1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите односи со братот/сестрата на вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Avokado, 25 јануари 2015.

 1. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  363
  Прочепкав и не наемам на слична тема
  Какви се вашите односи со нов?
  Дали ве навредиле со некоа постапка?


  Еве да почнам яас дечко ми има сестра и сме во топ комуникация. И кажувам што ми лежи на душа и сме намале проблеми.
  Имам другарка она пак високо неможе да се разберат стало се во кавга.
   
 2. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Jaс со братот на дечко ми сега за сега супер се сложувам, знаеме и да се насмееме и сериознен муабет и се. Дете на место, за своите години е доста зрел па нема никаков проблем, до сега не сме се замериле за ништо, не гледам ни потреба од такво нешто.
   
  Последна измена: 30 јануари 2015
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  363
  Sestrata na decko mi ke bila deverusha mi barashe Sovet za frizurce :)
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.301
  Пол:
  Женски
  Сестрата на дечко ми има13 години и ме обожава :D
  Многу сме блиски, често зборуваме и срце е.
   
  На edna_malecka, sugarlips и Avokado им се допаѓа ова.
 5. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Братот на дечко ми е сонце мало и многу ме сака дури некогаш сака јас да го носам во школо и ми се јавува да ме праша дали ќе одам кај нив. Обожува да седи со мене, јас да им правам на него и дечко ми за јадење и да играме на компјутер заедно.
   
  На edna_malecka и sugarlips им се допаѓа ова.
 6. QweenSM

  QweenSM Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  3.834
  Допаѓања:
  30.276
  Пол:
  Женски
  Iskreno, bratot na decko mi voopsto ne go obozavam. Decko mi veli cesto pravel problemi doma i se karal za sitnica so roditelite, a 23 godini mu se na gazot. Zatoa izbegavam mnogu kontakt so nego, a i koga da se sretneme na carshija, mi ja vrti glavata, se pravi kako da ne me poznava. Pa taka da, nema shto poveke tuka.
   
 7. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  На повеќето од вас најверојатно ова ќе ви биде смешно, но мене ме загрижува односот помеѓу мојот дечко и неговата сестра. Не сум љубоморна, знам дека такво нешто е невозможно, но девојката ужасно ме нервира со нејзиното однесување. Се облекува како стриптизерка, секогаш разголена, објавува фотографии на фб каде што е полугола, а тој цело време и лајкнува, коментира, и кажува дека е преубава, презгодна... Кога и да појдам кај нив дома таа е со отворено деколте, а го имам видено и како зјапа во нејзините гради. Според мене ова однесување е непристојно и не треба така да се облекува пред брат и. Јас немам брат и не знам какви се односите со брат, но нивниот однос мене страшно ме нервира. Знам дека сигурно нема да ме изневери со неа, но го мразам тоа што ја гледа, а таа постојано е рассоблечена и патем, има огромни гради, за разлика од мене. Очајна сум :worried:
   
  На edna_malecka и zokipoki.1 им се допаѓа ова.
 8. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Дечко ми има една сестра и двајца браќа. Сестра му е мажена, а едниот брат женет имаат и по две деца. Со тој неженетиот брат се имаме сретнато два пати во минување здраво, здраво и толку. Несакам многу да се зближувам иако дечко ми вика ако сакаш ќе одиме на гости ќе те запознаам. Ама мислам дека е рано.
   
 9. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.043
  Допаѓања:
  17.126
  Има една сестра, мажена.. Во овие 5 години сме во сосема коректни односи. Жената си е доста воспитана како и брат и (fingers).
  Излегуваме заедно, сме биле на одмор, се слушаме често . Не сме се замериле до сега за ништо. Пу пу да не се подречам. :D
   
 10. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Може да добијам некое мислење за мојата ситуација? Дали е нормално што вака размислувам или нема потреба за грижа?
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.914
  Допаѓања:
  75.431
  Пол:
  Женски
  @one_girl Тоа што неговата сестра така се облекува не е во ред. Но, таа сепак му е сестра, тој не може неа да ја гледа на некој поинаков начин. Сте разговарале ли за тоа? Си му кажала ли што мислиш ? Јас сметам дека нема потреба за грижи, но добро е да поразговарате околу тоа и да си ги расчистите работите.
   
  На hermosa и one_girl им се допаѓа ова.
 12. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.860
  Допаѓања:
  11.236
  Пол:
  Женски
  Искрено @one_girl не е нормално што вака размислуваш.. Како ќе се облекува неговата сестра воопшто не е твоја работа... И не се сложувам дека треба да му кажеш што мислиш ... Што ќе му кажеш, слушај сестра ти се облекува како стриптизета и ми пречи што ја гледаш :rofl: Сестра му е и ќе ја гледа цел живот, и не на начинот на кој ти мислиш... Нема тука никаков проблем, освен твојата несигурност од атрактивна девојка а не можеш да разбереш дека во никој случај не си загрозена...
  Веројатно ќе се навреди ако му кажеш такво нешто и ќе се запраша што ти фали во мозокот, сестра му не може да ја смени ниту па да престане да му биде сестра оти ти сметаш дека носи преголемо деколте ..

  Овие бубачки ти се резултат на посесивност комбинирана со недостаток на самодоверба...
   
  Последна измена: 6 август 2015
  На stingray, Mr.X, Rose96 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. one_girl

  one_girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  161
  Пол:
  Женски
  Немам разговарано за тоа а и навистина сигурно би се навредил и би ја одбранил затоа што тие двајца се многу блиски, не дозволува ништо негативно да се каже за неа. А воопшто не е добро тоа што таа го прави, како да се обидува да го заведи сопствениот брат.. се преслекува пред него и секогаш, ама секогаш ги покажува скоро целосно градите. Навистина ме нервира и не знам како ќе издржам да бидам во нејзино друштво цел живот.. Немојте да ме направите злобна, само тоа е и за нејзино добро, според мене не е во ред да се биде таква девојка...
   
 14. kLem23

  kLem23 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Значи вака дечко ми има брат... Убаво се сложувавме пред некое време ,тој е помал од дечко ми секако и од мене.Не сум верувала дека некој можел толку да биде покварен во душата..Во последно време несака да ме смисли за жива а никогаш ништо не сум му згрешила,постојано зборува глупости за мене измислува некои работи,сака да ме раздели со дечко ми демек јас сум одела со друг,зборува грди работи за мене пред мајка му и татко му...Значи навистина незнам што да правам со дечиштето ми стана одбивен повеќе со него не правам муабет...Вистински ѓавол е :devil:
  Дечко ми секако на тоа не реагира само ми кажува да не се нервирам,тој на мене ми верува ми кажува да не се замарамме знаел каква сум(во врска сме 4 ипол години)...Инаку да спомнам дека дечко ми и брат му имаат ужасни односи па си мислам дека поради тоа е и таков со мене...
  Ве молам за совет навистина незнам што да правам ми иде да го задавм со сопствени раце :devil:
   
 15. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.143
  Пол:
  Женски
  @kLem23 mozebi i zaradi kavgi so decko ti sto ima e takov so tebe,i mojata zolva koga ke se skarase so decko mi sega veke maz mi pravese problemi iako mazena (mi pisese od lazni profili ili nepoznati broevi deka decko mi me izneveruva,vamu odel,namu..sto nemase vrska jas so nego odev skoro 10god pred da se zemime) plus taa si bese i mazena no toa e luge so kompleksi i pokvareni dusi ima po svetot.Neznam dali na tvojot iden dever roditelite mu veruvaat,na zolva mi nisto ne i veruvaa zaradi toa sto kradese od doma,od prviot maz izbega za drug,deteto si go ostavi..abe sto da ti kazam,Jas ja stavav na ignor a sto e najtragicno koga site i vrtat grb samo jas sum tuka,nemam dusa ni srce da bidam zlopamtilo ako ne za nea ater za vnukickata.Bi te sovetuvala da sednes i da zbores so brat mu na decko ti,i toa pred negovite roditeli,ili pak na samo samo so decko ti,sto tolku ima protiv tebe,ako gledas deka nema razbiranje stavi go na ignor.
   
