1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Велешанец си ги силувал трите ќерки

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 27 август 2010.

  1. Blanca

    Blanca Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    725
    Допаѓања:
    505
    Значи најстарото девојче 6 години е силувано а мајката незнаела?????? Како да не :envy:
    Лелеееее ужас, катастрофа, немам зборови :puke:
    Само смртна казна, а не да се лечи по институции. Девојчињата ќе одат по институции, а за него само смрт, и тоа на најболен начин.
    Има право оффспринг, за кратко време се заборава се што овие монстуми прават и си продолжуваат понатаму како ништо да не било..... :devil:
     
  2. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Mnogu zalno za decata :worried: .Se najloso mu posakuvam na toj monstrum .Kako moze taka sprema svoite deca izopacen eden.A i taa majka mora da ne e kako sto treba stom "ne znaela" za slucajot.Nikogas na nikogo ne sum posakala smrt no na ovoj mu posakuvam najgora smrt sto moze no ni toa nema da nadomesti za traumite na ovie deca!
     
  3. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    I da e bila maltretirana a da znaela kako moze da premolci takvo nesto.Kako majka bi trebala kako lavica da gi brani svoite ceda.Ke kaze na policijata tie ke prezemat nesto ako taa ne moze protiv nego a ne da molci tolku vreme! Glupaca! I taa e kriva mozebi ne tolku kolku onoj psihopat no sepak e kriva.Eden den koga bi bila majka bi bila spremna i da ubijam za niv.Pod hitno i taa vo zatvor.Na decata vekje im e upropasten zivotot kasno e sega taa da im nadomestuva. :swear: ;( :(
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Сега дадоа на вестите, децата биле одведени надвор од градов згрижени во некое семејство. А монструмот бил во 30-дневен притвор.
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Јас мислам дека на тие деца животот му е уништен! :( добро, не ми е јасно, како ги силувал толку мали, кај нашол место во нив да го пика???? се извинувам за вулгарноста ама ме иритира!!! :fubar: :fubar: :fubar: :fubar: потребна е смртна казна во Македонија!
     
  6. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    За овој смртна казна е малку. Треба да му смислат нешто долготрајно и болно. Малку, по малку ,да му ја разјадуваат психата, како што тој им направил на децата. Истото и за мајката. Тешко дека не знаела или не приметила. Ако не приметила тогаш е никаква мајка, а богами и за тоа треба да се најде соодветна казна.

    За дечињата е жално, треба да им овозможат соодветна грижа и нега и да пробаат да ги ресоцијализираат.
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ужасно дојде времето..ц ц ц цц, не смртна казна, малку е, нека го дерчат парче по парче, почнувајќи од тоа што му се дигало на сопствените деца :@ :@ :puke:
     
  8. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.092
    Пол:
    Женски
    Токму така,и јас вака размислувам.Не сум мајка и немам мајчински инстинкт,но сигурна сум дека кога кога би имала деца би го убила СЕКОЈ кој би се обидел да го загрози нивниот физички и психички интегритет,под било какви услови,без размислување доколку не сум во можност да го спречам тоа по институционален пат.
    Не би сакала да судам за мајката,иако многу неуверливо е да се тврди дека во период од 6 години не успеала да забележи нешто сомнително,но во секој случај мислам дека и кај неа постои некаков потежок или полесен облик на психичко пореметување.Во случај да знаела,а не превзела никакви мерки,дури и да постоеле закани па и по нејзиниот живот,како мајка треба животот и здравјето на нејзините деца да ги стави пред сопствениот и во никој случај поради страв да дозволи еден таков терор и насилство врз децата.Ако пак не знаела(многу ми е тешко да поверувам во ова) треба да се испита психолошки,нејзините перцептивни способности, и колку таквата личност е способна да се грижи за децата.
     
  9. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.498
    Допаѓања:
    2.723
    ццццццццццц :x :x :x :x јас првпат тука читам за оваа работа, не слушав вести ......... Па овој е психопат, монструм !!!!!! Како можел бре, ццццц толку ли не му тркали тркалото???? Боже сачувај!!! Ненормални луѓе насекаде имало ...... па и кај нас ...... Ама добро 6 години ја силувал најголемата и никој ништо не приметил???? А таа мајката ..... глупача невидена ..... Па и да и се заканувал дека ќе ја убие требало да си ги спаси децата од овој ментален ...... туку толку се секирала и она изгледа ....... жалосно !!!! :(
    За овој а и за таа мајката смртна казна под итно !!!!!!!!!! Нека ги сечат делче по делче ........ ццццц болен народ
     
  10. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    КАТАСТРОФА како можел ееееј,па тоа се негови ќерки,негова крф ццццццццццццц
    какви ли уште ќе се појават во македонија?
    Не ми е јасно како мајката не можела да види...ова е страшно :fubar: овој не треба доживотно да излезе од затвор :envy:
     
