Вендинг машина

Дискусија во 'Форумски игри' започната од T.e.d.d.y, 31 март 2020.

 1. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Член #1 кажува колкава сума ќе вметне во вендинг машината, а член #2 му кажува на членот над него што ќе добие со внесената сума и воедно кажува тој колку би вметнал во автоматот за да продолжи играта.:D
  (Се може да излезе од вендинг машината!)

  Пр:
  Член #1 *вметмувам 50 денари.*

  Член #2: Добиваш атомска бомба.
  *вметнувам 360 денари.*

  Член #3: Добиваш расипано млеко.
  *вметнувам 30денари.*
  Итд итд..

  Јас вметнувам 90 денари. :wasntme:
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.279
  Пол:
  Женски
  За 360 денари расипано млеко. :rofl:

  Да бидеме реални со ова цениве или не мора? :D

  А за твоите 90 денари, добиваш лепеза.

  Вметнувам 60 денари.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  2.808
  Пол:
  Машки
  Добиваш свирче.

  Вметнувам 100 дИнари.
   
 4. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Рандом цена. :!:

  @Bratot добива половина бургер од Ројал.8-|

  Вметнувам 2530 ден.
   
  На Bratot му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  2.808
  Пол:
  Машки
  @T.e.d.d.y за таа пара добиваш возење со гондола во Венеција 8)

  Вметнувам 1 денар
   
  На T.e.d.d.y му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.323
  Пол:
  Женски
  Добиваш мастика
  Вметнувам 1000 денари
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.631
  Допаѓања:
  5.347
  Добиваш 3 месеца неограничен интернет.

  Вметнувам 2 денари.
   
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.643
  Допаѓања:
  49.279
  Пол:
  Женски
  Добиваш хулахоп.

  Вметнувам 500 денари.
   
 9. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.046
  Пол:
  Женски
  Добиваш чоколадна торта
  вметнувам 450 денари
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.871
  Допаѓања:
  106.098
  Пол:
  Женски
  Добиваш пакет производи

  Внесувам 100 денари
   
 11. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.046
  Пол:
  Женски
  Добиваш билет за Белград
  Вметнувам 1500 денари
   
 12. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  7.191
  Пол:
  Женски
  Добиваш ваучер за во спа центар
  Вметнувам 40 ден.
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Star_dust

  Star_dust Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2019
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  3.232
  Пол:
  Женски
  Добиваш тетратка.

  Вметнувам 30.000 денари
   
 14. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Добиваш тикет за паркинг од секси полицаец (+лисици.]:))

  Вметнувам 822 денари.
   
  На Star_dust му/ѝ се допаѓа ова.
 15. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.046
  Пол:
  Женски
  Добиваш тренерки
  Вметнувам 2400 денари
   
 16. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  8.267
  Пол:
  Женски
  Добиваш pandora charm.

  650 денари?
   
  На smile:) му/ѝ се допаѓа ова.
 17. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.310
  Допаѓања:
  7.792
  Пол:
  Женски
  Добиваш една од шапките на кралицата Елизабета.

  Вметнувам 43 700 ден.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 18. candy.cane

  candy.cane Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2017
  Пораки:
  1.528
  Допаѓања:
  8.267
  Пол:
  Женски
  Од каде толку пари?

  Електрично тротинетче за да се фрцкаш низ град.

  Вметнувам 8 денари.
   
 19. smile:)

  smile:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2019
  Пораки:
  675
  Допаѓања:
  2.046
  Пол:
  Женски
  Добиваш коцка чоколадо

  вметнувам 3456 денари
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  4.042
  Допаѓања:
  18.144
  Пол:
  Женски
  Добиваш Сваровски обетки

  Вметнувам 80 денари