1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите односи со братот/сестрата на вашиот партнер

Дискусија во 'Врски' започната од Avokado, 25 јануари 2015.

  1. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    18 :) И јас на почеток имав супер односи со него,и погоре напишав неверувам дека некој човек може да биде до толку расипан..Незнам стварно што му е али за мене е болен. :D
     
  2. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    А пред тоа тие не се караја, неодамна почнаја кавги меѓу нив?
     
  3. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Уште од мали се расправале така ми кажувал дечко ми и расправата трае до ден денеска :)
     
  4. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.740
    Пол:
    Женски
    Ахам, јас мислев дека неодамна почна да има расправија меѓу нив па затоа ви се уништиле односите меѓу вас.
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. one_girl

    one_girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2015
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    161
    Пол:
    Женски
    Сигурна сум дека не отишле чекор понатаму како што рече, не е до толку ненормален од толку жени на светот да направи нешто со сестра му. Но, можно ли е да добива ерекција кога ја гледа во градите? Тоа ме плаши и ме прави страшно љубоморна.. Таа девојка ни еднаш нема облечено нешто што не го истакнува нејзиното деколте. Носи полни градници и ги затегнува прерамките до максимум па нејзините гради се скоро до вилицата. Секој ден истото, а живеат под ист покрив, секогаш ја гледа. Вреди ли заради нејзе да поднесувам толку нервоза, љубомора, што на моменти ми доаѓа да му раскинам? Не сакам да се разделам затоа што го сакам и ме прави среќна, но како да го надминам ова? Ако речам лош збор за неа тешко мене, вели дека таа му е сестра и секогаш ќе ја сака и поддржува..
     
    На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Клем единствената работа што ќе ти ја кажам е да го ставиш на тотален игнор брат му. Не греши душа да создаваш проблеми и раздори во фамилија каде што не си сеуште влегла. Не се знае сеуште со тек на време каде ќе те нанесе животот, и дали ќе им бидеш снаа или не.
    Има време кога да го мислиш овој проблем, што и верувам не е и некој проблем бидејки ја имаш почитта од страна на партнерот, тоа е доволно засега, штом од негова страна си сакана и почитувана брат му е безгласна буква во целава ситуација.

    Дете како дете, сеуште сте млади и овие раздори и критики се нормални во секој фамилија, гледај да си имате почит и љубов со твојот партнер, да се сложувате и да одите напред.... а во меѓувреме сите ќе созреете и нема да ги гледате овие работи со ист поглед како што ги гледате сега, а истото важи и за брат му.
     
    На kLem23 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kLem23

    kLem23 Активен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    277
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за мислењето.Се трудам да го ставам на игнор и мислам дека ми успева не се нервирам повеќе околу тоа :)
     
    На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Goody

    Goody Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има помала сестра од него 5 години.На почетокот супер се слагавме,она беше малечка па се срамеше многу,ама фина беше.Сега како што расте се повеќе и повеќе се занесува.Вака во живо пак се срами малце од мене ,ама ја аднав на инстаграм на фејсбук не ме прифати,којзнае шо и е..Ние сме заедно скоро 4 години,а она има 16 сега .Незнам што и е филмот ама почнува да ме нервира:@,мене тоа ми е непочитување да не ме прифати негде...Кога доаѓам кај нив на гости(кое се случува мн ретко,и двајцата студираме во странство па ретко се гледаме),само едно здраво и одма си се пика у соба мн е дива ,може муабет да ми направи нема да ја изедам:D:D:angel:
     
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Ниту ти си должна да ја дружиш ниту таа тебе да знаеш. Ти гледај си го дечкото и вашиот однос, има време за запознавање и за комуницирање со блиските, не брзај, се во свое време.
     
    На Goody му/ѝ се допаѓа ова.
  10. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    А зашто да мора да те прифати?
    Секој одбира кого сака да има на социјалните мрежи.
    Може не се осеќа блиска со тебе, што е логично затоа што ретко те гледа а и се гледа дека е срамежлива. Така да мислам да баталиш, нема ни ти зашто да се нервираш а ни она тебе :)
     
    На Summerlover, Umbrella22 и Goody им се допаѓа ова.
  11. Goody

    Goody Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Да,можеби имате право.Јас сум таа што има потреба она да ми посвети некое внимание.Незнам зашто,така се чуствувам.Но сепак е уште мала,и да има време:)
     
  12. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    Маж ми има двајца браќа (постари од него). Добар однос имам со нив. Едниот понекогаш ме нервира затоа што се прави многу паметен (не знам како јатрва ми го трпи). Другиот е многу поразличен од него. Ќе те сослуша, ќе те посоветува. Не се прави сезнајко како овој другиот.
     
  13. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Океј ни е односот со сестра му, со брат му не се имам запознаето пошто живее у странство. Кривоо ми е што не искачаме, иако со бившите искачал „фамилијарно“... Ако, нешто ми смета и се осеќам ниво подоле од бившите е баш поради тоа..
    П.с. Не у буквална смисла ниво подоле, мислам на тоа ако нешто мислам дека помалку добивам од негова страна е тоа... Ваљда дека скоро како да живееме заедно со неговите, па малку му е глупа идејата и у кафана да идеме сите заедно... Барем, се надевам..
     
  14. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има брат постар 3год,и во океј односи сме. Излегуваме викенди заедно,тој со девојката ние двајцс и супер е.
    Е сеа,пред 4год ми се пушташе и он и сегашниов дечко (браќа се нели) и многу беше упорен и убеден дека јас треба со него да бидам,не со брат му!
    Поради ова избегнувам да сум насамо со него и не се зближувам со него,но од чиста култура му правам муабет :)
     
  15. Eleonoraaaaa

    Eleonoraaaaa Нов член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    e vaka kako shto vidov povekjeto se falite so sestrite ili brakjata na vashiot decko ama jas sakam da spodelam neshto so vas znaci so sestrata na deckomi bev vo super odnosi ushe od vtoroto gledanje so deckomi bevme site zaedno sobrani znaci nemasshe den da ne ispadneme site zaedno dase druzime ona so deckoto i drugari so zenskite site se sobirame bevme mn bliski ideshe kaj mene jas kaj nea si zboruvavme za se i seshto isp na kafe top ni beshe ama posle 4meseci eve ispadna eden problem so koj premnogu pa darecam i celosno se odalecivme edna vecer site bevme pijani deckoto nejzin vozeshe bidekji deckomi mn beshe pijan go ostavivme doma i dodeka sestrata negova go noseshe pod raka do doma jas sedev pozadi i on mene mise pushtashe ijas bev pijana ama sepak mnogu svesna sum vo pijanstvo me pofakjashe jas se trgam okey se trgna toa go premolciv ama sepak tolku nezgodno mi beshe shto odluciv da premolcam na si rekov ako sleden pat se povtori istoto od negova strana ke moram da mu kazam barem na deckomi sepak za negovata sestra se raboti dobro pomina nekoe vreme mesec
    mesec ipol bev na slava kaj negovite doma se zadrzavme do docna do sabajleto deckomi rece neka te odnese on i taka nakaj tebe zivee da ne idam jas da spijam na rabota sum okey jas predniv lrifativ ama sepak znaev bev sigurno deka ima povtorno prilika i deka pak kese sluci istoto mu pishav na fb poraki aj ti odnesi me pakesi posedime kaj mene on nemozam mise spie okey zaminav samo shto ne ispratija dokola se kacivme zaminavme samo shto trgnavme on prviot zbor mu beshe moze lidate prasham nesto ama da ostane pomejgu nas jas m rekov ne nesakam da zboruvam ladno e odnesime doma on povtorno istoto beshe pijan i togash ama ne do tolku epten i pocna dame fakja sedev napred donego se trgav muvelev shto pravish on povtorno i na kraj koga zastana vobliznina kaj mojata kukja nrme pushti dasi odam sakashe dame smuva jas muudriv shamar ja otvoriv vratata go izbutkav isi zaminav neznaev shto da storam i nakraj zbpruvav somajakmi i odluciv damu kazam na deckomi mu kazav see posle 3den i zborevme on odluci dagi vike i dvajcata na nekoe tivko mesto podaleku od lugje i sve da i kazam i kazav se ostanav sama so nejze vokola ostanatite nadvor vea ikazav ona nishto nemi rece samo falla shto mi kaza iskoci od kola i muse frli nemu go shamarashe go udirashe gi raskacija ona placeshe kako malo dete sepak 3ipol god zaedno bile beshe mn povredena a mene najvekje mi beshe teshko shto morav da i kazam i do denes eve 1nedela i povekje od koga se sluci toa jas se kriv zoshto i kazav mi beshe mn zal sepak mn se povredi a i od moja strana ne e lesno da kazesh takvo nesto na nekoj no moram a i predhodno koamu kazuvav na deckomi ona mu go fanala tell i site poraki gi procitala i vekje znaela samo trebashe potvrdam jas znaci ete poradi toa toj glupakot shto napravi napravi se smirija ama sepak ete sega jas samata nasebe se smetam za vinovna bidekji toj e kukavica ne priznava deka bil pijan idekase sluci ne deka me nakrivija ili neka nemi veruvaat ostanatite ama problemot e toa shto posle seto ova jas so nejze se odaleciv i mi zal mn poradi toa bidekji stvarno kako sestra ja zasakav ama ete sega neznam kako da postapam ne odam ni kaj nego porani nejze mozebi neskaa dame gleda vekje kaj nejze i zatoa nesakam nida ofam ofbivam koga mivika deckomi neznam abash mn sakam da bide se kako porano dabideme povtorno mn bliski akko shto bevme bidekji nikogahs enmi zgreshila kako licnost a i jas nesum i zgreshila greshka napravi deckoi shto koga beshe pijat toa pokusha dago stori ve molam pishete mi shto mislite vie dajte mi nekoj sovet kako dase spravam so ova falla vi odnapred pozz :)
     
  16. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.947
    Пол:
    Женски
    одлично се слагаме, си помагаме, некогаш знае да биде напорна, свесна сум дека понекогаш и јас се понашам разгалено, ја чувствувам како сестра. Само искреноста може да вроди долготрајни односи, доколку не се цени, не вреди ниту да се обидувате.
     
  17. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    Одлично се слагаме.
    Зрела и воспитана девојка.
    Секогаш пријатни разговори, за многу нешта имаме слични или исти размислувања. Ме бара ако и треба совет или било што и јас нејзе исто. Понекогаш знаеме да заглавиме на телефон и по половина час. :D Пиеме кафиња, се дружиме.
    Мислам нормален е овој однос за толку долга врска.
     
  18. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    50.023
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има брат, но многу ретко конуницираме едвај ако треба нешто да се прозбори. :D
    Зошто е така не знам точно мислам бидејќи и двајцата сме срамежливи можеби заради тоа, но од негова страна не знам како е.
     
  19. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Дечко ми има сестра. Помала од мене 4 г. Сега за сега добро се сложуваме.
    Многупати знае да застане на моја страна и да рече на брат и дека не е во право.
    Е сега едно е со некој да поминеш саат два, па сосема друго е да живееш во иста куќа.
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Маж ми има брат.
    Одлично се согласуваме.
    Супер другар е.