Вашите најкратки врски

Дискусија во 'Врски' започната од black-angel, 5 ноември 2012.

 1. nat17

  nat17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  137
  Пол:
  Женски
  2 недели :D
   
 2. Ruzica00

  Ruzica00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  139
  Таквите "врски" повеќе ми делуваат како обид за врска :)
   
  На eloves, Twinkles и Dvolicen им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.926
  Допаѓања:
  106.725
  Пол:
  Женски
  Е порано кога бев помала хаха ми траеше 2-3 дена.
  Ми раскина тој ама не е битно битно уште стои тој рекорд.
   
 4. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.365
  Допаѓања:
  2.886
  Пол:
  Женски
  Еден ден. :drunk:
  Типчето сакаше да си врти две одеднаш. :swear:
   
 5. diamonds.in.the.sky

  diamonds.in.the.sky Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2012
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  161
  Еден месец хаха... Ме изневери и веднаш му раскинав. Сега сме другари.
   
 6. Princess.A

  Princess.A Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2014
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Една недела :D , ми раскина од нигде никаде со премногу изговори, но мислам дека уште си ја сакаше бившата, после некој месец се смирија :wasntme:
   
 7. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Два месеци :D
   
 8. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  793
  Допаѓања:
  2.828
  Пол:
  Женски
  еден ден :tmi: јас му раскинав у диско дека ми се пружи шанса да го мувам детето што го свиѓав 2 години :lol: (и така "дечкото" не го сакав) :D
   
 9. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Една недела :D
  Јас му раскинав
   
 10. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  117.966
  Пол:
  Женски
  Еден месец ... али беше циркус, типот знаеше тешки драми да изнапраи. Срека кратко траеше
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.646
  Допаѓања:
  49.421
  Пол:
  Женски
  Од оние официјални врски најкратката ми траела безмалку 10 месеци а имав една неофицијална, што всушност и не ни беше врска во вистинска смисла, траеше околу 3 месеци.
   
 12. Derby

  Derby Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.926
  Допаѓања:
  106.725
  Пол:
  Женски
 14. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.121
  Пол:
  Женски
  Немаше ни две недели
   
  На Priroden му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.891
  Пол:
  Женски
  Два денa и му раскинав преку писменце :D
   
  На shining_star му/ѝ се допаѓа ова.
 16. selalas

  selalas Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
 17. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  14.326
  Пол:
  Женски
  Баш првата, еден викенд :lol:
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.725
  Допаѓања:
  18.939
  Пол:
  Женски
  Prvata vrska edna nedela , so edno gledanje , onoj den koa se fativme :D jas mu raskinav preku sms :D a vtorata dve nedeli , so eden decko koj mi bese drugar na pocetokot , ama se zaljubi , i koga raskinav dolga vrska , odluciv da probam so nego ... Ne odese , deckovo bese previse miren , dobar i sramezliv (facepalm) ne sum jas za takvi decki :shake: adrenalin mi treba mene :rock: i mu raskinav preku fb :lol:
   
 19. *Tiffany*

  *Tiffany* Активен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2015
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Ни 2 дена(најпрвата врска,хахахахахаахха).
   
 20. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.384
  Пол:
  Машки