Вашите љубовни прекари

Дискусија во 'Врски' започната од kejsi, 8 март 2010.

 1. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.699
  Допаѓања:
  9.144
  Пол:
  Женски
  свињо, свинчице најчесто иако не е дебел ич, понекогаш и нешто убаво му викам како срце, душичке .... :rofl::smirk::l:
   
  На Goce35 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.427
  Допаѓања:
  115.958
  Пол:
  Женски
  Па он ме вика љубов, љубовче, најсакана, среќо, маченце...јас не сум многу по вакви надимаци, некако се осеќам лигаво, па освен по неговото име или ептен ретко со единствен и љубов го нарекувам. :)
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 3. RockNroLLGirL

  RockNroLLGirL Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2014
  Пораки:
  1.495
  Допаѓања:
  4.418
  Пол:
  Женски
  Бејб - од страна на двајцата :l:
   
 4. moon1

  moon1 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  2.284
  Пол:
  Женски
  Последнив месец имаме нови прекари.
  Јас го викам шаралантер,
  тој мене - харалампие.
  :rofl:
   
  На piksooki и Tattooismylove им се допаѓа ова.
 5. Tattooismylove

  Tattooismylove Активен член

  Се зачлени на:
  21 август 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Bubucka bubi -negoviot prekar pi*kica -mojot :D:rofl:
   
 6. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.049
  Допаѓања:
  34.536
  Пол:
  Женски
  Душа, сонце, сончка, бебуш, мацо, маче. Ова кога сме сами така си се викаме или кога си пишуваме.
  Ретко го викам по неговото име и ми е чудно кога го изговарам :D.
   
 7. parrot

  parrot Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  408
  Јас него црни пошо е плав :inlove:, он мене "скопче" од телесокпче пошо стално му ѕиркам у телефонот додека прави нешто :D:rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки
  Smotle

  A jas nea zajcence xd
   
 9. ribabiba

  ribabiba Активен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  64
  Пијавица
   
 10. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.446
  Допаѓања:
  17.703
  Пол:
  Женски
  Најновиот прекар што го добив - г'зле |( и џуџенце ( дека глава ипол сум пониска од него :lol: )
   
 11. Limunka

  Limunka Активен член

  Се зачлени на:
  28 март 2019
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Срце,душа и ја на него и он на мене
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.079
  Допаѓања:
  8.732
  Пол:
  Женски
  Патетични ми се: срце, душо, љубов блабла.
  Не сакам дотолку да се лигушам ама често имам излив на емоции и знам да го наречам: бебе, газе, ој леле то итн хахахааааа.
  И љубави ми е многу убав прекар ама никогаш не сум се осмелила да го изустам, можам да го напишам само.
  Во глобала ретко кажувам вакви љубовни надимаци, самата на себе си звучам глупо. I just stay out of it.:D:rofl:
   
  На MarianaBT му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.905
  Пол:
  Женски
  Душичке , срценце.
  А кога ќе ме изнервира: џубре, стока. :lol:
   
 14. Ostaveniot

  Ostaveniot Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2018
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  1.894
  Пол:
  Машки
  Она мене љубави, коњ, мрзо, дебел
  Јас неа ангелу, жаба, балерина, дебела
   
  На Slatkata00, SunnyGirl2 и marija305 им се допаѓа ова.
 15. (:strawberry:)

  (:strawberry:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  805
  Сонце
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.327
  Бебо + буцка/лисичка :rofl:
   
  На Ostaveniot му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  4.653
  Пол:
  Женски
  Ја него го викам тиква, куче, ѕверка, сонце, а он мене теле/тељок, златна. :D
   
 18. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  1.214
  Допаѓања:
  7.684
  Пол:
  Женски
 19. John Snow

  John Snow Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  3.615
  Допаѓања:
  46.630
  Пол:
  Машки
  Куренце
   
  На LiliBoz и Tan4ence им се допаѓа ова.
 20. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  3.246
  Допаѓања:
  21.445
  Она тебе или ти неа?:wasntme: