1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите чанти

Дискусија во 'Слики' започната од LoVeR, 14 јули 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Ајде да видиме девојки колку ги имате,па можете да ставите и некоја слика од вашите омилени,има многу теми во кои се ставаат слики од вашите модни дидатоци,парчиња облека па зошто да нема и за чанти....
  Еве неколку слики од моите омилени чанти...
  Guci

  Versace


  Oваа чанта за на плажа ми ја купи дечкото пред некој ден(да се пофалам) ;)

  Секако можете да ставате слики и од вашите помали чанти,пликчина, и сл.

  Значи првите две чанти на Guci и Versace не се оригинални (да не се фалам)
  Се молат феминките да не пишуваат оф-топици,доколку сакаат да знаат од каде е одредена чанта да прашат преку лп и доколку некоја им се допаѓа да стиснат лајк.

  Темава е одобрена од модераторот
   

  Прикачени фајлови:

  • 0714111718-01.JPG
   0714111718-01.JPG
   Големина на фајлот:
   305,6 KB
   Прегледи:
   4.826
  • 0714111718-00.JPG
   0714111718-00.JPG
   Големина на фајлот:
   301,7 KB
   Прегледи:
   4.821
  • 0714111719-00.JPG
   0714111719-00.JPG
   Големина на фајлот:
   253,5 KB
   Прегледи:
   4.821
  • 0714111655-00.JPG
   0714111655-00.JPG
   Големина на фајлот:
   316,8 KB
   Прегледи:
   4.822
  • 0714111733-00.JPG
   0714111733-00.JPG
   Големина на фајлот:
   249,6 KB
   Прегледи:
   4.822
  На Difficult, danniela5, Ammy.Lee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.172
  Допаѓања:
  47.146
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Имам уште неколку во плакар ама тие не ми се нешто нај па затоа не ги ставив :$ :)

  А да, на втората слика последната чанта ми е од Америка :angel:
   
  На Wild-GirL, kiki200, Beauchamp и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Овие ги имам околу мене. Останатите се на друго место, али ме мрзеше да одам да ги сликам.. :)




  :*
   

  Прикачени фајлови:

  На Oscar Lady, Stefiks, eloves и 9 други им се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Да почнам со розовите :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 006.jpg
   Picture 006.jpg
   Големина на фајлот:
   294,9 KB
   Прегледи:
   3.879
  • Picture 007.jpg
   Picture 007.jpg
   Големина на фајлот:
   251,9 KB
   Прегледи:
   3.876
  • Picture 008.jpg
   Picture 008.jpg
   Големина на фајлот:
   321,7 KB
   Прегледи:
   3.878
  • Picture 009.jpg
   Picture 009.jpg
   Големина на фајлот:
   201,9 KB
   Прегледи:
   3.877
  • Picture 011.jpg
   Picture 011.jpg
   Големина на фајлот:
   242,3 KB
   Прегледи:
   3.877
  На Ammy.Lee и LoVeR им се допаѓа ова.
 5. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Потоа во други бои
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 010.jpg
   Picture 010.jpg
   Големина на фајлот:
   165 KB
   Прегледи:
   3.868
  • Picture 013.jpg
   Picture 013.jpg
   Големина на фајлот:
   222 KB
   Прегледи:
   3.868
  • Picture 014.jpg
   Picture 014.jpg
   Големина на фајлот:
   275,5 KB
   Прегледи:
   3.868
  • Picture 002.jpg
   Picture 002.jpg
   Големина на фајлот:
   262,5 KB
   Прегледи:
   3.868
  • Picture 012.jpg
   Picture 012.jpg
   Големина на фајлот:
   255 KB
   Прегледи:
   3.868
  На Ammy.Lee и LoVeR им се допаѓа ова.
 6. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Ајде една групна фотографија од остатокот што успеав да го пронајдам низ џунглава :D
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 001.jpg
   Picture 001.jpg
   Големина на фајлот:
   271,6 KB
   Прегледи:
   3.873
  На Ammy.Lee, crazylady и LoVeR им се допаѓа ова.
 7. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 8. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  511
  Две пликчиња што многу си ги сакам :inlove: посебно тоа од змиска кожа :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 119.JPG
   Picture 119.JPG
   Големина на фајлот:
   40,7 KB
   Прегледи:
   3.587
  • Picture 168.JPG
   Picture 168.JPG
   Големина на фајлот:
   112,6 KB
   Прегледи:
   3.589
  На Oscar Lady, butterfly33, Wild-GirL и 9 други им се допаѓа ова.
 9. smiley-32

  smiley-32 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  511
  Уште една ташничка :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Picture 119.JPG
   Picture 119.JPG
   Големина на фајлот:
   50,4 KB
   Прегледи:
   3.480
  На LoVeR, crazylady и lackygirl им се допаѓа ова.
 10. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  Малку блеска од блицот ама темно сив сатенски плик :D
   