  На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.354
  Допаѓања:
  5.297
  Mm ima brat koj e 7 god pogolem od nego. Imame i te kako korektni odnosi sekogas ni pomaga ni se naoga za cuvanje na maloto i toj i soprugata negova. Sekogas ama bas sekogas se tuka za dobar i iskren sovet. Si ideme zaedno na odmori vikendi i se razbira sekoja nedela rucece rakiicka smea i ubav provod. Lugeto se stvarno top gi pkcituvam kako moj brat i sestra
   
  На Rose96, sugarlips, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Имаме океј однос. Сестра му на дечко ми има 23 години и со мене е супер. Ме засака многу...и јас ја сакам..си разговараме често..излегуваме..се дружиме..смееме ..исто како со мајка му :)
  Не можам да се пожалам ..:) ептен фини луѓе и весела фамилија..
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 18. kLem23

  kLem23 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2015
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  И оваа е болна :D. И овој ми правеше лажен профил на дечко ми демек со друга пишувал па ми пратил разговор бев прмногу изреволтирана мнг бурно изреагирав тогаш свашта му изнакажав после тоа кога размислив со ладна глава си велам да попуштам да го заборавам тоа ама овој пак си продолжува по старо.
  Неговите му веруваат понекогаш,некогаш не премногу е разгален од нивна страна премногу е занесен по кладилници западнат е во мнг лошо друштво што и да му се каже ништо не прифаќа...За ова со дечко ми често разговарам ми вика да не се замарам да не му обраќам внимание ама овој пак најде нешто да ме извади од контакт незнам али мислам дека во ова дете нема ништо човечно целиот е од корист од овој оџак нема да чури.Во последно време воопшто и не разговарам со него.Се обидувам да не се замарам :)
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 19. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.457
  Допаѓања:
  154.979
  Пол:
  Женски
  @kLem23 лошата уста неможиш да ја затвориш ама можиш да ја занемариш. Ти си на еден начин и во „добивка“, да не речам, зошто дечко ти ти верува и очигледно е зошто има ваков проблем - нивните кавги.
  п.с. колку години е детето?

  ---
  Лично на темата, дечко ми има помал брат, не многу 2-3 години и прв со кој се здушив од неговата фамилија е со брат му, мн ми оди муабетот, мило дете е онака. ^_^
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Valerin

  Valerin Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.717
  Допаѓања:
  5.271
  @one_girl

  ''Ѕверењето'' во градите на неговата сестра, седењето во скут или пак честото пресоблекување еден пред друг, дефинитивно задираат во еден поинаков правец. Така да во какви год односи и да биле тоа не знам колку е во ред да се случува. Затоа мислам дека треба да го расчепкаш малку одоколу, чисто да дознаеш каков е нивниот однос всушност. Дали се сведува само на братско - сестрински, или сепак отишле чекор подалеку. Еве, не инсуинирам ништо, може сето тоа е само во твојата глава, но фактот што толку комплименти упатува на нејзина сметка, додека на твоја воопшто, бар според мене е мошне сомнителен и нејасен.

  Патем, никој не може да ме убеди дека еден маж од гледање во женско атрактивно тело бар еднаш не добил ерекција, ма што год му била доколку експлицитно предизвикува, голема е веројатноста да телесната реакција биде возвратена.

  Да не правам од мравка слон, ама да сум на твое место малку посериозно би се побавила со ова. Можеби има потреба, можеби нема. Но, дека за тоа постои повод, постои. И јас да сум на твое место исто би постапила.
   
  Последна измена: 15 септември 2015
  На kjukli и sjdgo им се допаѓа ова.