1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот маж седи со швалерката

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 6 ноември 2018.

  1. petunija77

    petunija77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 септември 2018
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    20.448
    https://www.imdb.com/title/tt2203939/videoplayer/vi2422712345?ref_=tt_ov_vi
    иако е комедија филмов многу добро го прикажува неверството и добар пример има ,одмазди му се на пософистициран начин :rofl::rofl::rofl:..........доволно е цел свет да ти се сруши па уште да се бламираш сцени да правиш:u: ,не знам како и не сакам да дознаам што би било кога би било
     
    На zalosna и baba Rada им се допаѓа ова.
  2. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    А на цуцата што ќе и неправиш...зарем ќе ја оставиш така?
     
    На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
  3. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Ке си најдам и јас некој со повеќе пари од него ке седнам во истиот ресторан ке порачам скапо јадење и пиење и ке се правам како никогаш да не сум го ни познавала а не па маж да ми е бил.
     
    На sj *O*, Teja26, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  4. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.653
    Допаѓања:
    116.439
    Пол:
    Женски
    И нејзе ќе `и го загорчам животот. ]:)
     
    На Feminka22 и baba Rada им се допаѓа ова.
  5. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Мислам дека стварно е срамота и непочит кон жената да треба да доаѓа во кафичи и кафани и да те собира со швалерката и да прави сцена. Најниско што може да падне еден маж според мене.
    Срамота за мажот што се довел во таква ситуација. Немам зборови , што мислеле кога ова го правеле?

    Јас на пример , мојата жена никогаш нема да ја доведам во таква ситуација да треба да иде по кафичи и кафани да ме кара , бидејќи мојата швалерка Саломе ќе живее во Шпанија и ќе ја посетувам на "бизнис патувања", стварно немам зборови за маживе што вака прават, понекогаш се разочарувам од машкиот род..
     
    На Belgin1, Ivvvv, sj *O* и 30 други им се допаѓа ова.
  6. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Искрено би проверила, не би оставила на доверба. Би отишла и од некоја страна би набљудувала дали средбата е другарска или има нешто повеќе.
    Ако приметам дека се работи за нешто повеќе од пријателство, би се разочарала тотално од него, би им пришла колку да ме види дека знам и толку. Сцени во јавност не би правела во никој случај, дома би го окркал убаво и толку би било од тој брак.
    За пари не би го цицала, зошто ниедна пара не може да ја купи разнишаната доверба и скршеното срце, не знам како воопшто би помислила на пари кога некој емоционално ме руинирал и понижил. Ако треба влезови и јавни тоалети ќе чистам, ама нема да живеам со таков гад што ме поножил на најмизерен начин само за да го соголам до последен денар.
    На швалерката апсолутно ништо не би и направила. Ако тој не чувствува одговорност кон мене и детето, зошто тоа да го очекувам од неа?
     
    На sj *O*, minneymouse82, kristina.k и 4 други им се допаѓа ова.
  7. Јаневски

    Јаневски Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2015
    Пораки:
    925
    Допаѓања:
    1.930
    Пол:
    Машки
    Искрено работите обично се онака како што ги чувствуваш дека се, барем кај мене така е.
    Не знам, можеби сум прост, ама „стомакот“ никогаш ме нема излажано...
    Не постои „не е како што изгледа“ ситуација, најчесто се е онака како што изгледа.
    Луѓето сме претежно провидни.

    Не значи дека ќе изреагирам, напротив, ама ќе знам и ќе искалкулирам.
     
    На H.VAGA, WildMk и baba Rada им се допаѓа ова.
  8. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    Сликам. И чувам слики.
    Ако било за еднаш не ми е проблем. Ако осетам на буџет дека ќе да ја луксузира онда настанува проблем.
    Сликите се за да можам да изделувам да не ми замара деца.
    И амин понатаму.

    Нит се тепам нит се пцујам. Сакам да сум класа жена а не со ефтини пцовки на јавни места зашо маж ми го бутал некаде.
     
    На sj *O*, elena.mak, Victorian и 5 други им се допаѓа ова.
  9. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    Да напишам дека би била хардкор, сликање , мавање, трошење последен цент наоѓање швалер итн..Би излажала, не сум толку јака, секоја чест ако има некој/а што би изреагирала вака.
    Сите соништа, моменти, планови би ми се срушиле врз глава, би паднала во шок. Нормално ќе си заминам ама потоа ќе треба да помини еден долг период на лечење внатрешни рани и учење дека вината не е во мене пред да продолжам понатаму.
     
    На Hellobeautiful, Oscar Lady, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Да ми е да знам какви се тие луѓе кои анонимно се јавуваат на некоја персона да и кажат дека партнерот ја вара? Како анонимна дојава за дилање кока да е, а не две персони кои ручаат заедно.

    Прво, нема ли јас да го препознаам гласот на персоната која се јавува? Или персоната ке најде соучесник во шпиунирањето, па ке каже на некој лик чиј глас не ми е познат, да ми се јави и да каже 'Бека маж ти е таму и таму со таа и таа'? Дали навистина возрасни луѓе со вакви работи се замараат? Како дојавувачот ке знае дека личноста до мојот партнер е швалерка? Како дојавувачот во тој момент ке го пронајде мојот број? Или сепак тоа нема да е анонимна особа, туку некој што го знам?
     
