Вашиот маж седи со швалерката

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 6 ноември 2018.

 1. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Ме интересира што ќе направите за одмазда на швалерката? Да мажот е крив но таа знаела дека е женет и си терала ќеифот нејзин, прашањето е што ќе направите на таа жена? Ќе и простите? Ќе ја игнорирате? Ќе ја истепате, коса ќе и искубете? Што би направиле?
   
 2. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.715
  Допаѓања:
  35.615
  Пол:
  Женски
  Не те има изневерено швалерката, туку мажот. Со сила никој не може да натера никого на ништо, плус што изневерувачите у најголем дел случаи самите имаат дадено иницијатива за истото неверство. Така да сета негативна енергија насочи ја кон мажот. Не велам дека швалерката треба да ја милуваш со срце и душо ама едноставно не треба да биде подлежна на никаква реакција или дејствие камо ли па насилство бидекќи и таа е споредна улога во триаголникот. Центарот на проблемот е мажот и тоа е тоа.
   
  На Annath, Journalistsocio, Elenpelen и 22 други им се допаѓа ова.
 3. Keiner

  Keiner Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2018
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Од вака нас не не бива, а богами и нема да не биде..Швалерката знаела дека мажот е женет, а мажот не знаел или пак не бил свесен за тоа во тој момент? Поарно ќе беше да поставеше прашање што би му направиле на мажот пред да и направете нешто на швалерката повеќе ќе лепеше...Разведи се од мажот жено а после тоа мисли што ќе и правиш на швалерката.
   
  На Kimberly11, hermosa, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Fleur-De-Lis

  Fleur-De-Lis Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2012
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  1.230
  Што да и правиш? Па мажот те изневерил, не таа. Што ќе и се одмаздуваш нејзе, кога на мажот ти не му седел в гаќи. Со сила тој дан отрчал кај нејзе. Знам криво се осеќаш, ама крив е мажти. Ослободи се од кретенот, а таа кретенката на игнор, како да не постои.
   
  На hermosa, candy.cane, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 5. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.335
  Допаѓања:
  36.116
  Пол:
  Женски
  Разведи се од маж ти.Само тоа можеш да го направиш.Се друго би било погрешно.
   
  На melissa, hermosa, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.507
  Допаѓања:
  9.664
  Пол:
  Женски
  Боже колку мразам вакви размислувања.Не те изневерила таа туку тој.Развод а на неа треба да ја почастиш што те спасила од такво ѓубре.
   
  На melissa, Journalistsocio, candy.cane и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.346
  Допаѓања:
  10.781
  Пол:
  Женски
  А мажот толку будала е да седи јавно со швалерката? Добро јас јавно си излагав со швалерот ама јас во врска бев а не е исто во брак јавно со швалерка. Мислам ми нема логика
   
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.713
  Допаѓања:
  139.844
  Има, има...
  Не само што јавно седат со швалер/ки, туку и на иста маса со сопружникот :D
  Се' имам видено.
   
  На hermosa, LiliBoz, Elenpelen и 5 други им се допаѓа ова.
 9. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.346
  Допаѓања:
  10.781
  Пол:
  Женски
  значи свашта има
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Ова прашање не беше лично за мене, но ме интересираше затоа што обично веднаш се нафрламе на швалерките. Имам пријателка што кога дозна која е ја истепа поточно ја претепа и после плаќаше на швалерката уште оштета.
   
 11. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.335
  Допаѓања:
  36.116
  Пол:
  Женски
  Добро,но за која и да се работи,тепањето е погрешно и пред Бог и пред законот.
  Единствен разумен чекор е разводот.
   
  На melissa, Elenpelen, Abc07 и 2 други им се допаѓа ова.
 12. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.585
  Пол:
  Женски

  Кога бев во Италија, наша македонка, која сме куќни пријатели, има маж и две деца, по плоштад се шеташе со швалерот за рака, нека не те изненадува.
   
  На mira.mira и marchi-cool им се допаѓа ова.
 13. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Се разведе она, ама прво ја претепа имаше среќа што не ја уби. Швалерката им беше куќна пријателка. Можеби и затоа стигна до тамо.
   
 14. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.335
  Допаѓања:
  36.116
  Пол:
  Женски
  Сепак насилството е погрешно.
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  2.987
  Допаѓања:
  16.717
  Може има одобрение од сопругот, па и он својата еднаш неделно ја носи на причест во црква па кај нив дома на семејна вечера. Се е тоа нормално, ич не сте модерни.
   
  На Harper, WildMk, marchi-cool и 4 други им се допаѓа ова.
 16. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  7.593

  Јас, мажот ми и швалерот мој , колку убава комбинација :inlove:

  [​IMG]
   
  На Tajnaotrovna, Harper, Srckata28 и 13 други им се допаѓа ова.
 17. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.592
  Допаѓања:
  249.266
  Пол:
  Женски
  кој е кој?
   
  На Milobebence и Herrera им се допаѓа ова.
 18. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.585
  Пол:
  Женски
  како и да е, швалерот нејзин ништо не губи, таа е таа која што на крајот ќе изгуби доколку продолжи така.
  Има болен син од срце, кој оставаше една година во школо, кој наскоро треба да прави операција, наместо да се грижи околу него, она се ебе со кој стигне.
   
  На marchi-cool, nextredstyle, Nigredo Odor и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Herrera

  Herrera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  704
  Допаѓања:
  7.593
  Па еве да речиме , мажот ми е на местото на црнецот , а швалерот на местото на другиот маж.

  Еххх тоа е тоа што го викаат живот си живееш :emo: :l:
   
  На KateKane, A_star, Nigredo Odor и 2 други им се допаѓа ова.
 20. KateKane

  KateKane Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  20.999
  Пол:
  Женски
  Кога живеев со еден живци искинав, не па двајца да трпам.

  Како не ги нервира со повеќе души да се плеткаат не знам :D со еден е напорно, не па од глупостите на двајца да ме боли глава :D
   
  На hermosa, Tajnaotrovna, Orthophill и 10 други им се допаѓа ова.