Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. Tikvice

  Tikvice Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Он мене тиквичка а јас него сонце така си се викавме :(
   
 2. The-fallen-one

  The-fallen-one Активен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2014
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  39
  Ме вика душо,а на другарите на заебанција им вика еве ја жена ми
   
 3. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Злато, срце, буби, душичка и уште многу други.
   
 4. wonderful1

  wonderful1 Активен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  31
  душо, малецко мое, слаткиш ... :D
   
 5. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  673
  Допаѓања:
  2.507
  Пол:
  Женски
  хихихи сеуште ги нема си велам за брзо и јас ке се пофалам тука
   
 6. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Тој мене Маша, јас него Медвед :lol:
   
 7. Daddy's Girl15

  Daddy's Girl15 Активен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  Срценце , срцок, штрумфета, лепотичка, секси , пингвин ...
   
 8. Melita-te-saka

  Melita-te-saka Активен член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2014
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Господин и госпоѓица:l:
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.799
  Допаѓања:
  90.325
  Пол:
  Женски
  Он мене срце, злато,кутренце,:l: јас него цела зоолошка градина :rofl::rofl::inlove:
   
  На Umbrella22 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  976
  Допаѓања:
  2.645
  Пол:
  Женски
  Јас мило,а он душо моја:l::lol:..
   
 11. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  722
  Не е еден многу се , еве неколку-душе , бебис,ангече,маче
   
 12. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.209
  Допаѓања:
  114.096
  Пол:
  Женски
  Пред други луѓе на име, на само коа сме срцка и душо
   
 13. Katry

  Katry Нов член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Гиленце,златна,мадам :inlove:
   
 14. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.242
  Допаѓања:
  25.309
  Пол:
  Женски
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.356
  Допаѓања:
  47.874
  Пол:
  Женски
 16. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Мачориште.
   
 17. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  813
  Допаѓања:
  4.306
  Пол:
  Женски
  Слатки, шифрирани верзии од нашите лични имиња, но само за "интерна" употреба. А кога сме во друштво на други луѓе се викаме на име. :inlove:
   
 18. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  3.366
  Bone Machine
   
  На Valentina.Vaki му/ѝ се допаѓа ова.
 19. honey...21

  honey...21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Bebush i srculence
   
  На Happy_Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  303
  Jas nemam bebence , dusicka ili slicno , com Ke go imam Ke vi pisam hahaha