Вашиот маж седи со швалерката

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 6 ноември 2018.

 1. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  17.909
  Пол:
  Женски
  Ke sednam karši niv so švalerot :rofl: i toa taka ke se namestam , pred oći da im bidam na dvajcata :devil:
   
  На Milobebence, SummerGirl и Јаневски им се допаѓа ова.
 2. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  1.838
  Пол:
  Машки
  Ако треба и ќе изневерам, за љубов. :inlove:
   
  На SummerGirl, marchi-cool и mira.mira им се допаѓа ова.
 3. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  17.909
  Пол:
  Женски
  Koga može toj , zošto jas da ne možam ?
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 4. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.764
  Допаѓања:
  140.091
  глупости |(
   
  На An-na, LiliBoz и Adorabela им се допаѓа ова.
 5. An-na

  An-na Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  3.972
  Допаѓања:
  24.024
  Пол:
  Женски
  Ем глупости, ем детски памет.
  "Блазе си им" на децата со вакви родители. Циркуз без пари :^)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.484
  Допаѓања:
  17.909
  Пол:
  Женски
  Ниту ти, ниту овие погоре не сте го разбрале мојот ироничен одговор погоре . You're boring |-) .
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 7. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  14.764
  Допаѓања:
  140.091
  глупи сме мори!
  Шо ни замерваш!?? :lol:

  :hug:
   
  На Milobebence и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
 8. martina4

  martina4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2015
  Пораки:
  119
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Незнам дали го видовте последно едно писмо што кружеше на интернет за учителката по музичко што заведувала мажи, го имаше по бандери го напишала највероватно жена што нејзиниот маж ја изневерил со неа. Ми падна смешно што жената изнапишала. Убаво викаат старите пази се жена да не ти фрли пикот што жена може да смисли никој не може. Жена на жена е волк, мажите поретко се одмаздуваат ама затоа жените наплаќаат.
   
  На Јаневски и marchi-cool им се допаѓа ова.
 9. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  893
  Допаѓања:
  1.838
  Пол:
  Машки
  Затоа постои Фемина.
  Keep your potatoes close and your potatoes even closer...
   
  На FreeMind му/ѝ се допаѓа ова.
 10. irrelevant

  irrelevant Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2012
  Пораки:
  649
  Допаѓања:
  7.363
  Ако ми се јави некој со непознат дека мажот мој седел со швалерка не би изреагирала никако пошто нема ни да поверувам, секакви будали луѓе има којзнае кој е и која му е намерата, не сум бар до толку замината одма да трчам на местото. Ок фала и чао и толку.

  Ако ми каже некој близок или ги видам јас, тоа е друго. Нема да правам сцени, да правам будала од себе, можеби ќе се појавам таму, ама чисто само за да знае дека сум видела, да не биде после те лажат не е точно, ќе гледам што може подостоинствено да поминам, без скандали, сцени и коси кубење, дома ќе се спаковам или ќе го спаковам, барање за развод и толку. Ако некој се осудил да ми набива рогови и тоа на јавно место без бубрези да го болат за тоа, тогаш толку крај.

  И не сум скандалозна и брза, не паничам и не сум агресивна така да сигурно дека ова ќе се деси, колку што е можно понезаприметливо и помирно, па после нека си тераат ако сакаат и на големиот брат нека одат заедно гајле ми е.
   
  На Harper, Роберт 7, manako1 и 8 други им се допаѓа ова.
 11. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  293
  Допаѓања:
  1.126
  Е добро де, само СЕДИ со неа, не прави ништо.За едно седење ли ќе правиме проблеми:D
   
  На Роберт 7 и Mantub им се допаѓа ова.
 12. FreeMind

  FreeMind Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  5.866
  Допаѓања:
  31.230
  Пол:
  Женски
  Многу ми е смешен насловот на темата и сум во очекување да се развие некаква дискусија околу поинт 'седи'.
   
  На Роберт 7, TeddyGrey и mariz им се допаѓа ова.
 13. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  59
  Темата поточно насловот треба да е, Што ќе направите доколку брачниот другар ве изневерува?Се мисли кога ќе фатите на лице место.

  Ќе се разведете? Ќе се одмаздите на ист начин? Ќе премолчите и останете во брак?
   
  Последна измена од модератор: 9 јануари 2020
 14. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Jas dochekav nova godina da ja slavam so shvalerkata ....koga ke mi tekne kako bilo mi idi da se otepam... Losho e shto ne ni znaev deka se zaedno no sepak bliski bea...ognomet zaedno gledaa aj si pomisliv od porano ziveat da ne bidam i jas do tolku ...no potoa koga razbrav bese losho go prativ upm ( so izvinenje) tamu mu bese mestoto go napraviv od lajno podolu dadov uste edna shansw zatoa shto sakase da se samoubie no bese dzabe pak istoto i na krajot razvod ...pamtam deka mi rece koga ke ja zemi nekoj nea za zena(postenava imase 3 braka zad sebe iii uste 4 drugi rastureno zaedno so mojot brak) togas ti ke se omazis ... Na moja radost iii sreka sega taa mu e zhena ...sepak fala im za zhivotnata lekcija :!::D8)
   
  На Роберт 7, WildMk, ane.bella и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  59
  Добро си направила, како викаат секое зло за некое добро е, можеби те чека нешто подобро во животот.
   
  На Rabbit 97 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Rabbit 97

  Rabbit 97 Активен член

  Се зачлени на:
  13 септември 2019
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  489
  Iskreno od srce ti kazuvam se posle nego e poubavo i samotija i vrska i se duri i zhivotot si go cenam i sakam poveke
   
  На Роберт 7 и WildMk им се допаѓа ова.
 17. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  3.182
  Допаѓања:
  21.786
  Пол:
  Женски
  Не можам да сфатам како некои коментираат ќе оделе и ќе направеле сцена не може со нив никој да се зеза :D ќе одите и ќе направите будала од себе ништо друго
  луѓето или ќе играат мајтап со вас или ќе ве жалат
   
  На Emy867, Роберт 7 и gjoker4e им се допаѓа ова.
 18. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  59
  И јас не сум за тоа да се праваат сцени да ти се исмеваат од страна подобро ако имаш намера да останеш во тој брак премолчи или па тивко замини си. Нема потреба од сцени. Една моја пријателка беше од тие што неможат да се воздржат да неправаат сцени па ја нападна јавно швалерката ја имаше по сите социјални мрежи постирано, една друга пријателка знае за нејзиниот маж ама ништо не превзема си молчи отворено си кажа дека нема намера да се разведе и одлучила да се прави како ништо да не се случува. Затоа јас викам нема потреба од бламирање.
   
 19. Mantub

  Mantub Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  3.182
  Допаѓања:
  21.786
  Пол:
  Женски
  Не мораш да остануваш во тој брак. Не значи дека ако не направиш сцена ќе останеш во брак. Ама не значи и дека треба да се понашаме ко да сме од џунгла излезени
   
 20. betiboo

  betiboo Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2012
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  59
  Јас никогаш не би останала во таков брак нити пак би се пресметувала, ете другарка ми од свои причини одлучи да молчи и да остане во таков брак, а па другава пријателка вика неможам таква сум бунтовна морам да нападнам и направи тоа што направи, морам да кажам дека после тоа мажот нејзин како да се исплаши и како глушец во дупка е. Хаааха