1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашиот љубовен живот наредниов месец

Дискусија во 'Форумски игри' започната од anneyy, 11 јануари 2012.

 1. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.421
  Бидејќи СДК се зарази со ова, мораше нова тема :)

  [​IMG]

  На пр: Книгата која моментално е најблиску до мене е Ана Каренина од Толстој. Стр 37: Мило ми е што дојде, ќе останеш ли подолго? :rofl:

  Напишете што ви се падна вас, да се посмееме. :lol:
   
 2. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  Десети Увид (српски)

  и на 37 стр.

  пише

  Нивните лица изгледаа човеколико , но неможев да гледам директно во нив
   
 3. lackygirl

  lackygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  6.168
  Допаѓања:
  21.189
  Пол:
  Женски
  :D многу јака е темава. Еве мене што ми излезе :lol:
  Книгата е:
  Кармен рид--Тројца в кревет 37 страна.
  По целиот пат накај дома размислуваше за својата овулација. :rofl: :rofl:
   
 4. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  Книгата е од Матеја Матевски - дождови,рамноденица, перуника
  Балада на долгата улица :
  Еве ја онаа долга улица што се мрешка ..
   
 5. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  Роза за балерината
  - „Го обожавам моето маче!“

  :rofl: :rofl:
   
 6. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Oтварам јас така на 37 страница и...
  [​IMG]
  * Некој изгледа не разбрал како што треба. :rofl:
   
 7. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.097
  Евгенија Гранде
  Вистина-рече нотарот вадејќи си го стариот часовник дебел два прста што личеше на некој холандски брод-часот е девет.
  :^)
   
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Беше горештина.

  Само толку, од книгата Пустина - Ѓорѓи Абаџиев.
   
 9. Spell

  Spell Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  550
  Допаѓања:
  400
  Пол:
  Женски
  Страданијата на младиот Вертер

  Почетокот на страница 37 гласи вака : Таа востанови дека тој изгледаше многу подобро и дека е победер одошто кога го видела минатиот пат .
   
 10. ViktorijaMari

  ViktorijaMari Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  159
  Кога ги немав самоубиствените мисли во врска со мојот брак или мојата драма со Дејвид, се чуствував, на некој начин, восхитена од слободното време и просторот, кога можев да се запрашам: "Што сакаш да правиш сега, Лиз?"
  хахахахахха од Јади, моли се,уживај :)
   
 11. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  2.809
  Книгата се вика - Палатата на соништата.

  На 37 стр. започнува втората глава и пишува:

  Беше вторник попладне.
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.171
  Пол:
  Женски
  Мемористичките картички, како и мемориските стапчиња, содржат флеш меморија, но имаат форма на картичка.

  Информатика за 1 година средно образование.
   
 13. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.092
  Давење со вратоврска..

  :rofl: Доволно беше,таман ме погоди..


  ,,Толкување на убиство'' - Џед Рубенфелд
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  When America was discovered... :^)

  Од книгата The picture of Dorian Gray.
   
 15. smiley-94

  smiley-94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  321
  Чичко Горио - Оноре Де Балзак

  "Да бидеш примен во тие позлатени салони значеше исто што и да си добил дектер за високо благородство." ;)
   
 16. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  „But how shall I do it?It must be done somehow!“

  Oscar Wilde-Lady Windermere`s fan :lol:
   
 17. sweetyears

  sweetyears Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2010
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  45
  Книгата се вика '' Загубена ќерка "
  Знаеше дека ќе умре и стори се што можеше за да ме подготви за тоа,иако за такви нешта човек никогаш не е подготвен.
   
 18. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Пиреј
  Така ќе одат со собрано срце, со запрен здив, да го затворат вратничето од ќумбето за да не пушта светлина во собата.
   
 19. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Учебник за туризам по предметот интернационална гастрономија-
  “Традиционалниот Велшки појадок се состои од морски леб, јајца, сланина и школки.“

  На јадење ке ја удриме месецов со либето а? Ништо чудно некни правевме пица заедно. :lol:
   
 20. babylove123

  babylove123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  55
  [СДК] Сакам да кажам...

  Kај мене :
  Ова е специјална ситуација. :lol: