1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот маж седи со швалерката

Дискусија во 'Брак' започната од baba Rada, 6 ноември 2018.

  1. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Едноставно знам ако 'има нешто'.
    Со тој бившиот дечко, се сеќавам дека бев скроз сигурна дека 'има нешто'.. и испаднав во право (и докази најдов после, и сам ми призна... се' со ред).
    Мислам дека има улога тоа што го викаме: Гат филинг.
    Тоа чувство е базирано на знаење, не е телепатија или не знам што... Едноставно, кога си подолго време со некој, го познаваш добро, и ако има и мали промени во однесувањето, ќе ги регистрираш.. и подсвесно. Пошто, кога си навикнат на едно однесување/рутина, секоја девијација од таа рутина ќе ти биде 'алармче', дека 'нешто има'.

    Имам повеќе пати по темите за ова пишувано.. Дека треба да си веруваме на тоа 'гласчето', кога ќе ни 'кажува' дека 'има нешто'...

    Не знам... Овие околу мене што ги гледам, што имаат швалери, се инвестираат бааѓи во тоа.
    Па дали ќе ми се јави, па каде е, па дали е со друга... Исто како во врска да се.
     
    Последна измена: 7 ноември 2018
    На sj *O*, crimson, worrieddd и 3 други им се допаѓа ова.
  2. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.778
    Допаѓања:
    259.796
    Мислам дека кога веќе ќе сфатиш дека има некаква врска со друга, односно, сфаќаш дека некое време се гледа со друга, повеќе од јасно е дека изигравале гулапчиња...
     
  3. Yowannty

    Yowannty Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    9.924
    Допаѓања:
    166.000
    Пол:
    Женски
    За да стигне мм до тој степен да шета швалерка на јавни места, ќе значи само едно, дека одамна нешто почнало да трули во бракот. Веројатно секаков однос меѓу нас веќе некое време е замрзнат, и во тој случај веројатно првенствено и единствено би ми било повредено егото.

    Доколку меѓу нас е се во ред, но тој посегне по секс “на страна” тогаш би била скршена. Знам дека нема да ми биде гајле дали би бил хипотетички нели, добар родител према нашето дете/ца, према мене излегол мизерен и знам дека ќе му го исцицам секое евро, до последен цент, со осмех од осумка до осумка чисто од инат и оти ќе ми се може.
    Па нека мисли после со кои пари ќе задржи швалерка. ]:)

    Ако сега добијам таков повик дефинитивно нема да поверувам, оти го знам човекот со кој делам постела и му верувам. Ама никој не може да знае што носи иднината. Знам само дека не сум човек што лесно замижува пред нешто што е очигледно.
     
    На sj *O*, smooch, crimson и 11 други им се допаѓа ова.
  4. CameliaMiller

    CameliaMiller Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 август 2015
    Пораки:
    18.778
    Допаѓања:
    259.796
    Тоа е тоа!
    :hug: :hug: :hug: :l:

    Ќе му направам ручек со ланате 8)
     
    На sj *O*, fana, baba Rada и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Роберт 7

    Роберт 7 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    1.322
    Допаѓања:
    11.336
    Пол:
    Машки
    Абе кај има денес мажи шо имаат ксмет и време со шваљерица кафе да пијат?
    Кај се тие среклии ма..та нивна среќничка !
     
    Последна измена: 7 ноември 2018
    На sj *O*, Milobebence, Herrera и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Independiente

    Independiente Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2014
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Неа ништо не би и направила он е тој кој треба да има во мозочето дека фамилија има и дека некој дома го чека. А на него вака трезвено размислувајќи може само да му ги пратам документите. Не би го убила, не би го плукала не би му наштетила мислам брзо би се помирила. Па што па јас да јадам нервози за некој кој очигледно не вредел.
    Вака може делува дека не ми е битен али мили боже се бива во животот. А што би јас да стареам од нервози кога е он шупак нека му ја мисли каква срцка изгубил :)
     
    На sj *O*, candy.cane, Aneta92 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    На Бабето и текнала темава бидејќи на социјалните мрежи кружеше статија како го изнерверувала својот сопруг па во една прилика дознала дека нејзиниот истото и го прави со најдобрата другарка. Исто така имаше и статија каде го фатила мажот дека со друга се гледа и пишува на фб и земала и пишала порака.
    Е до кога ќе давате значение на тие другите.
    Во реалност прво ќе се утепате од плачење, после ќе се карате и на крај ќе се молите или во најлош случај ќе се степате и ништо нема да решите. Некои жени ќе проголтаат и ќе простат ај ради децата, некои ќе си одат.

    Јас лично реално гледано би напишала една порака само "Деца нема да ми растат покрај татко кој е неодговорен за своите постапки." И си одам.
    Ќе плачам,ќе урлам јбг жена сум - не пред него туку некаде сама, ќе ми помине, ќе си продолжам со животот. Јбг деца ќе израснам сама, тој па не ми ни треба.
     
    На sj *O*, Victorian, VDT2906 и 3 други им се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.552
    Допаѓања:
    151.161
    Плукнете си во пазуви и речите само
    Бог да чува
    ни сами не сте свесни како би изреагирале и шо би се десило а верувам 80% од тие шо пишат вака или така ке направат нешто сасвим различно
     
    На naturally, duffi, sj *O* и 23 други им се допаѓа ова.
  9. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.500
    Допаѓања:
    33.310
    Го одселувам од дома по кратка постапка, преку прозор сите ствари, али прво оние кршливите... Мењам брава, го блокирам на се живо и диво, и нели наравно му поднесувам развод, и алиметација со него веќе следен ден. А ако им нешто вредно, накит ово оно, си го чувам за у црни денови.

    И после тоа ко покрај турски гробишта. Ако ме замара, му викам полиција, и така...

    Таква сум, јбг.
     
    На sj *O*, Mrs.Styels, Mr. Right и 2 други им се допаѓа ова.
  10. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски

    најпаметен одговор..така е..Џабе е да се правиме силни, џабе е да мудруваме, никој не знае што би било кога би било...а најмногу зависи каков маж имате..оти можете вие да го изедете ќотекот иако не сте криви.

    Му викам на мојов, ако случајно го начекамо жив, на дело, со некоја кокона, дека ќе го убијам а кокошката ќе ја исчупам...а он не мене дали знаете што ми кажа..се изнасмеа и ми рече да не се чаталам многу оти може само тупаниците да му ги отечам, а ако пробам на спиење да го убијам, да внимавам да не остане жив, оти после тешко мене ќе било:D
    така да драги мои, жена е жена, никогаш нема да може со маж да се тепа, а да е обратна ситуација, на прва бандера ќе те обеси..тоа е, затоа сме понежниот пол. затоа ќе ја истепаме другата особа...и то:(
     
    На fina erika и ALISA0000 им се допаѓа ова.
  11. Pcelka1315

    Pcelka1315 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2017
    Пораки:
    261
    Допаѓања:
    1.813
    Пол:
    Женски
    Ако го начекам со швалерка пр. во некое ресторанче или било каде јас фино би пришла кај нив би ги поздравила фино и културно, а него би му заблагодарила :)
     
  12. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    6.301
    Пол:
    Женски
    Чудни ми се коментарите на некои феминки, би реагирале многу културно доколку го видат сопругот со љубовницата. :^) Ова не се вклопува имајќи во предвид како феминките секојдевно напаѓаат и се расправаат со секој кој има поинакво мислење од нивното. :^)

    Во ваква ситуација не би си поминал лесно ни сопругот, ни љубовницата. :angel:
     
    На Selest, sj *O*, baba Rada и 3 други им се допаѓа ова.
  13. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    1. Za da dojde do situacija za izneveruvanje bilo od koja strana , So Toj Brak Definitivno Nesto Odamna Ne Bilo Vo Red ama nikoj od zajadenite stranki nemal hrabrost da priznae.
    Optuzba deka ete toj koj go izvrsil cinot preljuba e vinoven, Netreba , zatoa sto za tangoto koe se igralo celo vreme dvajca bile potrebni.
    Zatoa sekoja iznevera e rezultat na zaednicki ispusteni konci ili zaednicka ne zainteresiranost. Zaludno e da se bara koj e postar, kokoskata ili jajceto ili "mame mu ebem koj prv pocna".

    Sindrom covecki "koj god da e nikogas ne e kriv, toj drugiot prv pocnal".
    Na kraj kraeva nekoj sobral poveke hrabrost (otkako bracnata agonija se razbira traela I traela, a drugiov se Pravel Slep).
    Vo takvi slucaevi treba I oskar da mu se dodeli na toj sto izlegol otvoreno I ja Prekratil Agonijata narecena Brak.

