Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  таралче, сврделче, срце, запче... :lol:
   
 2. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  Сонце, злато, бебиче, мило, мачулче, душиче, лепота, бебо, бебичко и сите изведени од овие :D Во последно време си се викаме сточе :rofl: Кога ќе се скараме се викаме на име - тоа е најнавредливо во нашава врска :lol:
  Ѓубренце мое ми е тој :)
  Инаку.. и пред моите и неговите си се викаме злато/сонце и сл. Ич не ми е гајле 8)
   
 3. streeelec

  streeelec Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  6
  Буци иако ни тој и јас сме добро граден 8) и :rock:
   
 4. Knightley

  Knightley Активен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  0
  аххах во почетокот на врската се викавме циган и циганка . потоа бебе . буцко , јас го викам говедо кога ке ме изнервира, гомце , он ме вика малечко јас него големо ( не дека е нешто поголем од мене ) , љубави душо и така :D :inlove:
   
 5. Te.Ic

  Te.Ic Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  20
  Тој мене: лепотице, буценце, принзецо, лигушка,срце,бебенце
  Јас него: смотко,глупчо(коа ме изнервира и коа ме мрзи да се лигавам :rofl: ) сончко, срценце, бебушка....
   
 6. sparklegirl

  sparklegirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2012
  Пораки:
  154
  Допаѓања:
  29
  срце, злато, коњче, пони (бидејки се лутеше кога го викам коњче), душичка, маче и сите мили животинчиња
  он мене:врапче, глувче, штурец, маче, буце
  инаку мама и тато и до ден денеска си се викаат на галено, никогаш на име, мама го вика тато буце а тато мама кукле :D
   
 7. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  2.480
  Пол:
  Женски
  ку*е :lol: љубов,срце,билдерче, душо,џирегче,лепото,honey,....
  и други ама не ми текнуваат сега :D
   
 8. MaCa-Swiss

  MaCa-Swiss Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  959
  Уште на почетокот се завикавме Бабе, и тоа ни остана навика :D Кога сме сами- Бабе, пред други- Бабе, и така :rofl:
  Понекогаш се викаме Мујо и Фата, Маче, Сонце, Злато, и такви „слатки“ прекарчиња :D
   
 9. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.533
  Пол:
  Женски
  сонцика, мафинче, прасе, цуци буцика, срцка, злато, пуфкица... :lol:
   
 10. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Срце, муце, душо секојдневни ни се, поточно универзални :lol:
  А, некогаш кога ќе одлепам знам да му речам педер :rofl: А, тој мене кукле :lol:
   
 11. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.395
  Јас него: Мацол, Мешковски, куци-буци-цуци, срце, сонце и сл.
  Тој мене најчесто Мачке :)
   
 12. zaljubena18

  zaljubena18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 септември 2013
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  139
  златуфче, срцуфче, маче, бебе, бебуфче, цицле и сл.. :P :rofl:
   
 13. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  Немаме нешто уникатно, најчесто срце, душо, honey... Јас него најчесто маче, а кога ме нервира станува и куче, кучка, бише... :lol:
   
 14. SiMpAtIcNaTa

  SiMpAtIcNaTa Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2010
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  125
  Јас него аморе и душа, многу ретко мајмун :) а он мене стандард теленце :)
   
 15. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  душо,мило,злато,златце,слаткичко, а пред народ по име, а некогаш и заборавам и му викам душо :D
  а кога се караме или лутиме ништо не си викаме само молчиме...а кога сме скарани и се расправаме и треба пак да се смириме тогаш по име... он често ми вика ,,де бе беки саа ,, и објаснува хаха а иначе не сме се навредувале таака со грди зборови...еднаш му кажав бурсук па ми се наллути и веќе не му кажувам така :D
   
 16. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Златичко,злато,душа,душичка,буби,бубенце,срце,срценце итн....
   
 17. UltrasGirlMKD

  UltrasGirlMKD Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 март 2014
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  27
  Љубави,душо,миличка дур и кога е налутен .. А јас најчесто си го викам прасе или бебушко :lol: :inlove:
   
 18. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Од пред некој ден ме вика Бамби , сум го потсетила со окцињата на Бамби кога направив една фацичка . И што да ви кажам од пред некој ден 24/7 се топам... Па никој не ме викал поубаво ! :inlove:
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 19. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Бебуш :lol: :D Хахах некако најубаво ми е така ...
   
 20. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.406
  Пол:
  Женски
  Хаха јас него мали и шекерче а тој мене мала и мачее :D
   
  На sakajteme му/ѝ се допаѓа ова.