    На sj *O*, Someonespecial, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
  11. Sesil

    Sesil Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    27 ноември 2014
    Пораки:
    6.860
    Допаѓања:
    133.202
    Пол:
    Женски
    Ако веќе излегол на кафе т.е дошло до момент да излезе во јавност со швалерката гајле му е дали некој ќе го види, се јави, кажи, прикажи. Гајле му е за жена, деца, фамилијарна хармонија итн.

    До толку да не знам што створење имам до мене па да еден повик од анонимна особа да ме изненади, мало морген. Сигурно не се од вчера заедно штом веќе и во јавност излегле

    е ама, ако веќе поставуваме хипотетички ситуации и си правиме филм тогаш може и вака

    1. Можеби некој/а сака да ми расипе брак

    2. Можеби некој/а сака да ме намести, да се појавам некаде, да се појави рандом персона да ме изгушка за друга да слика само, и после тие слики на мм да му ги прати, мислам ако веќе си праиме филм

    3. Во студентски денови од мојот град, на мојот смер, имаше 2 женски и 4 машки, се дружевме доста често, некогаш и сама на кафе седев со нив во бифето коа имаше луфта меѓу предавања. Што ако тогаш некој му се јавеше на мм, тогаш дечко, и му речеше дека оргишам*.

    *ако има друг посоодветен термин него оргија за 1-2 жени и 4ца мажи да ми кажите друг пат вака јавно да не се брукам
     
    На sj *O*, candy.cane, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
  12. John Snow

    John Snow Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2016
    Пораки:
    4.882
    Допаѓања:
    52.864
    Пол:
    Машки
    ^Групњак Сеси :D :rofl:
     
    На Mr. Right, ivi1987, Rebecca_R и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    Редење? Gang bang (ако се поделат 2ца на едната, 2ца на другата)?
     
    На CameliaMiller и John Snow им се допаѓа ова.
  14. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.551
    Допаѓања:
    21.644
    Пол:
    Женски
    Ке се јавам на швалер ми да му ја кажам добрата вест
     
    На Роберт 7 и baba Rada им се допаѓа ова.
  15. huricane

    huricane Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2018
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Машки
    Не планирам да се женам али ако ми се деси кучката неверна ќе ја избркам од дома а ''ебачиштето'' ќе си ги собира забите од маса
     
    На H.VAGA и baba Rada им се допаѓа ова.
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.594
    Допаѓања:
    155.795
    Пол:
    Женски
    Ако некој рандом ми јави дека мојов седи негде со швалерка, нема да реагирам. Нормално ќе ме јади црвот ама сакам да знам шо има да кажи тој зошто односот ни се заснова на разговор и доверба. Да, тој можи да ја изневери таа доверба, ама дур не се случи тоа јас немам причина да реагирам поинаку.
     
    На CameliaMiller и baba Rada им се допаѓа ова.
  17. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    да имам швалер и да дојди женаму да проба да ме удри..па мислам и раце и нозе ке и искршам..а мм да го начекам со некоја само порака би му напишала дека го чекам дома.
     
    На CameliaMiller, Feminka22, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.890
    Допаѓања:
    223.726
    Пол:
    Женски
    Ни мене не ми е јасно зашо и се нафрлаат на швалерката...
     
    На SV1911, Victorian, candy.cane и 8 други им се допаѓа ова.
  19. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.994
    Допаѓања:
    279.279
    Го прелагала :tmi:.

    Некогаш е подобро да се живее со мислата дека не сме направиле погрешен избор и погрешна проценка на човекот со кој сме делеле покрив и постела. Дека он е посебен, дека другиот е крив, дека да не била таа друга особа се ќе си било супер.
    Најчесто и спремни се да ги примат назад, оти ете, таа е казнета, он ветил нема веќе така да прави а сопругата ``исфрлила``бесот од себе.

    Секако до наредното неверство, додека сфати дека он нема да се промени па или да прифати или да чека он да ја остави. Секако постојат и оние кои успеваат да го средат бракот, иако не знам како повторно ќе ја вратат довербата, и оние каде сопругата вистински ставила линија и го прекинала вееднаш бракот. ОВие последниве мислам дека се најретки. Најчесто се мачат додека целосно не ја увидат реалноста.
     
    На SV1911, JuLleE, Abeja и 17 други им се допаѓа ова.
  20. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Гледав еден филм скоро и во една сцена жената на својот маж изневерувач му кажа дека кога мажот спие со други, неговата жена секогаш знае. Баш ме интересира дали е така, затоа што да има сомнеж претходно и да се нема никаков сомнеж, различно би се однесувала во ситуацијата. Хипотетички може да измислиме дека би направиле се, ама во реалност да се случи, дефинитивно нема правила.
    Колку и да размислувам, стварно не знам како би постапила. Да правам јавно драми не ми е дел од карактер дефинитивно. Дали би поверувала, и тоа не знам. Веројатно да имав сега маж ќе можев да се ставам во улогата, вака све ми зависи од човекот кој би бил до мене, нашиот однос, мојот став за бракот и еден куп други работи.
     
    На CameliaMiller и WildMk им се допаѓа ова.