1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Вендинг машина

Дискусија во 'Форумски игри' започната од T.e.d.d.y, 31 март 2020.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.255
  Пол:
  Женски
  Член #1 кажува колкава сума ќе вметне во вендинг машината, а член #2 му кажува на членот над него што ќе добие со внесената сума и воедно кажува тој колку би вметнал во автоматот за да продолжи играта.:D
  (Се може да излезе од вендинг машината!)

  Пр:
  Член #1 *вметмувам 50 денари.*

  Член #2: Добиваш атомска бомба.
  *вметнувам 360 денари.*

  Член #3: Добиваш расипано млеко.
  *вметнувам 30денари.*
  Итд итд..

  Јас вметнувам 90 денари. :wasntme:
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.234
  Допаѓања:
  63.556
  Пол:
  Женски
  За 360 денари расипано млеко. :rofl:

  Да бидеме реални со ова цениве или не мора? :D

  А за твоите 90 денари, добиваш лепеза.

  Вметнувам 60 денари.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  6.491
  Пол:
  Машки
  Добиваш свирче.

  Вметнувам 100 дИнари.
   
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.255
  Пол:
  Женски
  Рандом цена. :!:

  @Bratot добива половина бургер од Ројал.8-|

  Вметнувам 2530 ден.
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bratot

  Bratot Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  6.491
  Пол:
  Машки
  @T.e.d.d.y за таа пара добиваш возење со гондола во Венеција 8)

  Вметнувам 1 денар
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.353
  Пол:
  Женски
  Добиваш мастика
  Вметнувам 1000 денари
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.977
  Допаѓања:
  5.493
  Добиваш 3 месеца неограничен интернет.

  Вметнувам 2 денари.
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.234
  Допаѓања:
  63.556
  Пол:
  Женски
  Добиваш хулахоп.

  Вметнувам 500 денари.
   
 9. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Добиваш чоколадна торта
  вметнувам 450 денари
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  23.228
  Допаѓања:
  152.436
  Пол:
  Женски
  Добиваш пакет производи

  Внесувам 100 денари
   
 11. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Добиваш билет за Белград
  Вметнувам 1500 денари
   
 12. Angie1432

  Angie1432 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  4.457
  Допаѓања:
  22.292
  Пол:
  Женски
  Добиваш ваучер за во спа центар
  Вметнувам 40 ден.
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  7.472
  Пол:
  Женски
  Добиваш тетратка.

  Вметнувам 30.000 денари
   
 14. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.255
  Пол:
  Женски
  Добиваш тикет за паркинг од секси полицаец (+лисици.]:))

  Вметнувам 822 денари.
   
  На Star_dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Добиваш тренерки
  Вметнувам 2400 денари
   
 16. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.973
  Пол:
  Женски
  Добиваш pandora charm.

  650 денари?
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 17. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.552
  Допаѓања:
  8.255
  Пол:
  Женски
  Добиваш една од шапките на кралицата Елизабета.

  Вметнувам 43 700 ден.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.683
  Допаѓања:
  8.973
  Пол:
  Женски
  Од каде толку пари?

  Електрично тротинетче за да се фрцкаш низ град.

  Вметнувам 8 денари.
   
 19. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  802
  Допаѓања:
  2.644
  Пол:
  Женски
  Добиваш коцка чоколадо

  вметнувам 3456 денари
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  6.124
  Допаѓања:
  23.683
  Пол:
  Женски
  Добиваш Сваровски обетки

  Вметнувам 80 денари