1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Верени и разверени по 10 години врска

Дискусија во 'Разделби' започната од Back in black, 14 март 2018.

  1. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    17.818
    Пол:
    Женски
    Девојче за вакви сериозни работи не се бара совети по форуми! Нели гледаш дека сите тука си ја сфаќаат ситуацијата од своја лична перспектива и скоро и да не се објективни. Не можеш животно прашање (читај проблем) да поставуваш на форум во пет реченици и да очекуваш некој да те просветли. Јас нема ништо да те советувам! Чим си голема за мажачка, биди голема и седни го да разговарате како луѓе и да видите кај сте и шо сте. Толку!
     
    На Tanja03, Yeeah, EraBon и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Back in black

    Back in black Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ме интересираа повеќе мислења.Сепак ти благодарам поздрав до тебе ;)
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bella_Stella

    Bella_Stella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2017
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    17.818
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека си збунета, ама тука уште повеќе ќе се збуниш, нема да си го решиш проблемот верувај ми! Одговорот го имате само вие двајца, во име на тие 10 години седнете и разговарајте и да си продужиш со животот на раат! Поздрав и среќно! ;)
     
    На EraBon и Back in black им се допаѓа ова.
  4. Back in black

    Back in black Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам најискрено ;)
     
    На Bella_Stella му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Back in black

    Back in black Активен член

    Се зачлени на:
    14 март 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Ви благодарам на сите за вашите мислења. Поздрав од мене
     
  6. Belgin1

    Belgin1 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    8.356
    Пол:
    Женски
    @Back in black навистина ситуаицијата и без да ти кажеме, свесна си колку е тешка.
    И јас мислам дека дечкото не е доволно спремен, ниту зрел за брак. Те запросил да ама доста често во тие долги врски следи и наметнување од околината, родителите демек толку и толку време сте заедно, па ајде кога свадба или можеби дечкото по толку години поминати сметал дека е правилно и дека треба да те запроси, ете не знам.
    Сеедно, бракот барем за мене е навистина сериозна и голема работа и сметам дека партнерите треба да се доволно емоционално зрели. Вие уште сега имате проблеми вакви, па што останало за понатаму.
    Не е зрело, ниту сериозно да се однесува така и место да разговарате, да пробате да ги решите проблемите меѓу вас тој да ја одолговлекува работата притоа без никакво објаснување.
    Тоа што ти праќал пораки и песни, џабе му е сето тоа кога ништо не сте решиле.
    Свесна си и сама дека тоа допишување на фб и слушање на тел не било чисто дргарски. Се знае кога си во врска како треба да се однесуваш, тотално непочитување од негова страна спрема тебе и ич да немал секс со таа девојка, сепак детски и незрело е да се однесува како недостаснат тинејџер да пишува со бившата од другар му и тоа зад твој грб со објаснување дека му била пријателка, глупости.
    Долги години се во прашање, не ти е лесно и нема ни да ти биде меѓу тоа треба да размислиш добро дали и да се смирите пак, нема ли да те копка дека утре може пак ќе го прави истото?
    Тие години, љубов, поминато време, спомени не се фрлаат во ветер ама некогаш залудно е се. Искрено јас некогаш сум многу принципиелна и сум раскинувала врски и за помали работи.
    Јас на твое место би си го продолжила животот напред, без него.
     
    На Milobebence, cresa-jagoda, blackwave и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Dr.Zzz

    Dr.Zzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2017
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    495
    Пол:
    Женски
    Чим си дошла да прашаш нас, значи нема емоција во тебе за него...Се согласувам со сите членови погоре, седи размисли дали тој те заслужува, и небитно годините си поминале и знаеш што било, не троши ни минутка повеќе на некој што невреди, посвети се на себе, па макар и одреден период да си сама... Се најубаво
     
    На cresa-jagoda и Back in black им се допаѓа ова.
  8. ALISA0000

    ALISA0000 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 февруари 2014
    Пораки:
    13.632
    Допаѓања:
    152.306
    И да те ожене да речием утре у брак знаеш шо ек бидеш
    МУЛЕЕЕ едно големо муле ке се ебава кај ек стигне и ако дознаеш и почниш да крекаш ке ти рече или смени се не ме напињај или ке те оставам
    ако си спремна на таков живот кој кад тад ке пукне терај напред
     
    На Dust, cresa-jagoda и Back in black им се допаѓа ова.
  9. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Те врти околу малото прсте оти му се може. Ти си ја дозволила таа граница до каде и ете го резултатот.
     
    На Back in black му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Kataklinkers

    Kataklinkers Популарен член

    Се зачлени на:
    10 септември 2014
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    8.931
    Не ми е јасно како некои за саканата личност не можат да се променат и да ги исфрлат лошите навики и маани. Којзнае колку монотоно ви било во тие 10 години. На него му смета твојата мрзеливост, неодговорност и нормално на секој ќе му сметаат такви маани кај партнерот/партнерката и ако не се промени ќе си најде друг/а.
     
    На eliesaab и Milobebence им се допаѓа ова.