1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  Ајде и јас малку да се направам фраерка,па да кажам една тема.... :D ....се зезам...додуша листајки по темите не налетав на ваква ...па си велам дај да видиме нашава Македонија какви прекарчиња за своите гулапчиња си измислила.....

  Имам врска 4 годишна и веке 2 години,незнам што му бидна на дечко ми почна да ме вика BUCI
  На почетокот му префрлав за тоа ама сега што да правам,ми стана интрересно па и јас некојпат го викам така....
  ама кога знам и малку повеке да се разлигавам го викам и бебушко......

  па ајде девојки,кажете ги вашите љубовни прекари,верувам дека има доста интересни...... :D :D :D
   
  На angelche16, Monii4eto и Vik-to-ri-Ja им се допаѓа ова.
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Се нервирав едно време дека ми викаше ај плавуша си простено ти е .. и ми вика е сеа намерно така и плавушиче :lol: :lol: .. Маченце , злато , па и говедо-говедце .. зависи од тоа што му кажувам :P .. лепото , срценце :D
   
 3. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  463
  Допаѓања:
  81
  мачоррр....хаха :lol:
   
 4. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  sonce,duso,milicko,tunte(od baknez-daj mi cunka-cunce-tunte i se zavikavme tunte) :lol: ljubov moja,ljubovce i uste mnogu drugi..nikogas ne go vikam po ime :D
  koga me nervira go vikam svinjo :lol:
   
  На peas и Vik-to-ri-Ja им се допаѓа ова.
 5. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Е со дечко ми ние си викаме муцке,муце,од почетокот на нашава врска еве и сега уште,и мислам дека до крај,ама не знам како ќе се одвикнам нонстоп така да го викам,некако ми е срам пред неговите :oops: :D Инаку го викам и теле :D сонце,а тој мене најчесто златна и толкууу :D Само по име не :lol:
   
 6. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Интересна е темава во секој случај :D па ние си употребуваме повеќе изрази, зависи каков е периодот и во кој момент кажуваме, на пример најчесто јас го викам мило, а тој мене сонце и бебе. А иначе си го викам често и теленце, а он мене чавче :D и ред други...... :D
   
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  Сонце, злато, љубов моја и сите деминутиви од овие зборови, а кога ме нервира го викам ѓубре и преварант :D
   
  На topceto му/ѝ се допаѓа ова.
 8. kejsi

  kejsi Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  132
  Допаѓања:
  36
  emi jas samo ubavite prekari si gi kazav a onie losite ne....
  koga ke me iznervira go vikam....svinjo i glupander.... :D
   
 9. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Хахааа...интереснооо...јас сум си секогаш екстремна ..па така најчесто го викам љубовче,сонце, злато, зверче :lol: ....исто така ми се обраќа и тој, ама сега веќе година дена и повеќе можеби се викаме бубу, буби, бубичка :lol: ...кога ме нервира ....несакам некој да ме чуе... :oops: го**о најчесто...копиле, гнса...катастрофа сум, многу вреѓам :oops: :lol:
   
 10. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  А за ајкулче мое сте слушнале? :lol:
   
  На mirandakerr14 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.910
  Допаѓања:
  32.513
  Пол:
  Женски
  На дечко ми најчесто му се обраќам со срцко,душичке,сонценце,колаче,а тој мене ми се обраќа со срцко,злато,шеќерче.
   
 12. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  :D Ајкулче :D :up: веројатно дечко ми така да ме нарече би му се налутила, ама интересно звучи а може си го заслжила прекарот :D :D ;)
   
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: Не, не, не ми имаат мене така речено. Него другарка ми си купи телефон на старо, а човекот имаше заборавено и пораките да ги избрише и туку читаме во пораките АЈКУЛЧЕ МОЕ :lol:
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. aleksandra84

  aleksandra84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  7
  <a href="http://ticker.7910.org/eng"><img src="http://ticker.7910.org/as1cHjn0g410000MDUwNDBsfDAwMDIyM2R8eW91ciB0ZXh0.gif"></a>
   
 15. Melanie

  Melanie Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  556
  Допаѓања:
  87
  On me vika Bebus,Mace,Maco a u posledno vreme i Simke bre haha a ja nego Roki ova za zaebancija,a inac go vikam Srce,Mackooooo,Budalce,Budalo edna(ova koga se karame) i drugi izrazi ne koristime aaaaaa pred nekoe vreme me vikase i SEHEREZAD haha ke go ubiev :lol:
   
 16. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.710
  Допаѓања:
  150.489
  Блазе тебе што те викал Шехерезад,мене Надиде ме вика... :?
  Денес му се обраќам со неговото целосно име.Лута сум му!
  Инаку,мацо,маче,бебо,грицко,мицко,а јас...а јас не сум љубител на лигавење,па го викам нагалено од нагаленото на неговото име,ме разбравте верувам... :D
   
 17. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Наместо срце го викам срцо :D Најчесто така... Повеќе прекари има за кога ќе му се налутам, тогаш опасно вреѓам :lol: :lol: :lol:
   
  На Ljubopitnataa77 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. gerber

  gerber Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  4
  Многу и не испраќам љубовни порки не дека не сака или дека нама на кого најчесто тоа сака да го кажам кога сме заедно мисла дека поголем ефек има тогаш. Мислам дека порака како порака и нема многу да му значи кага ке ја испратам како само е текст кој ке го прочиташ и толку.... ;) ;) ;) ;) ;)
   
 19. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  zlato,zlatic,debela(iako sum daleku od toa) :lol:
   
 20. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.777
  Допаѓања:
  131.179
  Невеста и стопан :D
   
  На MarchelineAmaru, bravegirl и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.