Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. Happy_Girl

  Happy_Girl Нов член

  Се зачлени на:
  1 март 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  kako kje ni dojdi...jas nego pocesto srcko i zlato,toj mene dusicka zlatna,srce,ljubavi.....a koga me nervira idiotce :P:l::inlove:
   
 2. Mhhm

  Mhhm Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 декември 2014
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  Јас него даде, дадич, денде, а тој мене срц, срцка или насамо пи*е :lol:
   
 3. irenadaniel

  irenadaniel Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  1.326
  Пол:
  Женски
  Me interesira koj e vasiot stav za ovie raboti jas dodeka bevme vo vrska so soprugot si vikavme i muce i srce i od kako se zedovme isto no po raganjeto na deteto nekako gi snema tie zborovi koj iskreno mi nedoatigaat nekogash sega mazotmi se zapnal zeno me vika:))) duri smesno mi e
   
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.297
  Пол:
  Женски
  И да бидеш среќна што не те вика муце, најглуп прекар е :D
   
  На buba4e89, kukla21, Elena69221 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.374
  Ние на пр. си имаме прекари кои само ние си ги знаеме и по дома така се довикуваме
  ама немаат врска со цуце, муце...

  Надвор ич не ми изгледа убаво тоа срце, љубави, злато, mwa,mwa...лигавешки

  Да се дополнам, извинете...
  Ова цуце-муце не ми излгеда убаво од некои си лигли кои ги знам дека мажот и е рогоносец, елен-лопатар а надвор цуце-муце...или дома јаде ќутек декој ден а надвор се лапаат како вчера да се запознале..
  Е токму од оваа причина, но не значи и дека постојат луѓе кои тоа им е внесено во секојневие и им е најнормално да се ,,галат,, и јавно
   
  Последна измена: 30 април 2015
  На kjukli, Umbrella22, VladeMila и 3 други им се допаѓа ова.
 6. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.559
  Допаѓања:
  247.742
  Пол:
  Женски
  Јас сум 9 год во брак и не памтам маж ми да ме нарекол жено или пак по име.Имам прекар и со години ме нарекува по него,дури и пред гости.Незнам како тоа им звучи ним ,но ние дома се навикнавме на тоа .дури мислам ако ме нарече поинаку не би се свестила дека по мене вика.Но тоа е далеку од срце,цуци и слично.
  Не гледам причина зошто по стапување во брак или добивање деца ваквите навики да се прекинат.
   
  На kjukli, kukla21 и referentka им се допаѓа ова.
 7. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.389
  Пол:
  Женски
  Јас маж ми го викам сонце, сега и син ми го викам сонце и двајцата се вртат на сонце:D
  Секогаш пред спиење му кажувам на маж ми дека го сакам, без разлика дали сме се скарале или колку и да сум лута, тоа е нешто што цел живот ќе го правам. Знам дека ќе се разбереме, лутината ќе помине и без разлика на се, на крајот на денот сепак се сакаме.
  Може некому тоа му е лигаво, ама еве веќе 10 години така функционираме и нас така ни одговара.
  Они се моите сонциња, ги сакам и сакам тоа да го слушаат секој ден.
  :sun:
   
  На мкд98, Ana Chio, kjukli и 20 други им се допаѓа ова.
 8. jacqueline.s

  jacqueline.s Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  2.530
  Допаѓања:
  11.037
  Пол:
  Женски
  Мене ми вика 'женче', понекогаш, и не ми смета... што знам, ваљда до навика е. Јас му викам 'сонце', ама искрено, на име ретко се довикуваме... дури чудно ми е :)
   
  На blackangel22 и MilaP им се допаѓа ова.
 9. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  83
  Пол:
  Женски
  Сонце , на моменти мендо, љубов, среќо
   
 10. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.488
  Допаѓања:
  47.247
  Пол:
  Женски
  Единствени ни се и уникатни така што тие остануваат само меѓу нас :P
   
 11. Samara Morgan

  Samara Morgan Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2014
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  114
  Пол:
  Женски
  ние си викаме пуфка, цуфка, муце, душиче, душа... а кога едниот од нас многу збора следува прекарот БУМБАР... ама сепак најчесто е ПУФКА..
   
 12. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Маци или маче, он понекогаш знае и срце да ми каже
   
 13. MarSekovska

  MarSekovska Активен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2016
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  95
  Пол:
  Женски
  тој: бебе , сонце , дрво , гранче , Џеврие , душа , невесто , мало , кравичка , клето , женичке , bitch , сатана и мн други :inlove:
  јас: к*ре ,Секула , желче , бебуш , крофна , душичка , срцко итн. :inlove:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.887
  Пол:
  Женски
  Наjново ни е брат :D
  без разлика коj на коj вика
  "Еj брат шо праjш?"
  - "Еве брат низ дома"
  :D
  Кога ме нервира му викам коњ, а он мене тиква :D
  Aма ова за насамо, а пред другите злато, мило или мече
   
  На Shalitra, MarSekovska и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.705
  Пол:
  Женски
  Хахаха и ние си имаме прелази , сега по најново на мм од работа и дружба со другарите со кои мегусебно се викаат "брат" на грешка и мене ми вика "брат" инаку најчести ни се : тој: цици , мици , мече , срце , крофна , Чу ( скратено од кратенката на моето име плус од ПикаЧу ) , а јас : цуц , буц , мицо , душо , срцко , цуцко , муце .. А кога сме си нервозни и лиги еден на друг , на цело име и презиме се викаме хаха е тек тогаш нешто није у реду хаха
   
 16. Ana Chio

  Ana Chio Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2015
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  200
  Пол:
  Женски
  тој - бубле , бебле , нане , нусе , нуска , срце
  јас - златичко , бебе , срце , сонце , жапче понекогаш папагалче ама се лути и ме кара (ми вика немој пред другари да ти се испушти ке те шлакнам хихи)
  кога се караме јас него со цело име и тој мене со цело име и кога му докажувам нешто нервозна му се обракам со пријателе хахаха .
   
  На Vitaly и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. Valentina.Vaki

  Valentina.Vaki Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2013
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  568
  Пол:
  Женски
  Јас : срце,мило.
  Он: мило,миличко,сонце,нане,невевче,шенче :D ( демек од шенка колозова а,зашо... неам поим)
   
  На Shalitra му/ѝ се допаѓа ова.
 18. njovanoski

  njovanoski Нов член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Машки
 19. Petra777

  Petra777 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  28.992
  Пол:
  Женски
  Немам :shake:
  Неќам лигавења.
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.391
  Допаѓања:
  104.782
  Ѓубре - јас него, он мене - бубу, нели малото мече од Јоги зошто он бил како Јоги и тогаш јас сум Бубу и зато ко ќе го мрзи да мисли и ме остава јас да одлучам ми вика фраза шо ме нервира: ''You do you Bubu'' :lol: |( Зато јас сум крајно романтична и го викам ѓубре. :inlove:

  пс. кога неќиме да се нервираме се викаме „брат“ или „чоек“. Знам дека умираме од романтики. Знам, знам.