Вашите најкратки врски

Дискусија во 'Врски' започната од black-angel, 5 ноември 2012.

 1. Crna Dama

  Crna Dama Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  1.610
  Допаѓања:
  19.249
  Пол:
  Женски
  И тоа е нешто :lol::lol::lol:
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  2.690
  Пол:
  Женски
  Хаххаха исто од иста причина затоа што бев детиште што сум разбирала се плашев од врска и исто само една недела траеше му раскинав :rofl:
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Дечκото беше постаρ од мене 3 години и саκаше вρсκа. Јас се согласив, ама за κρатκо вρеме се пρемислив. Не бев спρемна за вρсκа. Не му се јавував, а он со денови ме баρаше. :rofl:
   
 4. lonelyroad

  lonelyroad Активен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  1 неделa, вo еден ден ме смувa 4 пaти и си пишувaвме нa фб. Oвa не мoжaм дa гo нaречaм врскa, еднa среднoшкoлскa aвaнтурa беше и дечкoвo турчин плус другa верa. Хaoс! "Тинејџерски Глупoсти" :^):puke:(wtf)(facepalm)
   
 5. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.409
  Допаѓања:
  48.832
  Пол:
  Женски
  Се замислив пак и заклучив дека не сум имала кратки врски.
  Не почнувам официјална врска со некој ако не сум сигурна дека сакам да бидам со него, и дека е обострано.
   
 6. Вереничка

  Вереничка Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2016
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.660
  Пол:
  Женски
  Еден бакнеж и... одбивност се стори.
  8-|
   
  На elvittta и Dust им се допаѓа ова.
 7. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.076
  Пол:
  Женски
 8. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  2 недели Хахаха
   
 9. ♣ Alba Viduam ♣

  ♣ Alba Viduam ♣ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  2.151
  Пол:
  Женски
  2 месеци
   
  На Згодно Момче и BoyL им се допаѓа ова.
 10. Bella.04

  Bella.04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  10 месеци:angel:
   
 11. Згодно Момче

  Згодно Момче Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  4.973
  1 недела
   
  На Dust и Doris123 им се допаѓа ова.
 12. AnastasiaWinter

  AnastasiaWinter Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2017
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  2.148
  Пол:
  Женски
  2 месеци со колега од пракса, опасен лажго :fubar:
  ...со кого е, и многу е.
   
 13. oliviamars

  oliviamars Активен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Една недела
   
 14. Zaljubena26

  Zaljubena26 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2017
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  23.481
  Пол:
  Женски
  Цели два дена. :D
   
 15. shooter.0801

  shooter.0801 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2017
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  345
  Пол:
  Женски
  3 месеци :mm:
   
 16. elvittta

  elvittta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  253
  Пол:
  Женски
  Исто :D нејќев после да го видам
   
  На Вереничка му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LittleGirl626

  LittleGirl626 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2016
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Женски
  Еден месец, му раскинав на денот кога се фативме, кога дознав дека пишува на друга..
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.498
  Допаѓања:
  18.828
  Пол:
  Женски
  2 дена и тоа првата.
   
 19. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Три дена и тоа на екскурзија. Седевме заедно во автобус, шетавме заедно и се сликавме, во диско заедно танцувавме. И уште една од недела дена, после полуматура, со партнерот. Се уфилмавме малку бидејќи ни викаа дека многу си одговараме:rofl:
   
 20. Saki15

  Saki15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  142
  1 недела