1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вежби за подефинирано лице

Дискусија во 'Лице' започната од Kimberly11, 9 август 2019.

 1. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.961
  Допаѓања:
  20.342
  Пол:
  Женски
  Сте пробале ли вакви вежби за лице? И што мислите за нив   
  Последна измена од модератор: 11 август 2019
  На Kate Rina 93 и WildMk им се допаѓа ова.
 2. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  27.408
  Допаѓања:
  213.575
  Еве, пробав, дека го видов постов.
  На се' ќе ме научите вие на форумов... :inlove:
  На старост ќе почнам моди да бркам :D
   
 3. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Јас ги правам овие вежби веќе неколку недели. Најмногу вежбам за долниот дел од лицето во комбинација со масажи за лимфна дренажа. Има некој минимален резултат. Ќе продолжам да ги правам па да видам каков ќе биде резултатот за подолг период.
   
  На WildMk и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.961
  Допаѓања:
  20.342
  Пол:
  Женски
  Супер,баш ми е мило (y) Јас правам за поголеми јаболчници.
  Зашто да се боцкаме кога можеме нешто и ние природно да направиме за себе?
   
  На Biodevojka, MysteriousQueen, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Така е мила, да направиме природен лифтинг . Не знам како порано не ги открив овие вежби. Оваа Олга што си ја постирала погоре ја обожавам. Има преубави видеа за масажа на лице. Исто и на фејс јога многу корисни вежбички има. Јас си правам и shiatsu кинеска масажа исто така за лимфна дренажа со притисок на определени точки од лицето.
   
  На WildMk и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 6. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.499
  Допаѓања:
  39.490
  Цртите на лицето ги прават коските, а коските не можеш да ги набилдаш за да изгледаш дефинирано.
  Јас ги имам правено вежбиве долг период, секојдневно. Ако кажуваат по 5 минути, јас по 10, буквално ги воспалував. Резултат немаше речиси никаков. Кога ќе ги стегнеш забите повеќе се исцртуваше вилицата, толку.
  Само се зголемува ризикот за порано појавување на брчки.

  Попаметно е секојдневно да си го масирате лицето. Има многу евтини масажери по интетнет.
   
  На Tanjamm и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 7. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.030
  Допаѓања:
  7.651
  Пол:
  Женски
  Ги правев вежбиве одамна. Немаше некој вау ефект и ги прекинав.
   
  На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.917
  Допаѓања:
  7.346
  И јас мислам дека се ова маркетиншки глупости. Денес секој може да постира видео на јутјуб и врз основа на гледаност добива пари, но што со тоа влечење и растегнување на кожата? И јас мислам дека повеќе брчки ќе се направат.
   
 9. ivanchos

  ivanchos Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2015
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  14.811
  Пол:
  Женски
  Не се прават брчки, баш спротивно превенција е од создавање брчки. Со активирање на фацијалните мускули се подобрува еластичноста на кожата и се спречува и нејзино опаѓање надолу.Исто ти е како да вежбаш тело,активираш мускул при вежбање не ја тегниш само кожата.Јас не вежбам многу долго ама имам резултати најмногу на долниот дел на подбрадокот и назолабијалната линија ја ублажив. И за масажата исто, прашајте по естетските салони, ја прават истата мануелна лимфна дренажа со масажа не само на лице туку и на цело тело. Се подобрува движењето на лимфата и на тој начин се намалува подуеноста на лицето.
   
  Последна измена: 12 август 2019
  На MysteriousQueen и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 10. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Здраво ја сум голем љубител и поддржувач на масажите на лице, ама сметам дека треба да се прават разумно и пред сѐ познавајќи ги мускулите кои сакаме да ги масираме. Сите мускули не се исти и одредени (на пример на челото) кои се рамни трпат бавни и подлабоки движења а други не. Важен е и правецот на масажа имам гледано видеа кеде девојките/жените масираат во спротивен правец. Инаку сам по себе кремот нема да може многу да направи доколку не е поддржан од правилна масажа.
   
  На renata77 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.010
  Допаѓања:
  10.930
  Пол:
  Женски
  Прв пат слушам дека има вежби за лице. Искрено не верувам дека има ефект и да ги правам.
   
 12. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Браво за ова што го напиша и јас сум против боцкање, ботокси и што се не кога нашите раци имаат најголема моќ. На мојот јутуб канал имам објавено видеа за разни проблематики вишок на течности, масажа за тонус на лицето еве ви линк од playlist со сѐ што имам направено досега. Јас секоја вечер обавезно масирам некогаш рачно, а некогаш со ролер или гуа ша.

  https://www.youtube.com/channel/UCkAr7dEC178jsu1SlTOQEkA/playlists
   
 13. Traveler91

  Traveler91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2019
  Пораки:
  220
  Допаѓања:
  281
  Пол:
  Женски
  Може да ми кажеш од каде го купи ролерот и гуа ша ? Моментално барам, ама некако скапи ми изгледаат онлајн ,а незнам дали се добри, барав во дм ,немаше.
   
 14. 999

  999 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2021
  Пораки:
  279
  Допаѓања:
  142
  Пол:
  Женски
  ne sum,no ke probam koga ke imam vreme
   
 15. Biodevojka

  Biodevojka Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2015
  Пораки:
  2.928
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Здраво ролерот и гуа ша ги кои јас ги користам се од Тесори ди Маре.

  https://tesoridimare.mk/proizvod/olival-gua-sha-kamen-za-masaza-od-rozev-kvarc/

  https://tesoridimare.mk/proizvod/olival-roler-zelen-zad/
   
  На Traveler91 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.055
  Допаѓања:
  85.204
  Пол:
  Женски

  Gua sha јас пред некој ден купив од Catrice , еве го и сосема ист е со тој од Тресори ди маре. Јас од Грција го купив , од колекцијата на Clean ID е , можно е да ги донеле во Македонија , побарај во ДМ.. или контактирај ги на инстаграм Samantha mk

  [​IMG]
   
  На Biodevojka, buba4e89 и Traveler91 им се допаѓа ова.
 17. S.L

  S.L Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Со кое масло се масираш?
   
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.055
  Допаѓања:
  85.204
  Пол:
  Женски

  Масло не користам , серуми нанесувам со ова и крема за очи :)
   
  На S.L му/ѝ се допаѓа ова.