнувам и се губам..мора стресот да се исфрли од телото иначе шлог ќе ме мавне....Недавам едноставно некој рогови да ми набива во јавност..нека бидат умни и нек се кријат а не цело маало да ги гледа...
   
  На sj *O*, Роберт 7 и Feminka22 им се допаѓа ова.
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.765
  Допаѓања:
  4.090
  Пол:
  Женски
  Прво ќе ми се качи притисок 200, па ќе отидам во ресторанот да сликнам, чисто за доказ
  Па после ќе се преправам дека незнам.
  Ќе се направам риба ипол, ќе му ги трошам парите додека не го направам шворц, ќе го умирам од нервирање секој ден и ќе си заминам на крај.
  Не вреди оддеднаш да се направи скандал, вака би било многу поинтересно
   
  На Sejfullai, teressa, Hellobeautiful и 19 други им се допаѓа ова.
 19. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  285
  Многу потешко е кога сумљаш, а немаш доказ и нема кој да ти се јави.
   
  На mira.mira, Ivvvv, sj *O* и 9 други им се допаѓа ова.
 20. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.287

  :D
  @baba Rada na ovie li godini uste se pripotresuvas da ne ti go zemat mazot?
  Daj ne zafrkavaj.

  Ova sigurno e nekoja sala, neli @baba Rada , ti ne bi ovaka ]:)


  Sega neznam dali e ova nekoja sala I stvarno nekoja realna situacija.
  Eve jas ne bi se trevozela.
  Ok, sto e tuka e. Koga ke dojde doma ke go prasam otprilika sto e rabotava. Nema da odam vo detail.
  Ako sakam da se razvedam netreba da cekam nesto vakvo, mozam I bez pricina.
  Zivot nosi se pa vo toj paket ide I nesto vakvo.
  Znaejki se sama sebe, spricer, nema da se izvadam od kolosek.
  Dovolno vozdrasna da znam deka nova ETAPA vo moj zivot nastapuva.
  Ako resam da se razvedam prvo sto moze da napravam so parite od zaednicka imovina ke zaobikolam nekolku predeli po svetov I so sigurnost nema da kupam kuka vo ista provincija so bivsiot mi maz. Mozda nova kariera, nov namestaj so sigurnost I mnogu aktivnosti nadvor od rabota da mi go ispolnat vremeto.

  Toa sto nekoj od Evropa pisuvaat deka "razvod bilo ednakvo na smrt na bliska osoba", Toa kaj mene nema da zapali, Jas ke odam po americka sema, "who cares" ili po bugarska "za m`z nedaj se pritegnavaj" (nesto taka zvucese, sega tie so bugarsko poteklo poveke znaat kako glasi tocno pa ne ka ja napisat pravata verzija :lol:).

  Inace nema da brzam odma da resavam takva klucna rabota. Ke ni treba vreme da se prodade se, da kupam karti, da ja kvitam rabotata,... ne odi taka toa lesno :whew:.
  Denes ne e lesno I brzo da se razvedes, proceduralno sto bi rekle MK politicari :rofl:.

  Kako I da e ke bide mnogu interesno. Ke ostaneme priateli, bare jas bi ostanala ama za mm neznam zasto on ne e na ista talasna dolzina so mene po ova prasanje :emo:, sekako so eden zbor Mnogu Interesno :$.
   
  Последна измена: 6 ноември 2018
  На sj *O*, elimkd, Briar Rose и 2 други им се допаѓа ова.