  Прикачени фајлови:

  • proba 4-tile.jpg
   proba 4-tile.jpg
   Големина на фајлот:
   115,4 KB
   Прегледи:
   3.434
  На Wild-GirL, firequeenn, Barbie-mwa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Сакам чанти...Во Бугарија имам останати 3-4, тука имам исто толку, но таа која ми влегува во употреба моментално и најчесто е ранецот од бебешката количка. Све си ставам внатре, така или иначе никаде не одам без бебуша :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 12. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Новата :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC00766.jpg
   DSC00766.jpg
   Големина на фајлот:
   117,8 KB
   Прегледи:
   1.358
  На LittlePinky, whit3.cat91, Simona.95 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.097
  Пол:
  Женски
  Ги имам многу, пошто ги обожавам.
  Еве неколку мои чанти:


  Малечка чантичка, која ми е многу практична.



  Една од поновите чанти, ја купив заедно со кафеави чизми. Отстрана е кожна, а средината е превртена кожа.


  Оваа ми е најновата чанта од Doca. Бојата е неопределено црвена, кон розево (и јас сама незнам каква е бојата :lol: )...


  Оваа е една од постарите чанти, од пред две-три години. Најпрактична и се ми собира во неа. Најизносена од сите чанти ми е.
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.JPG
   2.JPG
   Големина на фајлот:
   114,2 KB
   Прегледи:
   1.325
  • 3.JPG
   3.JPG
   Големина на фајлот:
   220,8 KB
   Прегледи:
   1.326
  • 4.JPG
   4.JPG
   Големина на фајлот:
   246 KB
   Прегледи:
   1.326
  • 5.JPG
   5.JPG
   Големина на фајлот:
   173,7 KB
   Прегледи:
   1.327
  На anuskaNESTLE, Wild-GirL, Doozy и 6 други им се допаѓа ова.
 14. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Ова ми е најновата ташна.

  [​IMG]
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 15. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Нешто без кое неможам ги имам многу оваа ми е омилена
   

  Прикачени фајлови:

  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Eве и друга моја чанта |( :D


  Што убава позадина има ..... ;)
  Стара е 1 год. и е купена во Скопје во трговскиот ..
   

  Прикачени фајлови:

  • canta.jpg
   canta.jpg
   Големина на фајлот:
   51,8 KB
   Прегледи:
   985
  • canta2.jpg
   canta2.jpg
   Големина на фајлот:
   56,5 KB
   Прегледи:
   986
 17. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.988
  Не е чанта, мини-чантиче е :rofl:
  Во него се чуваат ситни парички, ама со посебно значење е :wasntme:
  Подарок од драгата феминка Хипи срцката :D
   

  Прикачени фајлови:

  • P7100826.JPG
   P7100826.JPG
   Големина на фајлот:
   106,6 KB
   Прегледи:
   918
  На LUCERKA, baguf4e, Lux и 7 други им се допаѓа ова.
 18. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  :o :( Ова ти го крадам, таман ќе ми одговара со штиклите нови :wasntme:

  А еве ја новата ташничка и воедно првата мала која ја имам

   

  Прикачени фајлови:

  • Photo0013.jpg
   Photo0013.jpg
   Големина на фајлот:
   171,5 KB
   Прегледи:
   817
  На crazylady, Go-Girl и guguence им се допаѓа ова.
 19. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  :|
   

  Прикачени фајлови:

  • Tasna .jpg
   Tasna .jpg
   Големина на фајлот:
   365,3 KB
   Прегледи:
   705
  На pamelche и Hipica им се допаѓа ова.
 20. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.030
  Денес си ја купив :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • rrr.JPG
   rrr.JPG
   Големина на фајлот:
   65,2 KB
   Прегледи:
   594
  • sss.JPG
   sss.JPG
   Големина на фајлот:
   76 KB
   Прегледи:
   594
  На Oscar Lady, anuskaNESTLE, jloves и 9 други им се допаѓа ова.