  11. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203
    К А Т А С Т Р О Ф А !!!! Жално за дечињата..Каква ли иднина ќе имаат? ЦЕЛ живот трауми! И дали ќе успеат да се развијат без пречки во менталното здравје?!?! Греота навистина.. А за МОНСТРУМОТ е малку и доживотна казна затвор и смртна!!!! На него само треба САТАР да му дадат во раце и САМ ДА СИ ГО СЕЧЕ ДЕЛ ПО ДЕЛ ТОА што неможел да си го чува во панталоните!!!!!!!!!!!!!!!!!! :@ :@ :@ :@ (се извинувам на изразот,но се згрозив од настанов) :fubar: :swear:
     
  12. ludacaa

    ludacaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2010
    Пораки:
    749
    Допаѓања:
    180
    да се убие човеков одма без размилување!!! :@ :@
     
  13. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    645
    БОЛЕСТ........ :puke:
     
  14. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Јадев кога оваа вест ја прочитав на телетекст и така ми се згрози... :puke:
    Кастрација под итна постапка за монструмот и доживотна казна, проследена со секојдневна тортура! :@

    Морам да надополнам дека не е возможно мајката да не забележала... абе 1 година дете носи памперси. Зарем не му менувала? Или тригодишно дете знае само да се избриши кога оди понужда? Или само да се искапи? И таа е виновна!
     
  15. sonique

    sonique Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    28
    За таквото чудовиште Г И Л О Т И Н А А А А !!! :@ :@ :@

    Едноставно неможам да поверувам како некој може да изврши такво нешто врз сопствените деца?!?! :( :( :( Како што прочитав во весник, гинеколозите констатирале дефлорација кај трите од децата, а кај четвртото (кое имало само 1ипол годинка) немало траги од такво нешто. Иницијали или име никаде нема споменато меѓутоа по направените истражувања било увидено дека човекот бил алкохоличар со тешки психички пореметувања. ... Греота за дечињата, им го упропастил животот....
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Како вакви монстуми може да имаат деца, да го добијат тој прекрасен дар, па прекрасни родители молат за да имаат здрави и прави дечиња, прават се и сешто за да добијат дете, а овој психопат на кој животот му го овозможил тоа ги злоуботребувал споствените деца?! Смртна казна веднаш би му дала! Потрагично е како мајката не го знаела ова што според мене не е можно да не знаела, и како не превземала ништо, и се заканувал ја тепал?! Па мајката треба како лавица да ги брани своите деца, тоа не е мајка, тоа е подеднакво монструм како и мажот и, се плашела да пријави да му направи нешто, аааааааааах би го расецкала на парчиња ни трага да неможат да му најдат за да си ги одбранам и заштитам децата, стварно жалосно, цел живот ќе се носат со таа траума, сепак иако се многу малечки се надевам дека ќе закрепнат и ќе заборават на се, а најверојатно не ни знаеле што им се случува... ГРОЗНО!
     
  17. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    тажно, греота... болно!
    за овој само смртна казна брееее :devil: да се мачи додека умира :@ :@
     
  18. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Не ги читав многу другите мислења, само прегледав отприлика што е напишано. Дечко ми имаше сторија на темава и беше на местото на настанот. Човекот-монструм имал и четврта ќеркичка и само што не почнал и таа да ја силува. Само што наполнила 1 година. Најстарата, која што е 7 години ја силувал од 1 година, односно сите ги силувал од една. Инаку имаше изјави дека мајката знаела за сето тоа. Кога ми се јави да ми каже што се случило мислам ќе паднев. Толку ме погоди тоа. Како може?? :@ :swear: :worried:
     
  19. kalinaka

    kalinaka Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.013
    Пол:
    Женски
    Ма каква смртна казна, тоа е најбезболниот начин. Ма јас прво би го кастрирала, па после би го затворила со 30 црнци со по 50 см и до крајот на животот да го силуваат.

    Стварно неможам да сватам какви луѓе се тоа што се палат на мали дечиња, па што ќе биде со тие деца понатаму, посебно за најстарото што е најсвесно и што јасно ке се сеќава што и правел сопствениот татко. И се надевам дека помалите ке заборават што се случило и дека никој нема да ги подсети...

    А мајката 100% знаела што се случува, ако и самата не учествувала во сето тоа...
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MissC.C.Bloom

    MissC.C.Bloom Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 септември 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Јас мислам дека е крајно време да се воведе или поточно врати смртната казна кај нас. Бидејки е незамисливо ова што се прави . Треба под итно да се предземе нешто , тоа социјалните служби не знам зошто спијат е па време е да се разбудат од зимски сон и да почнат да ја оправдуваат платата што ја земаат од нашиот џеб. Жално за децата , што после да очекуваат тие од животот.