Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. Ицолгудбејбе

  Ицолгудбејбе Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2015
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  1.116
  Пол:
  Женски
  Бонита -он мене :doh:
  Мачор- јас него :)
   
  На sj *O*, Gosh и Summerlover им се допаѓа ова.
 2. Vitaly

  Vitaly Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  3.873
  Пол:
  Машки
  Мене не ме бидува да давам прекари па таа ми дава јас ги копирам нејзините па тие ги употребувам, дури не ги памтам сите... :rofl: Маченце, бебе, пољаче, мече... :rofl: :inlove: :l:
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 3. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.075
  Допаѓања:
  2.899
  Пол:
  Женски
  цуци - он на мене
  сноб- јас на него
   
  На Cinderfakinrella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.405
  Пол:
  Женски
  Duck! јер се римује со Fuck Duck хаха :D

  А, инаку во понармални прилики: сонце, љубов или едноставно по име :)
   
 5. lovely97

  lovely97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  708
  Допаѓања:
  9.075
  Пол:
  Женски
  Тој мене мече,меченце, дури некогаш глупо ми падне пред народ така да ме вика, а јас него по име, си има скратено име и не давам прекар.
   
 6. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  17.589
  Љубовни прекари :doh:
  Тоа ми е баш лигаво, не е во мој стил
   
  На poenta и Aleksandar1212 им се допаѓа ова.
 7. Sweety55

  Sweety55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2011
  Пораки:
  181
  Допаѓања:
  413
  Пол:
  Женски
  Само кога ме нервира го викам по име.
  Инаку не го викам, сам си доаѓа :wasntme:
   
  На Frosin4e му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  1.248
  Пол:
  Женски
  буцко, слонче, гулапче, зајче,дебелко ( си бев буцка, веќе не сум ама прекарот си остана ) :D
   
 9. Change.

  Change. Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 декември 2015
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  399
  Пол:
  Женски
  Буци, маченце, прасе, злато, сонце, милион се
   
 10. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  637
  Пол:
  Женски
  Мило , злато ...
  А кога ќе ме изнервира џукела...
   
 11. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  9.270
  Пол:
  Женски
  јас на него : кјут бој , мечуле ,бебуле .. (знам дека звучи смешно ама мене ми е кјут :rofl:)
  дм : убавице ,принцезо , костурче .....
   
 12. Damata so marama

  Damata so marama Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2015
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Он мене : Среќо
  Јас нему : Љубов
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Маж ми мене срце мое,срниче,медена(кога е лут на мене ме вика по име)
  Јас него злато мое,сонце,љубави
   
 14. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  5.515
  Тој ме вика бебенце,бебо, најчесто срце, сонце многу ретко, гзле кога е напален.
  Јас го викам по име најчесто, некогаш срце, бебка и злато, го викам и лигле кога многу замара..
  А за се што прави и кажува му кажувам леле колку си/е
  cute :D :D
   
 15. BlackLady24

  BlackLady24 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2018
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Јас нему буце,сонце цуце,мајмунче
  Тој сонце,цуци
   
 16. BGLIGOROVA

  BGLIGOROVA Активен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2018
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Најмило и најмила
   
 17. zalosna

  zalosna Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  4.608
  Допаѓања:
  72.915
  Пол:
  Женски
  Злато,златце
   
 18. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  16.323
  Пол:
  Женски
  Не сум многу слаткоречива,по некогаш му викам my life, а тој мене babe
   
 19. Goce35

  Goce35 Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Zmija ja..ona zaba
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 20. IAmPresident

  IAmPresident Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  207
  Пол:
  Женски
  Бебушче јас нему, љубовче тој мене (посебно кога сум му лута и ќе ми каже така веднаш црвенеам) :$:inlove:
   
  На cresa-jagoda и Goce35 им се допаѓа ова.