    Mnogu cesto se provlekuva zborot "Me Ponizil".
    Nikoj kokogo ne ponizil nego se raboti za "zavrsena e kolektivnata zmurka".
    Mora nekoj ga ukaze na slepiloto I da gi izvlece ovie nevini luge koj ocajnicki se trudat da ostanat zaedno, a zdrava osnova nema.

    2. Koja e taa banka koja ke dozvoli da izvadis pogolema suma na pari od zaednicka smetka, a da ne go informiraat drugoto lice koe e sopsvenik na istava smetka?
    Znaci toa sakale ili ne paga vo voda.
    Toa moze samo vo chick lit filmce, vo realnost ne ili ako moze togas pod hitno smenete ja bankata. :lol:
    Nikogas ne se znae "od ku*naz ima pok*rnaz".
    Na sekoj dogovor pisuva deka podiganje suma pogolema od 1/10 od sumata na bankoviot racun ke bide prvo kontaktirano liceto na zaednickata smetka, a potoa odobreno ;).
    Pa duri I da pocine edniot od partnerite dodeka ne se pokaze posmrtnica koja ne se vadi taka lesno, nemozes dinarce da izkamcis.

    Koj e toj sud koj ke te ostavi nekaznet na delo "mu gi spakuvav alistata I mu gi ostaviv pred vrata" , na imovina zaednicki steknata ? :o
    Nikoj nema parvo da izbrka nikogo od zaednicki steknata imovina. :)

    Mislam, hipoteticki, hipoteticki, aj sega koga e hipoteticki pa da receme ke go grabnam I frlam od 10 sprat.
    Neodi, premnog golem zalak e, baska ne realen :wasntme:.

    Zatoa najubavo e da si legnes na brasno I da zivees so sadisfakcijata "konecno se obelodeni vistinata".(highfive)
     
    Последна измена: 7 ноември 2018
    На sj *O*, baba Rada и Abeja им се допаѓа ова.
  14. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    @toogood кај нас заедничка сметка е таа на мажот :wasntme: па ако имаш картица, можеш да извадиш колку сакаш, и никој ништо да не зуцне.
    Не знам како би реагирала во случајов, ама би ми било криво ако мм го прекрши договорот што го направивме пред да се земеме.
    А сцени не би правела, не сум таков тип.
     
    На sj *O*, Abc07, Dust и 2 други им се допаѓа ова.
  15. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Ne razbiram kako moze da vadis o smetkata na mazot?
    Kako jas ke dokazam deka sum mu sopruga na toj I toj?
    Ova ne mi se veruva, ova e prasanje za tie sto rabotat vo banka na ovaa problematika?

    Ne veruvam deka taka Ti mozes da si zimas od smetkata na mm?

    ама би ми било криво ако мм го прекрши договорот што го направивме пред да се земеме

    Vo ni edna vojna nema "ama taka ne se dogovorivme", vo vojna dogovori nevazat :emo:
     
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.955
    Допаѓања:
    198.657
    Пол:
    Женски
    Во банка не можеш да вадиш, ама од банкомат можеш.

    А за договорите, е па тој беше иницијатор за таков договор, ако го прекрши, нека му ја мисли :D
     
    На ane.bella и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Лол, со овластување на пример.
     
    На Stressed Out и zalosna им се допаѓа ова.
  18. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.534
    Пол:
    Женски
    Па кога е со картичка и да не си овластена, ако го знаеш пинот ќе извадиш од банкомат...
     
    На sj *O*, Herrera и ane.bella им се допаѓа ова.
  19. lovestoneddd

    lovestoneddd Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2018
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    39.587
    Пол:
    Женски
    Ако си овластена на шалтер можеш да вадиш пари.
     
    На zalosna му/ѝ се допаѓа ова.
  20. toogood

    toogood Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2014
    Пораки:
    2.126
    Допаѓања:
    12.324
    Pa togas si kradec, za deloto ke odgovaras na sud.

    Ti nema da me sudis ako znaes deka sum ti ukrala "zemala bez tvoe znaenje pari". Samo zatoa sto mi go znaes pinot nikoj ne ti dava parvo da se upustis vo kriminalno delo.
    A kako ke mi go znaes pinot?
    Ako si mi sopruga/soprug ne si mi organ na telovo. Pa valjda do taa mera ne se odi, treba da se ima granici na svoina, materjalna, finansiska ili emocionalna.
     
    На honey.11 му/ѝ се допаѓа ова.